Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek mi történt volna...

Szerintetek mi történt volna ha 2006-ban a Fidesz nyer?

Figyelt kérdés

Pár ezer szavazaton múlt, kétharmaduk nem lett volna meg így alkotmányozni nem tudtak volna, az ország ha nem is romokban de azért eléggé rossz állapotban került volna hozzájuk így a megszorításokat/átalakításokat ők se tudták volna elkerülni amit a gazdasági válság követett volna 2008-ban.


Mik lettek volna a következő választások eredményei? Mennyire tudott volna megmaradni a Fidesz? Mennyivel tudták volna jobb helyzetbe hozni az országot így közvetve a következő kormányt?



2019. márc. 23. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
15-20%-al magasabb bérek lennének jelenleg. Sokkal jobb állapotban lenne az ország.
2019. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz megtippelni, 2006 után ugyanúgy megszorító politikát csinálnak mint a Gyurcsány-kormány, és őket is ugyanígy érte volna a 2008-09-es válság, ahogy a szocikat. Tehát 2010-ben valószínűleg buktak volna, és 2010-14 között lett volna MSZP (és lehet SZDSZ) kormány, viszont a Jobbik közben könnyen kitúrhatta volna őket a vezető ellenzéki szerepből, és ma egy kb. 10%-os támogatottságú párt lennének. Hogy ki lenne ma a miniszterelnök az jó kérdés, Orbán biztos nem, vagy Vona Gábor vagy Gyurcsány. Lehet persze, hogy 2018-ra így is megerősödött volna a Fidesz újra, nehéz tippelni, az is lehet, hogy Orbánt leváltották volna a Fidesz éléről. A 2006-os kudarc után a Fideszen belül is volt egy mozgolódás, hogy "Tóni kell 2010-re" -Tóni értsd. Rogán Antal, persze abból sem lett semmi, ahogy a Lázár Jánossal kapcsolatos mozgolódásból sem, és a harmadik potenciális Orbán utód is eltűnt, helyesebben el lett tüntetve Brüsszelbe (Navracsics Tibor), de jó esély van rá, hogy ebben az alternatív univerzumban Orbán bukása után most valamelyikük vezetné a Fideszt. A gazdasági helyzet 2006-ban indokolta a megszorításokat, és a világválság is jött volna, valószínűleg ugyanitt tartanánk gazdaságilag.
2019. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

#2

Alapvetően abból indulsz ki, hogy egy Orbán kormány ugyanazt csinálta volna amit gyurcsányék. Holott soha nem azt csinálták, amit előtte a ballibes gazdaságpolitikusok.

A Bokros-csomag után is mélyponton volt az ország, ahogyan a devizaválságot követően 2010-ben is. Mindkét esetben magas államadósság, nagy munkanélküliség, leépült vállalkozások, magas infláció. Mégis mindkét esetben meg tudták fordítani a trendet rövid idő alatt és egyik esetben sem megszorításokkal.

Miért feltételezed, hogy akkor egy ezeknél mérföldekkel jobb helyzetben rosszabbul csinálták volna?

Mintha azt gondolnád, hogy valaki törött bal lábbal is fel tudott jutni az ötödik emeletre, majd később törött bal lábbal is a negyedikre, de ha csak megüti a térdét, akkor már nem lesz képes emeletet mászni, hanem ő is legurul a lépcsőn.

2019. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

#3 mindig ugyan azt csinálták, hiszen ugyan úgy szocializálódtak, ugyan abban a pártban. Csak a felszín cukormáza szokott különbözni, a reklám.


Soha nem tudtak semmit fordítani, csak sodródni a világgazdasággal.


Ma pl ha egy 2008-hoz hasonló válság jönne be, a szinte kizárólag EU segélyektől, és német autógyáraktól függő, önmagában életképtelen magyar gazdaság nem majdnem menne csődbe, hanem biztos, IMF se tudna segíteni.

2019. márc. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4 Két ország gazdasága függ csak jobban az autóipartól mint a magyar. Ez Csehország és Szlovákia és ha megnézed mindkettő jobban bírta a 2008-as válságot, mint Magyarország.

Most nagyságrendileg ugyanakkora az eladósodottsága Magyarországnak, mint 2008-ban volt(de folyamatosan csökken, ellentétben 2002-2010 közötti időszakkal), de lényegesen kisebb része deviza és a költségvetés is sokkal stabilabb lábakon áll, az éves hiány 7 éve mindig 3% alatt van (2002-2010 között ez átlag 6% volt, 3,6-9,3 között mozgott)


Szóval nem igazán látom, miért okozna ma nagyobb problémát egy gazdasági válság, mint 2008-ban, amikor a lehető legrosszabbkor jött, mert az előző években nagyon kiköltekeztünk és mire jött volna a kiigazítás, hogy újra fenntartható gazdasági pályára álljunk jött a válság is ami együtt már túl sok volt.

2019. márc. 24. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Jaj kedves 45%-os "barátom", kezdelek unni...


Majdnem minden kérdésnél megtalálsz, és ilyenkor az a vége, hogy én korrigálom a sok-sok bugyutaságot, amit beírsz, és ez még csak nem is személyeskedés, hanem tény.


