Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi zaklatás. Ez...

Rendőrségi zaklatás. Ez tényleg az lenne?

Figyelt kérdés

Édesanyámat "tanúként" hallgatta ki a rendőrnyomozó és elmondta nekem anyukám, hogy mondta a nyomozó neki, hogy néhány hónap alatt már négy e-mail levelet küldtem a nyomozónak. Mondtam anyukámnak igen, ha felmerűl bennem valami akkor szoktam észrevételezni, az ügyszámra hivatkozva azon az e-mail címen. Azt mondta édesanyukám, hogy egy vastag kb 6-8 cm -es mappa volt a nyomozó előtt és ott voltak az elején az e-mail üzeneteim kinyomtatva és elől összehajtva.


Azt mondta anyukám, hogy szerinte, -mármint anyukám szerint- ,ne írogassak e-mailt, mert megunja és feljelent a nyomozó munkahelyi zaklatásért. Mondtam édesanyukámnak, hogy természetesen nem olyan tartalmú levelet írtam ami kimeríti a zaklatás fogalmát, hanem észrevételt az adott ügyben, amelyet a jogszabály enged.


Édesanyukámnak igaza volt, hogy ne irkáljak levelet, mert munkahelyi zaklatás? Tényleg ne írjak többet észrevételezésként sem?


Szerintem ez nem zaklatás.



2020. jan. 21. 14:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen. Nem véletlenűl dísznek van minden rendőrségi papír alján középen az adott rendőrség elérhetősége és e-mail címe. Azért, hogy az emberek tudjanak levelet küldeni.
2020. jan. 21. 14:13
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Anyád tanúként lett kihallgatva, te meg folyamatosan küldöd az észrevételeidet? Mi közöd az ügyhöz? Tudod, minél jobban véded, annál gyanúsabb lesz...

Ha tudsz valamit, akkor kérj tanúkihallgatást és ott mondd el.

2020. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, neked fogalmad sincs arról, hogy mi az a "munkahelyi zaklatás".
2020. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát őszínténszólva nem nagyon, de ez szerintem nem az.
2020. jan. 21. 15:36
 5/7 A kérdező kommentje:

Első válaszadó!


Annyi közöm van az ügyhöz, hogy nyáron tettem feljelentést, mert tőlem loptak de semmi, közben milliós nagyságrendű lopás is történt a volt munkahelyemen és aznap mondtam fel tavaly, amikor az eset volt. A rendőrségen ugyan az a rendőr nyomoz mindkét ügyben. Több személy arra gyanakszik, hogy én voltam. Közbe pedig nem. A nyomozó is azt hiszi én követtem el, de az a nagy szerencse, hogy sehogy nem tudják rám bizonyítani, még jó hogy mikor nem is én voltam. Ennyire vagyok csak érintett az ügyben és kértem, hogy hallgasson ki a rendőrség mint tanú, azt mondta, hogy eljön az ideje. Hogy anyukám mennyire érintett az ügyben, pont, hogy semennyire csak azért hallgatták ki tanúként, hogy én milyen vagyok, mert ő ismer engem a legjobban.


Nyilván, ha valami balesetet látott volna anyukám és kihallgatja a rendőrség tanúként, mivel nem vagyok érintett az ügyben mert anyukám látta a balesetet, akkor nem érdekel. A rendőrség mint tanút kihallgatta azt kész, számtalan szemtanút hallgat ki a rendőrség ez természetes. De akkor érted már, hogy mennyire vagyok érintett az ügyben.


De a kérdésem arról szól, hogy ez ugye nem munkahelyi zaklatás? De szerintem nem, viszont lehet tévedek és hozzáértő ember válaszát várom.

2020. jan. 21. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogyis, nem az. Azért van az az email. Persze, az is lehet ha hülyeségeket írsz, akkor már unják, de ez nem az, amire te gondolsz. Ez semmi.


Ha belegondoksz, egy cégnek a nyilvános emailjára írsz levelet. Azért van. Ne aggódj. Egy rendőr.

2020. jan. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm!


Az első kettő válaszadó pedig mehet okoskodni tovább:D .

2020. jan. 23. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!