Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lekamerázhatom a rendőrt?

Antika0830 kérdése:

Lekamerázhatom a rendőrt?

Figyelt kérdés
Ha egy igazoltatás történik velem szemben, vagy egy intészkedés (házkutatás, helyszíni bírság, stb.) akkor én ezt fel vehetem kamerára? És ha igen akkor rajta lehet a rendőr feje vagy a jelvényszáma ha nem teszem nyílvánosság elé? Jogomban áll felvenni az egész intészkedést, vagypedig elveheti a rendőr a telefonomat, vagy leállíthassa velem a felvételt? Kérem csak olyanok válaszoljanak akik valójában tudják erre a kérdésre a választ! Köszönöm!
2020. szept. 18. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen levideozhatod, de ha jól emlékszem erről szólni kell a rendőrnek, hogy kép és hangrögzítésre alkalmas eszközzel videozod. Egyébként meg miért videoznád le? Elhiteted, hogy ha videozod az intézkedésbe bele nem fog kötni senki sem, mert szakszerű lesz de mivel te ezzel is provokálod, hogy felveszed az intézkedés még azért is intézkedni fog veled szemben amit amúgy elnézett volna neked.
2020. szept. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a felvételnek semmi korlátja sincs.

A közzétételnek is csak kevés.


“ Az Alkotmánybíróság fenntartja azt a korábban tett megállapítását, hogy a rendőri intézkedésről készült film- és képfelvétel az érintett rendőr hozzájárulása nélkül is nyilvánosságra hozható, ha a nyilvánosságra hozatal nem öncélú, vagyis az eset körülményei alapján a jelenkor eseményeiről szóló, vagy a közhatalom gyakorlása szempontjából közérdeklődésre számot tartó tájékoztatásnak minősül.”


Részletek:

[link]


AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG 3/2017. (II. 25.) AB HATÁROZATA

a Kúria Pfv.IV.20.121/2016/3. számú ítélete alaptörvény-ellenességének megállapításáról és megsemmisítéséről


“ E főszabály alól kivételt képez, ha a nyilvánosságra hozatal öncélú volna, amelyet magyarázva az Alkotmánybíróság kifejtette, hogy nem öncélú a nyilvánosságra hozatal, ha az akár az eset összes körülményei alapján a jelenkor eseményeiről szóló tudósítás, akár a közhatalom gyakorlása szem- pontjából közérdeklődésre számot tartó tájékoztatásnak, közügyeket érintő képi tudósításnak minősül. Ebből következik, hogy amennyiben a bíróság azt állapítja meg, hogy valamely tudósítás a jelenkor eseményeiről szól – ahogy tette azt a most felülvizsgált elsőfokú, másodfokú és a felülvizsgálati ítéletben is –, akkor az emberi méltóságból fakadó személyiségi jogi sérelem csak ritkán (az emberi mivolt benső lényegét feltétlenül megillető védelem, pl. a hivatása gyakorlása során megsérült rendőr szenvedésének bemutatása esetén) alapozza meg a sajtószabadság korlátozását.”


[link]

2020. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. szept. 19. 15:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!

#2

2020. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!