Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit rengetegszer...

Ha valakit rengetegszer felhívtam, mert átcsesztek egy számmal, lehet belőle rendőrség?

Figyelt kérdés

Soha nem vette fel az illető, csak most, rendőrséggel fenyegetett meg. Szeptember óta kb. 100 hívás.


Egy ismerősöm kicseszett velem és más számát adta keg, aztán kitalálta, miért nem ért rá... Tök más embert hívogattam.


2020. okt. 31. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérsz tőle, és törlöd a számát.

Az ismerősödét is.

2020. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Rendőrség nem lehet belőle, csak rendőrségi ügy. Mégpedig zaklatás gyanú. Btk.222 szakasz.
2020. nov. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akár kéményseprőség is, ez majd akkor derül ki.
2020. nov. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

"Mégpedig zaklatás gyanú. Btk.222 szakasz."


Az ugyan nem gyanús. Egyetlen esetben sikerült felvennie vele a kapcsolatot, a zaklatás kitétele minimum kettő, de a gyakorlatban ez sem elég. A keresés vagy hívás önmagában nem minősül zaklatásnak, csak ha az illetővel kapcsolatot vett fel és már tudatában van annak, hogy nem is őt keresi, de tovább cseszteti. Javaslom add vissza a jogi diplomád!

2020. nov. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod, akkor is kimeríti a zaklatás "formáját".
2020. nov. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz belőle rendőrségi ügy.
2020. nov. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!