Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Meghallgattak egy ügyben...

Meghallgattak egy ügyben tanúként, hogyan lehetne kikérni a vallomásomat?

Figyelt kérdés
Saját példányt nem kaptam és rengeteg mindent kérdezett, fogalmam sincs, hogy mit írt le belőle.... Ilyet is kérdezett, hol tanulok, van-e munkám gondolom ilyeneket nem rakott bele....
2020. dec. 9. 20:14
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagy van egy olyan érzésem, hogy jobb, ha nem látom, szerintem azt is beleírta, hogy tüsszentettem, vagy amit nem mondtam.


Egyénként az ügy végén kiküldik nekem is, vagy csak a sértett kap belőle?

2020. dec. 9. 20:18
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ez a sátras ügy volt, Levike? 😂😂
2020. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok semmilyen "Levike", illetve eddig semmilyen ügyem nem volt....
2020. dec. 9. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Jogászként mondom, hogy ha akár tanú, akár gyanusítottról van szó, kihallgatás után mindig el kell olvasni a jegyzőkönyvet és, ha nem azt tartalmazza, addig nem írunk alá, míg ki nem javítja. Ha azt mondja higyje el, sietek...,ilyeneket, akkor azt kell mondani, hogy márpedig akkor is elolvasom. Nem kell ott félni. Bátornak kell lenni. Ha felolvassa, akkor is el kell olvasni utána.


Tanúként voltál kihallgatva. A jegyzőkönyvből kérj másolatot, vegyél illetékbélyeget és legyen nálad vagy 10 darab, mert ha bemész 100ft/oldal, de akkor adniuk kell. Utólag is kiadható. Menj csak be.


A bíróságon bizony-bizony sokszor lehet hallani azt, hogy a nyomozó nem azt gépelte amit az érintett mondott. (Ugye ez természetesen szándékos).


Tégen nagyon csőbe tudnának húzni a rendőrök, de van, akivel ezt nem tudják megycsinálni.


Keress egy ügyvédet, mert kitudja, hogy mit akarnak rádsózni a rendőrök. Úgy látom neked kell egy ügyvéd.


Jómagam is büntetőjogi ügyvéd vagyok.

2020. dec. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nekem is csak a hátlapot íratta alá, hogy "Az van benne, amit mondtál, nagyon sietsz úgyis".


Engem valóban csőbe húztak, fogalmam sincs, mit írtam alá.... Vagy helyesen írta-e le, vagy csak azt, amit mondtam. Kinézem belőle, hogy nem.


Szüleim is lehülyéztek....

2020. dec. 9. 20:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyan hülye voltam, mint még senki a földön szerintem.... Meg közben ilyeneket kérdezgetett, hogy hova járok suliba, mennyire ismerem a várost, ismerem-e XY ismerősét, aki ott lakik stb.
2020. dec. 9. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj be kérj másolatot.
2020. dec. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!