Kezdjük ott, amit írsz a Bokros-csomagról, rendben?

"magas államadósság, nagy munkanélküliség, leépült vállalkozások, magas infláció" -ami után hozott a Fidesz fordulatot, szerinted...


Hát, nem.

államadósság 1995: GDP 84%

1998: GDP 60%

azt a növekedést, amit csak a Fidesz fordított meg, hú de "látszik".

munkanélküliség 1995: 11%

1998: 8%


magas infláció: 1995: 28%-os

1998: 14%-os


leépült vállalkozások: stagnálás helyesebben, de van némi igazság abban, amit írsz

vállalkozások száma 1995: 1.059.000

1998: 1.026.000


Végül is 4 állításból három úgy hülyeség, ahogy van, egyben van némi igazság, bár azért ez nem leépülés. Oké adom legyen igazad 0.5 esetben, csak az a baj, hogy négyből.


Tehát 98-ban a Fidesz egy fejlődő gazdaságot örökölt, ami furcsa, hogy tagadod, mert ezt még a fideszes források sem szokták.


Nézzük tovább 2010-ben a Fidesz egy világgazdasági válság -ami a második legnagyobb volt a modern történelemben- után örökölt egy államcsőd szélén lévő országot, és érdemben nem is tudott mit kezdeni vele egészen addig, míg 2013 második felében Ny-Európa nem indult fejlődésnek, de bizonyíték kell ugye?


Na számok:

infláció 2010-ben 4.9%

2012-ben még mindig 5%, innen (az olajár és az alacsony nemzetközi kamatok miatt bezuhan 0-1% köré, és ott is marad 2017-ig)


vállalkozások száma 2010-ben 1.65 millió 2013-ban 1.68 millió


gazdaságilag aktívak 2010-ben 4.2 millió

2013-ban 4.33 millió (meg is találtuk a közmunkásokat,ők a növekedés)


Ezzel azt akarom mondani, hogy a drágalátos Fideszed sem tudott szembemenni a valósággal, hiába hülyített titeket Matolcsy unortodox gazdaságpolitikával, az láthatón sz.rt sem ért, míg a nyugati gazdaságok 2013-tól nem kezdték el húzni a magyart is látványosan. Hozzáteszem én ezért nem okolom a Fideszt, mert egy olyan jelentéktelen gazdaság mint a magyar mindig és mindenkor mások s.ggnyalásától függött (főleg a német-osztrákoktól) tehát én eleve tudtam, hogy az unortodox csoda valóban hatása eljön majd, csak nem Matolcsy, hanem Merkel hozza el nekünk, el is hozta 2013 után...


Ezt a jó hosszú-hosszú és igencsak fárasztó választ csak azért írom, hogy lásd. 2006-ban a Fidesz is komoly megszorításokat kellett volna csináljon, hiszen lám. máskor sem tudtak szembemenni a világtrenddel, és 2010 után is megszorító politikát folytattak, tudod Orbán Viktor nyilatkozta is, hogy Magyarország bebizonyította, hogy bajnok, ha költségvetési megszorításokat kell hoznia, és ezt pozitív értelemben mondta külföldi befektetőknek 2010-ben.

Vagy az is aranyos volt, mikor a

[link]


ebben feketén- fehéren ott van, hogy lám-lám a Fidesz sem tudott volna mást csinálni.


és példa fideszes megszorításokra 2010 után


"2011: kevesebb pénz a munkanélkülieknek


Az első Széll Kálmán-tervben a kormány elállt a 10 százalékos társasági adó kiterjesztésétől, és előirányozta a rokkanttá nyilvánítási rendszer megújítását, valamint a korábbi rokkanttá nyilvánítások felülvizsgálatát. A munkanélküli-ellátás időtartamát csökkentették, megkezdték a korkedvezményes nyugdíjazás felülvizsgálatát, és megvágták a közösségi közlekedés támogatását.


Ősszel az év eleji után újabb költségvetési zárolás következett, továbbá november 1-jétől nőtt a szeszes italok, a dohánytermékek és a gázolaj jövedéki adója.


2012: áfarekord és újabb adófajták


A 2012-es költségvetést már az adóemelések uralták, bár Matolcsy György gazdasági miniszter ragaszkodott hozzá, hogy ez továbbra sem megszorítás. Az általános áfakulcs uniós rekordszintre, 27 százalékra nőtt, a cégautóadó 40 százalékkal emelkedett, és bevezettek egy új adónemet, a baleseti adót. A vállalkozásoknak a minimálbér helyett a minimálbér másfélszerese után írták elő a járulékfizetést.


A személyi jövedelemadó rendszerében a kormány eltörölte az adójóváírást, ami a gyermektelen, alacsony jövedelmű munkavállalóknak jövedelemcsökkenést okozott, amennyiben a munkaadó azt nem kompenzálta. Már év közben jelentették be a Széll Kálmán-terv 2.0 keretében, hogy a kormány bevezeti a csekkadónak hívott pénzügyi tranzakciós adót és a telefonadót, valamint a biztosítási adót. Nem telt bele fél év, és kiderült, hogy a pénzügyi tranzakciós adó eredetileg kigondolt mértéke nem hoz elég bevételt a költségvetésnek, így a pénteki, legutóbbi csomag részeként - bizonyos tranzakciókra - tovább emelkedett a kivetendő kulcs mértéke."


