Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Diszkalkuliás miért nem lehet...

Diszkalkuliás miért nem lehet rendőr?

Figyelt kérdés

Az vagyok, nincs is matek érettségim.


Rendőrnek ez kizáró ok. De tanár lehetek, mert volt egy tanárom aki diszlexiás és diszgráfiás és fizika matek meg tesi szakos. Én meg akkor valami humán szakos lehetek akár?!


Honvéd lehetek, meg smasszer is. Mondjuk én mindig is rendőr akartam lenni, de ezért nem jött össze.


Most is kizáró ok, de pl. egy volt bűnöző ismerősöm jelentkezett rendőrnek holott rablás miatt ült is csak elévűlt. ( nem vették még fel ha jól gondolom, bár 3 hónapja hallotam, hogy menne ha felveszik hátrahagyom a méltóságom és sírni fogok..) .



2020. jún. 27. 00:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező

Szereztetek egy felmentést az iskolában (az elmondásaidból következtetve) ami csak részben felelt meg a valóságnak. Tudtál volna matekot tanulni, csak nehezen és rosszabb eredményekkel, de könnyebb volt így, a felmentéssel, hogy nem is kellett vele erőlködnöd. Így nem is érettségiztél le matekból.

Ez eddig OK, de ennek van egy másik oldala is, hogy most hiányzik és bizony, amikor meg valamit éppen emiatt nem tudsz elérni, azt is el kell fogadnod. Ha akkor diszkalkuliásnak tekintetted magad, amikor matekot kellett volna tanulni, akkor tekintsd magad annak akkor is, amikor ez viszont akadály valamiben!

Ráadásul attól mert te most azt hiszed, hogy meg tudnád oldani amit kell, ez még nem is lesz valóban így. Nincs olyan hogy csak kicsit lesz valaki rendőr és amint számokkal kell variálni, már majd nem lesz az, hogy ne okozzon bajt. Vagy rendőr lesz az illető és akkor kerülhet bármilyen helyzetbe, vagy nem lesz az.

Az én szakmámban a színek megkülönböztetése nagyon fontos, és hiába van már rá megfelelő technológia is, ettől még okozhat hatalmas problémákat ha nem megy. Egy egyetemi csoporttársam csalással elérte, hogy mégis erre a szakra járhasson erősen színtévesztőként is - meg is csinálta úgy, hogy amikor színeket kellett megkülönböztetni egymástól, akkor mással végeztette el a feladatot. A diplomát megszerezte, de utána neki kellett olyan munkát keresnie ahol tényleg nem okozott számára ez gondot - hatalmas terület, nem volt nehéz. De adódhatott volna úgy, hogy akár az üzem biztonsága múlik azon, hogy észleli-e a különbséget vagy sem. Rendőrként viszont nem ilyen egyszerű a helyzet, nem igazán az illetőn múlik hogy megválaszthatná a maga feladatát.

2020. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Úgy jöhetett le biza, hogy csak a könnyebbség miatt, de nem, egyedül geometriából volt négyesem amúgy végig egyes voltam, ja meg a törtek, úgy lett taktikázva, hogy 2.0 meglegyen az év végén, egyszer nem jött össze akkor osztályt is ismételtem, következő évben minden rendben volt hisz eltettem a dolgozatokat és a tanár meg lusta volt újakat csinálni, előre gondolkodva a volt osztálytársaimtól elkértem sorba a következő évi dolgozatokat cserébe megcsináltam a töri és a földrajz leckéjét ( kettő embernek A és B csoport ugye, mert nem tudom, hogy jövőre melyik leszek bal vagy jobb oldalt ülök, ez attól függ) következő év így lett meg majdnem hármassal, de a tanár utált szóval nem adta meg 2.9-re a hármast. :D azt követő évben ismét így kértem el a dolgozatokat, de egy csaj kifecsegte és aztán szeptembertől más feladatokat csinált meg minden órán feleltetett, gyorsan meglett a 24 egyes fél év alatt :D és akkor jött ez az ötlet egy osztálytársamtól, hogy menjek és kérjek ilyen vizsgálatot. Az mondjuk vicces volt ,hogy januárban lett elindítva ez a tanár meg 1 hónapig húzta a papírokat majd " elhagyta " kellett új kérelem amikor ezt megtudta a fizika tanárom leült a matek tanár mellé és kérte, hogy együtt töltsék ki, hogy minél előbb be tudjam adni. :D :D :D aztán a vizsgálat május közepén lett elvégezve, persze csak néztek ,hogy milyen hülye vagyok. És júniusra az osztályozó értekezlet előtt 2 nappal jött meg és engem már lezárt egyesre kvázi mehettem volna híd programba ( gyűjtőbe ) éééésss a végén muszáj volt kihúzni azt az egyest a naplóból. :D :D Látni kellett volna az arcomat amikor végül mondták, hogy nem buktam meg.


Szeretem ezt mindig leírni, kicsit újra átélem és jó érzés.

2020. jún. 27. 16:56
 13/15 anonim ***** válasza:
46%

Értem. Neked jó érzés leírni hogy csaltál hazudtál.

Most már csak azt nem értem hogy jutott eszedbe hogy rendőr legyél?

2020. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ez nem csalás se nem hazudozás.


Csupán taktikázás. :) Ez kb. olyan mint ha valaki puskázna jogi egyetemen és elvégzése után nem lehetne mindezért bíró. :D


Bár jobb is, hogy nem jött össze, én nem tudnék menekülteket vegzálni.

2020. jún. 27. 19:02
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

Bármennyire is próbálod áltatni magad, ez pontosan az, csalás, hazugság.

Már az előbb sem értettem miért jutott eszedbe hogy rendőr legyél, most, hogy kiderült még csak fel sem fogod mi az amit csináltál, már végképp nem világos a dolog.

2020. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!