Kiderulhet?
Ismeretlenűl? Ismerten? Milyen ügyben?
Irnál többet?
Kék?
Ugyan annyi értelme van a kérdésemnek mint a tiednek.
Világos kék?
Ennyit segítettél.
Ha nem írod le mi történt ki követte el ki tette a feljelentést stb stb lehetetlen válaszolni.
Közalkalmazottra pont a legenyhébb szabályok vonatkoznak a többi szolgálati jogviszonyhoz képest.
Jelentened nem kellett, mert a biztonsági okmány hamisítása "csak" vétség, Kjt. 39. § (2) szerint meg csak közvádra üldözendő bűntett megalapozott gyanújának közlését kell jelenteni.
(Míg pl. kormánytisztviselő kifogástalan életmódját NVSZ vizsgálhatja, közalkalmazottét nem, így szúrópróbaszerű ellenőrzés esetedben nem lehet. A rendőrségnek nincs joga erről tájékoztatni a munkahelyed.)
Ha munkahelyed azzal jön, hogy ez tudomására jutott, akkor simám tagadd le, ha pedig azt mondják hogy bizonyítékuk van rá, akkor kérd hogy mutassák meg, feljelented rágalmazás miatt az illetőt. (Az is rágalmazás, ha valakik tényszerűen igaz becsület csorbítására alkalmas dolgot híresztel másról úgy, hogy ehhez nincsen joga, esetedben bűnügyi személyes adatodhoz nem juthatott törvényesen.)
Ilyen súlyú ügyben olyan 200-400 ezer Ft pénzbüntetés várható. (Kunhalmi Ágnest is pont ilyenért ítélték pénzbüntetésre még 2005-ben: [link]
Ez esetben továbbra is büntetlen előéletű maradsz, Kjt. szerinti alkalmazásra kért erkölcsi bizonyítványod is tiszta marad.
Kjt.
39. § (2) * A közalkalmazott a munkaköri feladatait a közalkalmazotti jogviszonyra vonatkozó szabályoknak, az egyéb szakmai szabályoknak és szokásoknak, valamint a munkáltató utasításainak megfelelően, a közérdek figyelembevételével látja el. A közalkalmazott köteles a munkáltatóját tájékoztatni arról, ha vele szemben közvádra üldözendő bűntett megalapozott gyanúját közölték. A kötelezett a munkáltatót erről a megalapozott gyanú közlését követő tizenöt napon belül köteles írásban tájékoztatni, e határidő elmulasztása esetén a közalkalmazott igazolással élhet. Igazolásnak nincs helye akkor, ha a büntetőeljárásról a munkáltató tudomást szerzett. Ha a közalkalmazott tájékoztatási kötelezettségének önhibáján kívül nem tud eleget tenni, ez esetben a határidőt az akadály elhárultát követő naptól kell számítani.
Btk.
XXXIII. FEJEZET
A KÖZBIZALOM ELLENI BŰNCSELEKMÉNYEK
Biztonsági okmány hamisítása
344. § Aki a külön jogszabályban meghatározott
...
c) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi belépésre jogosító biztonsági okmányt felhasznál,
...
ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!