Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrség attól rasszista...

Ha a rendőrség attól rasszista, hogy több "etnikumot" tartóztat le mint "fehéret", akkor attól meg szexista, hogy több férfit tartóztat le, mint nőt?

Figyelt kérdés

Mert statisztikailag többet.


#MaleLivesMatter


2021. jan. 30. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem annyira fontos ügy!
2021. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy az.
2021. jan. 30. 17:43
 3/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
28%

Nem (feltétlenül) a rendőrség rasszista, hanem a rendszer, ami aránytalanul sújtja az etnikumokat. Hasonlóképp, nem a rendszer feltétlenül szexista, hanem az a társadalmi rendszer, amiben élünk, amit kiválóan mutat, hogy túlnyomórészt férfiakból lesznek bűnözők.


Ez nem azt jelenti, hogy az etnikumok vagy a férfiak ártatlanok lennének, hanem azt, hogy egy olyan társadalmi rendszerben élünk, ami nagyobb eséllyel teszi az etnikumokat/férfiakat bűnözővé.


Ezért küzdenek a feministák, hogy a nők és férfiak között ne legyen rendszerszintű különbség. Támogasd a munkájukat :)

2021. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem jó a matek báttya...

Úgy működik, hogy letartóztatják a bűnelkövetőket, és UTÓLAGOSAN jön le ebből statisztika.

Meg lehet nézni pl a korbeli eloszlást is akár.

Mit ad isten, a 20-50 közöttiek aránya sokkal nagyobb a letartóztatásoknál, mint pl a 70-80 éveseké. Akkor ezek szerint ki kell találnod egy új hiszti kategóriát a korra való pikkelésre is, hogy álljon az elképzelésed.

Az ehhez hasonlóaktól meg szoktam kérdezni, hogy nincs-e ellentmondás a "bezzeg a c-type bűnözőket nem meritek megfogni" és a "szegény etnikum, büdös rasszista rendőr" között.

Tisztázzuk: a rendőr a bűnelkövetőket kapja el. Vagyis kettő darab kategóriája van az embereknek a szemében:

-szabálykövető

-szabályszegő

Nincs több!

Nehogy már a rendőr hibája legyen, hogy a másodikba melyik etnikumból milyen arányban vannak jelen!

Vagy esetleg az etnikum rablásait, késeléseit hagyjuk figyelmen kívül, és hagyjuk őket futni csak azért, hogy a kifacsart gondolkozásodnak megfeleljen a statisztika? Ohhh...

Nagyon egyszerű: nem késelsz, lopsz, és nem kerülsz lakat alá.

#BlueLivesMatter

2021. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
A rendőrség nem tartóztat le senkit, azt a bíróság teszi.
2021. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 19:05


Kötve hiszem hogy a feministák azért dolgoznának hogy a nők arányaiban több bűnt követhessenek el.


ma 19:27


Egyrészt szerintem nem hisztiztem, másrészt meg félreértettél, pont ez a mondandóm lényege, hogy mi mindent lehet még a rendőrökre ráhúzni, hányféleképpen lehet még szidni őket azért, mert a munkájukat végzik. Ha egyszer 10 esetből 8szor etnikum ellen kell intézkedni, akkor attól miért a rendőr a rasszista?

2021. jan. 30. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésből nekem nem ez jött le, de ha így van, akkor bocs a felhördülésért, de már nagyon tele van a hócipőm azokkal, akik a bűnözőket mosdatják.
2021. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
78%

"Kötve hiszem hogy a feministák azért dolgoznának hogy a nők arányaiban több bűnt követhessenek el."


Ezt nem is állította senki. :) A feministák egy olyan társadalomért küzdenek, ahol a férfiakat sem lökik bele a bűnözésbe.

2021. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

#8


Ó!

Én azt hittem azért küzdenek, hogy egyenlő joguk legyen bűnözni...

2021. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!