Kell még valami bizonyíték, hogy jó logika mentén gondolkodtam? Remélem nem...


ui. fel nem foghatom, hogy függetlenül attól, hogy hívnak téged (legyen az névtelen 45%-os vagy korábban Takács) még mindig nem tanultad meg, hogy "a köcsög ballibant 65%-os, tudja használni a KSH-t, netet meg a fejét is" mert rendszeresen bekamuzol nekem ilyeneket, és látom én vagyok akkora "szemét dög", hogy utánamegyek, és tudod elég hamar kiderül, hogy ki kamuzik kettőnk közül, vagy, hogy épp ki a közröhej tárgya, mit ahogy egyszer neveztél, mikor akkor is lemostalak egy vitában, na jó olvasgatást, most rád pocsékoltam az életemből majdnem egy órát mire előkapartam ezeket a számokat, és én vagyok a hülye, mert tudom, hogy úgysem tanulsz belőlük... :-(

2019. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

#6

1.Kérlek NE tegyél új sort minden mondatod után, értelmetlenül széthúzza a szövegedet és elmegy az ember kedve a választól!

2.Lévén ez egy vitafórum – tudtommal – így már bocs, de nekem éppen úgy jogom van „téged megtalálni” a megjegyzésemmel, mint neked engem.

3.nem szoktál „helyre tenni”, csak leírod, hogy szerinted nem úgy van. Ettől még nem lesz neked igazad.

4.államadósság. Nézd meg az éves adatokat egyban!

[link]

Jól látszik - bármennyire is nem tetszik neked, hogy 2008 után is csökkent a GDP-hez mért államadósság és 2011 után is csökkent. Növekedni viszont a ballib kormányok alatt növekedett. Pont.

5. munkanélküliség: [link] A 11. oldalon keresd! Attól, mert már előtte is csökkent, a tény még tény maradt, az Orbán kormány magas munkanélküliségben kezdett 1998-ban, ahogyan 2010-ben is később és csökkentette. Közte viszont újra növekedett a munkanélküliség.

6.infláció, vállalkozások: ugyanez. csak mert te másképp értelmezed amit leírtam, még nem írtam mást, mint hogy magas infláció volt és utána csökkent. Szóval maradjunk annyiban, hogy az állítáaim mindegyike „áll” csak bele akartál kötni – ahogy szoktad, és nem sikerült – ahogy máskor sem.

7.Nem írtam semmit a ’98-as gazdaságról, sem hogy fejlődött volna, sem az ellenkezőjét. Annyit írtam, hogy akkor ilyen volt. Pont. Miért próbálsz belehazudni valamit amikor nem írtam ilyet? Persze ha odahazudod, hogy ezt írtam, akkor ki is lehet javítani, hogy jé, nem igaz. Csakhogy nem írtam olyat! A Bokros csomag 1995-ben volt. A „Bokros csomag után” kitétel ennek köszönhetően az ez utáni éveKET jelenti és nem kizárólag 1998-t, bármennyire is ezt képzelted oda.

Igen unalmas, hogy olyan dolgokat kell kijavítanom, amiket NEM írtam, miközben arra az egyszerű kérdésre, hogy „Miért feltételezed, hogy akkor egy ezeknél mérföldekkel jobb helyzetben rosszabbul csinálták volna?” meg nem vagy képes válaszolni. Legközelebb a kérdésre felelj és na olyasmikről írogass amik nem is voltak ott, akkor nem lesz fárasztó!

2019. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
#5 nem igazán. Ezekben a hozzánk képest, gazdaságilag, és társadalmilag nyugati országokban van innováció, és nem csak papíron jók az adataik, nem csak az autóiparra álltak rá.
2019. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Eleve romlott a Cavintonja a kérdezőnek!

2006-ban a Fidesz nyert! Csak az 50%+1 többséghez kellett volna az MDF koalíciós hajlandosága, ami Dávid Ibolya miatt nem volt meg! Az mszp-szdsz-nek pedig megvolt a kormányzati többség.

Viszont, ha mégis kormányt alakított volna a fidesz, sosem lett volna öszödi vallomás, se az ország tényleges helyzetéről, se a választók becsapásáról. Az IMF hitelt vélhetőleg elkerültük volna. A Jobbik továbbra is szélsőjobbos egységes párt lenne. Viszont a böszme, vélhetőleg még mindig mszp-s lenne és bontogatná belülről őket. A Megyeri-híd építői is ki lettek volna fizetve. Nem lett volna Sukoró mutyi.... No meg a népet se kellett volna megverni!!!!

2019. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen Takács tudjuk,

1. neked mindig igazad van!

2. ha ez nem így van, automatikusan az 1-es pont lép érvénybe.


Tényleg én vagyok a hülye, mert még így egy év "ismeretség" után is bedőlök annak, miszerint rád lehet hatni ész érvekkel meg tényekkel.

2019. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!