Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy ilyen brutál rabló miért...

Egy ilyen brutál rabló miért van szabadlábon?

Figyelt kérdés

Tegnap szereztem tudomást róla a sajtóból, hogy Debrecenben december 11-én egy 13 éves kölyök kirabolt egy lányt.


A sajtóhír szerint fojtogatta a lányt, majd elvette a telefonját, ami -igen- a btk.365 szakasz rablás alapesetét meríti ki. Azonosították, majd két órán belűl elfogták és a városi kapitányságra előállították, kihallgatták, majd szabadon engedték. Szabadlábon lehet. Mi van???


Pont nem messze lakom attól az utcától ahol ez történt, ez egy hatalmas lakótelep. A sajtóképen nem kivehető, de tuti barnagyerek volt.


Tekintettel arra, hogy aki ellen rablás miatt indul eljárás, nem engedik szabadlábra, mert súlyos bűn, azonban ezt a kölyköt szabadon engedték.


A gyerek azt hitte a felelősségre vonásakkor, hogy nem gondolta, hogy ilyen baj lesz belőle? Nem? Hmmm. A nem gondoltam és a bűnelkövetések nem ismerése nem mentesít a felelősségre vonástól.


Én nem engedtem volna szabadon, őrízetbe vettem volna és arra törekedtem volna, hogy az ügyészség terjessze elő a letartóztatást, a bíróság pedig rendelje el 30 napra. Javítóintézetben, tekintettel az életklrára. Aztán majd bent elgondolkodott volna, hogy megéri e ezt máskor.


Miért engedték szabadon a gyereket, miért nem vették őrízetbe ilyen súlyos bűnesettel?


Mivan, ha a lány úgy megilyed, hogy szívrohamot kap?!



2020. dec. 14. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez Magyarország.


Én is tudok ilyet, egy piti tolvaj drogos csavargó, amerre jár lop. Van legalább egy tucat ügye, lopás, garázdaság, elvileg egyszer még rendőrökre is támadt bedrogozva mikor elő akarták állítani. Bevitték kiengedték, évek óta folynak ellene eljárások, de semmi, meg sem jelenik a tárgyalásokon, mert mindig valahol máshol bujkál az országban.

2020. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Linkelnéd erről a hírt?


(a részletek nélkül csak arra tudok gondolni, hogy valami bőrszín alapú pozitív diszkrimináció történt. :(((( Hogy ne lehessen ráfogni a rendőrségre, hogy rasszista. Igen, AGYRÉM! )

2020. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbbi kérdés storno, megtaláltam!


[link]

2020. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És fényes nappal? Forgalmas hely a Derék utca, ott lakom nem messte csak én a Kishegyesi úton. Négy iskola, piac, áruházak vannak a lakótelepen. Senki nem látta? Senki nem ment segítségére a lánynak? Én, ha láttam volna, akkor odamentem volna a kislány segítségére.


És szabadlábon lehet, amikor rablásnál kivétel nélkűl senki nem lehet szabadlábon. Akkor ez az alak miért?

2020. dec. 14. 13:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

(3-as vagyok)


Szerintem ezt rosszul tudod! Bár szerintem se szabadna az ilyet szabadlábon hagyni!

Sajnos nem tudnak mindenkit előzetesbe pakolni. Vannak külön feltételek - pl. ha fennál az elrejtőzés veszélye, vagy összebeszélés a tettestársakkal (jelen esetben ez nem áll fenn), stb. stb. - ami alapján előzetsbe tesznek valakit.

2020. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el!


[link]

2020. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Plusz:

[link]



Mondjuk ezek közül a bűnismétlés veszélye simán fennáll szerintem....

2020. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy ha én láttam volna, akkor egy jó bottal megsóztam volna a kölyök lábszárait vele és hívtam volna a rendőröket, aztán őt rablás miatt engem garázdaság miatt vittek volna be.
2020. dec. 14. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!