Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha szerintem valaki törvénytel...

Ha szerintem valaki törvénytelenséget csinál, akkor kihez kell fordulnom és mit kell tennem? Feljelentést?

Figyelt kérdés
2020. nov. 10. 02:25
1 2
 11/19 rmf730 ***** válasza:
8%
Inkább ne legyél patkány és akkor mások sem lesznek azok veled... amit adsz azt kapod vissza az élettől... legyél inkább jó fej és törődj a saját dolgoddal... fiat lux
2020. nov. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11

Éppen azért akarok feljelentést tenni, mert engem megkárosítottak.

2020. nov. 12. 12:23
 13/19 anonim válasza:
47%

Azt javaslom, először keresd fel a helyi jegyzőt és beszéljétek meg, mit lehet tenni. A jegyző is már elég sok mindent tud tenni, és jó tanácsokat tud adni, hiszen tudja, hogyan tovább .

Ettől még nem derül ki, hogy te vagy aki panaszkodik...már ha normális a jegyző...

2020. nov. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 zolo ***** válasza:
73%
Kérdező, ha már segítséget kérsz akkor már célszerű lenne azt is megírni mihez segítsenek. Fél szavakból nem lehet egymást megérteni. Az egyik válaszoló már nagyon helyesen válaszolt attól függ hol tegyél feljelentést, hogy milyen jellegű. Téged megkárosítottak akkor így látatlanban bennem kettő lehetőség merül fel. Polgári peres eljárás bíróságon. Esetleg munka miatt lett károd pl. nem fizettek ahogyan kellet volna. Ez a munkaügyi bíróság lenne, de esetleg tudsz valamit ami adózásba ütközik akkor a NAV-nál is jelentheted. Internetes oldaluk is van. Természetesen nem mondják meg ki a feljelentő. Valaki ellopott valamit tőled akkor pedig rendőrségen tehetsz feljelentést.
2020. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Az egyik válaszoló már nagyon helyesen válaszolt attól függ hol tegyél feljelentést, hogy milyen jellegű."


És miért nincsen egy weboldal mondjuk, ahol felvilágosítják erről részletesen az embert? Nehogy jogorvoslathoz forduljon a magyar ember?

2020. nov. 13. 19:48
 16/19 EagleHUN ***** válasza:
0%

"És miért nincsen egy weboldal mondjuk, ahol felvilágosítják erről részletesen az embert?"


Általános iskolákban régóta van társadalomismeret óra.

Legalábbis 25-30 éve amikor oda jártam még volt vagy már volt (90' évek eleje).

Ott elég sok alap jogi dologról felvilágosítottak.


Mivel műszaki irányvonalon tanultam tovább középiskolában nem volt hasonló órám.

De a nem műszaki vonalakon és a gimnáziumokban bizony voltak vannak jog órák is.


Műszaki főiskolámban volt több félévnyi jog is, fel kellett venni.

Nagyon komolyan oktatták és nem is akárkitől tanulhattunk.

(Engem érdekelt is, és nem csak a műszaki dolgok.)


Szóval nem értem minek alapvető jogi dolgokhoz weblapos magyarázat készítés ha valaki járt iskolába már általánosban társadalomismeretből meg kellett tanulnia mi az a szabálysértés mi a bűncselekmény mivel hova lehet fordulni stb...stb...


Már ha bejárt és odafigyelt az illető...

2020. nov. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ez akkora kamu, amit írsz, se általános, se középiskolában nem tanítanak ilyet, még gimnáziumban sem. De még egyetemen se a legtöbb helyen.
2020. nov. 14. 01:24
 18/19 rmf730 ***** válasza:
100%
Egy tróger wamzer vagy... szállj magadba és inkább a saját erkölcsiddel törődj!!
2021. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 EagleHUN ***** válasza:

Használd a jogtárat:

[link]


Minden törvény és jogszabály elérhető online és mindig az aktuálisakat tudod elolvasni! Ingyenes!


Az összes ügyvéd meg jogász ezt használja (igaz ők a fizetős verzióban többet látnak, pl a már megszünt és az átírt dolgokat is.).

2021. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!