A rendőrség miért nem tesz semmit a szervezett zaklatás/bandazaklatás ellen?
Még tavaly ki írt valaki erről egy kérdést és utána néztem hogy mi az. Többségben tudnak róla mert a hasznossága a válaszoknak is 100%. Ha tudnak róla akkor miért nem tesznek ellene semmit?
Itt a kérdés:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..
Ami Sci-fi (Science Fiction)volt tegnap, az ma már kézenfogható valóság (állítólag) avagy az is lehet.Én nem szeretnék nagyobbat mellélőni..., az 5G hálózatot, és ártalmait viszont (még) fel tudom fogni. A CIVILIZÁCIÓ kütyüjei úgy süvítenek el mellettem..., hogy nocsak.
A Gang Stalking, a Bullying, a Cyberbulliyng..., mind létező bűncslekményt megvalósító sátáni guánók. Mit mond az előttem szóló? Idézem:
" Persze ez a "célszemély" tájékozottságán, naivitásán is múlik ..." IS! Is múlik..Ez olyan, hogy van akinél 0, van akinél 37% és van akinék 97%.
DE! Nem több...Sajnos efölé, már nem lehet mednni. A SZISZTÉMA olyan finoman hangolt, mint a szirének éneke. Elképesztően hatalmas tudású pszichiáterek, pszichológusok, szociológusok..., jó pénzért, előálltották azt a CSAPDÁT, amiből jelenleg megszabadulni és menekülni, nem lehet.
A JOG, de facto, de jure, tud a dologról (!) de egyelőre nem tesz semmit.
A RENDŐRSÉG jogalkalmazó (!!!) Mondhatod zsarunak..., fakabátnak..., bárminek, NEM TUDHAT RÓLA, még akkor sem, ha mindent tud róla. Ugye világos. 30 éve barátom, D. gang - stalking alá vonása okán, szekundáns vagyok úgy 1,5 éve tartó szervezett társas bandazaklatása dolgában. Mit tehetek? Tanulok. Mert d. már igencsak megviselt, lötyög benne mindhárom összetevője: a teste, a szelleme, a lelke. Ahogy a SZISZTÉMA előírja, még a Családtagjai is paranoiás - tépett agyú - futóbolondnak tartják. Ugyanis mindig egyedül van, amikor atrocitás éri (már ilyen is van) így soha nincs TANÚ (!!!) A megfélemlítés (bullying) szabályozása Magyarországon és külföldön
Szerző: Parti Katalin
Dátum: június 22, 2016 12:00 de.
PDF letöltése
2016/1
Ezt az anyagot tanulmányozom éppen. Nincs benne a gang - stalking, ám közel jár hozzá. [link] te is, hátha ki tudunk hozni magunknak valami használhatót.
Nincs eszközünk. Kevés a pénzünk. Nincs védekezési technikánk - technológiánk. A RENDŐRSÉG fényképet nem fogad el. Két feljelentésünket már Elutasították. Jó lenne...(lenne), ha D. fel tudna fogadni 2-3 magándetektívet...A 30 éves barátság elengedhetetlen hozzá, de egyedül én kevés vagyok. Előbb - utóbb, rám is rámszállnak. Megtanultam, a KRIMINOLÓGIA 7 fő kérdését.
Mi? Hol? Mikor? Hogyan? Ki? Kivel? Miért?
Nos. Ha mindet meg tudod válaszolni, szerintem "elsétálhatsz".
Találd meg (tököld ki) a Miért? kérdésre a választ. Onnan göngyölhető...
Egyébként.
- A játékban "nyerni" nem lehet.
- Döntetlent elérni nem lehet.
- A játékból kiszállni nem lehet (!!!)
Mindig az nyer, aki a játékszabályokat "kitalálta", és az asztal mellé kényszerít. Játssz! És mi lesz belőlünk? A Menekülő Ember (van ilyen film).
Ha érintett vagy, vagy valakid, aki neked értékes ember, állj a sarkadra, ne pánikolj, tanulj, de főleg NE HAGYD MAGÁRA a bajbajutott emberkédet, mert kiüldözik a világból. ÜSS! vagy FUSS! - tessék választani.
Még egy rövid kivonatot adok át. Kedvet akarok csiholni a tanuláshoz. Aki érintett, annak magától megy.
