Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csendháborítás?

Csendháborítás?

Figyelt kérdés
Történet úgy kezdődik, hogy autoval négyen a haza indultunk.. Út közben igazoltattak minket a rendőrök.. Minden rendben volt.. Indultunk haza (biciklim a csomagtérbe).. Házunk előtt meg álltunk, hogy a biciklim kidobjuk a kocsiból és megyunk tovább... Aztán a rendőr aki igazoltatott minket kiszállt.. És elkezdi, hogy szemelyit, lakcimk.... Oda adjuk neki aztán közbe mikor ellenőrzi a kártyákat... Mondja, hogy ki akar fizetni 20e ft-os számlát? (de egész végig bunkózott) kerdezem, hogy miért? Azt mondja, hogy csendháboríttásért... Mondom mi? Azt mondta, hogy zene stb.. Kocsi ajtok be voltak csukva... És csak a csomagtér ajtó volt nyitva.. 60-as fokozat a kocsiba a max rádió erősség.. 10-en lehetett maximum,(nincs semmi komoly hangcucc a kocsiba.. Mivel régi autó meg munkás...) aztán mondtam a biztosurnak, hogy én nem fizetek azert semmit, mert kipakolok a kocsimból... Aztán mondja, hogy akkor mindenkit meg büntet... Tobbiek is mondták, hogy nem fizetnek semmit.. Aztán el kezdi, hogy akkor feljelent minket... Mondom, ha ez önnek jó... Aztán beült a kocsiba és elment... Jaa és elvileg a szomszédom a rendőr.. De mivel nagyon ritkán vagyok otthon.. És ők most költöztek ide nem ismerem... De azért mikor hó volt szó nélkül ki mentem a házam elé és kitoltam a hóból.. Na.. Az lenne a kérdésem, hogy valahogy meg lehetne-e tudni, hogy feljelent3s történt-e és ennek milyen következménye lehet? Másodszor.. Van e rá lehetőség panaszt tenni, hogy ilyen bunkón viselkedett.?
2019. szept. 16. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, feljelenthet és lehet következménye. Igen, tehetsz panaszt.
2019. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi lehet az ügyből?
2019. szept. 16. 18:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám ki deríteni hogy, fel jelentett?
2019. szept. 16. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
50 ezres a csekk, ha jól tudom.
2019. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

ha feljelentett értesítést kapsz hivatalos levél formájában, vagy behívnak elbeszégetésre szerintem.. nem hiszem, hogy feljelentést tett.

Csendháborítás csak este 10 után fordulhat elő, 55 dB felett, amit nem hiszem, hogy lemért hitelesített eszközzel.. Amúgy meg egyedül volt a rendőr?

2019. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt vele egy rendőr hölgy, de az nem jött oda hozzánk, ki se szállt a kocsiból.
2019. szept. 16. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Csendháborítás esetén nem is fontos a zajszintet bizonyítani. Elég, ha a zajkeltés érzékszervileg igazoltan zavaró, és indokolatlan ez kimeríti a csendháborítás fogalmát. NINCS dB!! Azt akkor nézik, ha szomszédnak közel a klímája, vagy éterem működik stb. Szabálysértési eljárás első kőrében általában figyelmeztetik, utána pénzbírság(2.), majd akár pénz bírság mellet 90 napos elzárás(3. feljelentés).
2019. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami nagyon fontos, hogy nappal és éjszakai is lehet csendháborítás! Tehát ha éjszaka valakinek csőtörése van és elhárításból fakadóan akár 80 90 dB lehet mérni, sajnos indokolt zajkeltés. De nem állhat neki kicserélni éjszaka a csövet, csak ideglenesen elhárítani. Ugye ha kocsiban szol a zene egy ház előtt, az indokolatlan zajkeltés. Tehát vagy helyszíni bírság tettenérés esetén vagy behívnak. Senki nem fogja nézni, hogy milyen hangosan hallgattad, ha zavart valakit, akkor csendháborítás, mivel a zene indokolatlan.
2019. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!