Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség néha miért zökken...

A rendőrség néha miért zökken ki, hogy képesek burutálisan beszélni a gyanusitottal?

Figyelt kérdés

Amikor előállítanak valakit, a rendőröknek.szabályszerint kell beszélni az előállítottal, de ha az előállított sokat beszél akkor miért zökkennek ki, hogy idegesek?

Az előállított ember tehet fel kérdéseket és válaszolniuk kell. Volt olyan, hogy bilincsbe vittek be egy lányt, két fiút és egyenként a falhoz állították őket. A két fiú valamit beszélt egymással és a járőr odakiabált, hogy " nincs duma". Én meg az ügyfélváróban hallottam, mert az ügyfélváró és az előállító ott van egymás mellett. Volt olyan is, hogy valaki nem akarta elmondani, hogy kivel követtek el csalást és azt mondta a járőr neki, hogy "mindjárt kirúgom alollad a széket" . Ez utóbbit mondták. Nem a bűnözőket védem, meg oké, hogy néha durván beszélnek a gyanusitottal, de ennyire, hogy néha brutálul is beszélnek, ez nem ütközik RTV törvénybe?



2020. jan. 27. 20:48
1 2
 1/12 árokpart ***** válasza:
19%
Akit ilyen bántódás ér egyszerűen nem értem miért nem szól az adott őrs vagy kapitányság parancsnokának vagy akár az ügyésznek. Én például azt sem engedném, hogy az előállításom alatt elvegyék a telefonomat. Ha mégis piszkálnának egyszer úgyis kikerülnék onnan és utána végig tájékoztatnám a létező összes médiát a neten legalábbis. Nem kell megijedni tőlük.
2020. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy a válaszolót minek kellett lepontozni, amikor totál igaza van és jót válaszolt? .
2020. jan. 29. 01:59
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindegy, én nem le, hanem fel pontoztam amúgy.
2020. jan. 29. 02:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert totál nem jól válaszolt, és netto hulyeség.
2020. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ügyészasszony.
2020. jan. 29. 15:17
 6/12 árokpart ***** válasza:
100%
Miért is nem válaszoltam jól. Én sem beszélhetek minősíthetetlenül az emberekkel a munkahelyemen.
2020. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 árokpart ***** válasza:
100%
Nem hülyeség simán felvenném telefonon az akciójukat és menne a Youtube-ra szépen.
2020. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 árokpart ***** válasza:
100%
Ha a válaszoló valóban ügyész akkor szerintem kamu. Mert biztosan tudom, hogy még azt is megkérdezik nem e élek panasszal az intézkedés ellen. Magyarán lehetőséget kell adniuk. Nem hinném, hogy egy őrs vagy kapitányság parancsnoka díjazná a kérdező általi viselkedést a beosztottjaival szemben. Azért egy kapitányság vezetője legtöbbször egyetemet végzett ember nem hinném, hogy a kérdésben lévő viselkedés lenne az értékrendje és azt sem hiszem, hogy nem ítélné el az ilyenfajta viselkedést egy fegyveres rendvédelmi szerv.
2020. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 árokpart ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező. Akiket te említesz azok előállítottak és nem gyanúsítottak. A gyanúsított személynek a kapcsolattartás joga korlátozható és ő valóban kihallgatható. Ez lehet ügyvéddel és bizonyos esetekben ügyvéd nélkül is. Ezt a törvény szabályozza, hogy milyen esetekben. Az előállítottnak a jogi státusza sima állampolgár akit az előállításon, esetleges 12 órás elzáráson túl másban nem lehet korlátozni.
2020. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Árokpart!


Az utánadlévő válaszadó az ügyész. Valamiért nagyon védi a rendőröket. Ismerem.


Teljesen megértelek, nehogy már a rendőröket ne lehessen panaszolni.

Ha youtubra felkerülne, az nem lenne rágalmazás sem.

A gyanusítottal, tanúval, sértettel, előállítottal, minden ügyféllel normálisan kell beszélni.

Mégis akit előállítanak, meg gyanusított, vannak olyan rendőröm, hogy brutál módon beszélnek, viselkednek velük.

2020. jan. 31. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!