Megéri manapság nőként rendőr/ rendőri nyomozónak menni?
Minden munkában van stressz és túlóra. Óvónőnek, ápolónak, kamionosnak, mindenkinek van stressz, erről ennyi.
Szerintem megéri!
Én is kijártam a sulit, egyszerűen imádtam. Az önvédelmek, a tesiórák, mindent szerettem.
Változatos munkarend, sosem fogsz unatkozni azt garantálom, ha olyan pozícióban vagy egész nap terepen vagy, szóval 100%-osan nem unalmas. És a pénzkérdés? Mint mindenhol máshol. Ha magasabb beosztásban vagy több, ha alacsonyabban kevesebb. Ez rajtad áll mennyire dolgozol jól.
Ha ezt érzed annak, hogy dolgozni tudod évekig, és csak ezt tudod elképzelni magadnak akkor hajrá, vágj bele!
30 évig hivatásos rendőr voltam, ma már nem dolgozom, mert 50+ vagyok. Legalul kezdtem, végig jártam a lépcsőfokokat mind a munkában, mind iskolákban. A férjem is nyomozó volt, ma már ő sem dolgozik.
Hatalmas elhivatottság kell hozzá, türelem, gyomor, hogy a sokszor ellentmondó, igazságtalan utasításokat is végre tudd hajtani. A nagy szervezőkészség, empátia, gyors kapcsolás, nagy munkabírás mindenképpen előny.
Elvárják, hogy a munkádat mindig a magánéleted elé helyezd, bármikor berángathatnak. A nők jobbak azokon a területeken, ahol emberekkel kell foglalkozni, pl. vizsgálati osztály, a férfiak pedig a területi, külső nyomozati munkákban. Persze ez nem mindenkire érvényes.
Ha speciális rendőri sulikat végzel el, azokkal nem igazán tudsz majd máshol elhelyezkedni, hacsak nem magánnyomozó leszel, vagy vagyonvédelmi céget hozol létre.
Rendkívül nehéz a magánéleted és a munkát összeegyeztetni, főleg ha már gyerek is van. Amíg az ember független és fiatal, hatalmas élmény és tényleg lehet imádni, főleg ha eredménye is van, de utána már inkább örökös versenyfutás az idővel.
A fizetés akkor jobb, minél magasabb az iskolai végzettséged és beosztásod. Előnye, hogy a férfiak és nők fizetése azonos, ha azonos a beosztásuk. Nincs megkülönböztetés. Biztos melóhely, ha nem csinálsz hülyeséget és komolyan veszed, de sok lemondás. Aki igazán elhivatottságból csinálja, azt teljesen megfertőzi és akkor is kitart, ha már nem érdemes és nincs miért.
Nők a rendőrségen, nyomozók-vizsgálók ... és a TIK. Elképelhetetlenül megterhelő az itteni szolgálat. A TIK (Tevékenység Irányító Központ) Teve utcai föld alatti termében a zajterhelés miatt plusz 14 nap (8 órával számolt) szabadság jár, a pszichés nyomásért és az állandó stresszelésért csak az alapszabadság. Az egy légtérben itt dolgozók sokszor kényszerülnek egyidőben beszélni, ha a bejelentett helyzet egyszerre igényel rendőri, tűzoltói és mentős beavatkozást. De előfordulhat olyan is, hogy egy magán eret vágott öngyilkosjelölt hívja a 112-őt, ilyenkor egy valaki szóval tartja a sérültet, a másik betegállapotot jelez a mentőknek, a harmadik a legközelebbi rendőrkapitánysággal veszi föl a kapcsolatot. Az itt dolgozók zöme nő, és a rendőrök 8, a tűzoltók 4 év szolgálati viszony után, speciális kiképzéssel nyerhetnek beosztást.
Az itt dolgozók tévedése emberéletekbe kerülhet. Mert mondjuk a 112 operátora még bírta kapcsolni a TIK-et, de az életveszélyes helyzetbe került innentől már virágnyelven pizzát rendelne, mivel a leendő kirablója és gyilkosa már bejutott a lakásba. A TIK ügyeletesének föl kell ismerni ezt a helyzetet is. Sok múlik a sértett pontos kikérdezésén és elkövetői személyleírásán is. Itt egy példa, hogyan zajlik irányítással az elfogás:
Ügyészasszony!
Nem azt mondtam, hogy én okosabb lennék, mert ők is vannak okosak, de én sem vagyok eszetlen, tudom a jogokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!