Mi a jobb: királyság vagy demokrácia? A XX. Század előtt megállta volna a helyét a demokrácia, vagy a demokratikus országokat elsöpörték vonla az erősebb királyságok?
Tudom nem ezt várod, de nincs értelme a kérdésnek. Adott történelmi helyzetek vannak adott fejlettségi szinten.
Anglia pl. jóval a 20. század előtt demokratikus országként uralta a fél világot és az Egyesült Államok is egész jól megvolt. Magyarországon nem működött volna erős középosztály nélkül, ahogy most se működik.
#3
Ne akarj egyetlen ember kezébe adni minden hatalmat, mert ráfázhatsz.
A demokrácia (méghozzá a valódi erős, fejlett, jól működő demokrácia) a legerősebb garancia a hatalommal való visszaélések ellen, az emberi és polgári jogok védelme az esélyegyenlőség megteremtése, a közügyek, közérdek és közjó szolgálata érdekében.
Az alkotmányos királyság ahol van ott ma inkább szimbolikus hagyomány, amely összhangban lehet a legliberálisabb jogállami demokráciával is, hiszen az uralkodónak nincs tényleges politikai hatalma.
"A legjobb államforma a rántotthús." Az állam én vagyok, és az államat formálja, míg rágom.
A szakrális királyság a jó és az egyetlen legitim. Helyes lenne múlt időt használni, mert emléke már csak a szívünkben él. Tehát ahol a király királyi tudatállapotban van (nem báb, buta, gügye)
Szent László lovagkirály.
A kérdező és a legtöbb válaszoló számára a királyság a jobb. Elmondom miért.
A királyságban a király diktál, a többi végrehajt. Van ennek legalja is, ők csak végrehajtanak, a többi növekvő mértékben dirigálhat is megszabott keretek között. Na most, a végrehajtásban az a legjobb, hogy nem kell, sőt kifejezetten nem szabad gondolkodni. Csak végrehajtani. Ez azért is jó, mert így felelősség sincs. És a zöme ettől boldog. Ezért szereti a királyságot.
A demokráciát sokkal kevesebben szeretik. Ott ugyanis megköveteltetik a felelős gondolkodás. Ez azt jelenti, folyamatosan vizsgálni kell a körülményeket, történéseket, kitalálni, arra mi a legjobb reakció, de nm ám csak úgy kitalálni, mert a hibás válaszra jön a retorzió. És ezt bizony sokan utálják. Ráadásul a demokráciának vn egy átka, nálunk ez az átok különösen jól látszik. Mégpedig az, ha a demokráciában az emberek elkezdenek leszokni az értelmes gondolkodásról, a felelős döntésekről, meg ami ezzel jár, akkor könnyen lesz belőle diktatúra, ha más nem, kiskirályság. És ez bizony e nem gondolkodók felelőssége, amit ők különösen utálnak. A felelősség szótól borsózik a hátuk. Ezért lett nálunk kiskirályság, ami egyre nagyobb. Inkább a szolgaság, csak gondolkodni ne kelljen, csak felelősséget ne kérjenek számon. Hát bizony felelősségre vonás is csak demokráciában létezik. Királyságban ezt úgy hívják: büntetés. A mértékét a király, és nem a felelősség határozza meg. Hamarosan lesz halálbüntetés is, már sokan akarják. Nem tudják szegények, hogy ők is részesednek belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!