""" Habár a bullying és a cyberbullying magatartásának szankcionálására a vizsgált országok büntető törvénykönyvei nem tartalmaznak önálló tényállást, azok eszköz-, illetve előkészületi cselekmények lehetnek. Így tehát szankcionálásuk jelenleg is biztosított, csak éppen a jogalkalmazó szorul kreatívabb gondolkodásra a cselekmények besorolását illetően, különös tekintettel a napjainkban a fejlett világban tapasztalható túlszabályozás és kriminalizálási tendencia (juridicisation)9 súlyosbításának elkerülése érdekében. A cselekmények tényállástani besorolásán túl szükség van morfológiájuk és az általuk okozott – rövid és hosszú távú – lelki sérülés mibenlétének és feloldhatóságának megértésére is, hiszen így nemcsak az elsődleges prevenció (iskolapszichológus, tréner, intervenciós program szakértő) szakemberei, hanem a jogalkalmazók (bírák) is teljes képet kaphatnak a sérelem mértékének megítéléséről.
3. A bullying és a cyberbullying magatartásaira vonatkozó büntetőjogi szabályok
A bullying és a cyberbullying magatartása önálló tényállásban nem szabályozott egyik, a mintába került ország (Németország, Szlovénia, Horvátország, Románia, Bulgária, Szlovákia, Olaszország, Csehország, Litvánia, Finnország, Portugália, Spanyolország, Brazília) büntető törvénykönyvében, illetve igazgatási jogszabályában sem. A büntető törvénykönyvek azonban számos olyan tényállást tartalmaznak, amelyek megfelelnek a megfélemlítés eszközcselekményének vagy valamely megjelenési formájának. Ilyen pl. a zaklatás (harassment, stalking, dangerous pursuing) vagy a fenyegetés (intimidating, threatening, dangerous threatening).
A magyar törvényalkotó elnevezésében nem, de egyes tényállási elemeit tekintve önálló tényállásként szerepelteti a Btk.-ban a bullying magatartását. Ez a magyar Btk.-ban a zaklatás (az angol terminológiában a magyar Btk.-ban szereplő önálló tényállásnak leginkább a harassment vagy a stalking felel meg). Elemei a fizikai sérelemokozással fenyegetés vagy a félelemkeltés, a szándékosság, a huzamosabb időn keresztül ismétlődés, de nem eleme az erőegyensúly-eltolódás."""
Aki érintett, és tudni akarja mi van, az beszéljen velük, azokkal a nyomozókkal, vagy felderítőkkel, vagy tevcnmiusokkal, akik a rendőrség részéről fogadják a kérdésedet (anonim módon is), és tanácsot adnak információhoz juttatnak...
Most beszéltem 20 percen át az egyik ügyeletessel, AKI VOLT RENDŐR, ÉS VOLT BŰNÜGYI TECHNIKUS. Nagyon sokat segített (!!!) mert megértette a "történetet"..., és felvette a fonalat. Nagyon elégedett vagyok a beszélgetéssel. Mondom az elérhetőséget, hívd fel, ha bajod van:
Telefontanú Program
” hogy a bűn ne maradjon büntetlenül!”
Neve bemondása nélkül hívhatja a Telefontanú ingyenes telefonszámát!
06-80-555-111
A Telefontanú Program Magyarországon 2001. január 15-én kezdte meg működését az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési és Esélyegyenlőségi Osztály szervezetén belül.
A program alapötlete az Egyesült Királyságból származik, ahol 20 éve Crimestoppers néven működik ez a rendszer a bűnüldözés, bűnfelderítés és nem utolsó sorban a bűnmegelőzés hatékonyságának növelése érdekében. (A Programot hasonló elvek alapján jelenleg Európa négy országában -Spanyolországban, Nagy-Britanniában, Hollandiában és Magyarországon - eredményesen alkalmazzák)
A program azoknak az állampolgároknak nyújt lehetőséget, akik információval rendelkeznek már megtörtént vagy tervezett bűncselekményekről, bűnelkövetőkről, körözött személyek tartózkodási helyéről, de valamely méltányolható okból nem kívánnak a rendőrséghez fordulni, személyazonosságukat a hatóság előtt felfedni.
A 06-80-555-111-es ingyenes zöldszámon a nap 24 órájában fogadják a Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai a bejelentéseket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!