Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a jobb: királyság vagy...

Mi a jobb: királyság vagy demokrácia? A XX. Század előtt megállta volna a helyét a demokrácia, vagy a demokratikus országokat elsöpörték vonla az erősebb királyságok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 5. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
22%
ha jó a király akkor a királyság, ha rossz a király lsd. orbán viktor akkor diktatura, de még mindig a demokrácia a legjobb.
2018. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Tudom nem ezt várod, de nincs értelme a kérdésnek. Adott történelmi helyzetek vannak adott fejlettségi szinten.


Anglia pl. jóval a 20. század előtt demokratikus országként uralta a fél világot és az Egyesült Államok is egész jól megvolt. Magyarországon nem működött volna erős középosztály nélkül, ahogy most se működik.

2018. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
Legrosszabb a demokrácia. Minden más elfogadható, a királyság pedig a legjobb, mert ott egy ember irányít mindent.
2018. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
A legjobb államforma a rántotthús.
2018. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

#3

Ne akarj egyetlen ember kezébe adni minden hatalmat, mert ráfázhatsz.

2018. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A demokrácia (méghozzá a valódi erős, fejlett, jól működő demokrácia) a legerősebb garancia a hatalommal való visszaélések ellen, az emberi és polgári jogok védelme az esélyegyenlőség megteremtése, a közügyek, közérdek és közjó szolgálata érdekében.


Az alkotmányos királyság ahol van ott ma inkább szimbolikus hagyomány, amely összhangban lehet a legliberálisabb jogállami demokráciával is, hiszen az uralkodónak nincs tényleges politikai hatalma.

2018. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3: Legalább tanulnál történelmet. Nem nagyon volt olyan, hogy a király irányított volna, legtöbbször csak báb volt. Nemesek irányították mindig őket, főleg Magyarországon. Bármilyen olyan döntést hozott, ami nem tetszett nekik megszívatták. Törökök ellen is sok nemes azért nem küldött katonákat, mert meglettek emelve az adók és kiszámolták, hogy a töröknek kevesebbet kellene fizetni ezért simán hagyták bejönni őket.
2018. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"A legjobb államforma a rántotthús." Az állam én vagyok, és az államat formálja, míg rágom.

A szakrális királyság a jó és az egyetlen legitim. Helyes lenne múlt időt használni, mert emléke már csak a szívünkben él. Tehát ahol a király királyi tudatállapotban van (nem báb, buta, gügye)

Szent László lovagkirály.

2018. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező és a legtöbb válaszoló számára a királyság a jobb. Elmondom miért.


A királyságban a király diktál, a többi végrehajt. Van ennek legalja is, ők csak végrehajtanak, a többi növekvő mértékben dirigálhat is megszabott keretek között. Na most, a végrehajtásban az a legjobb, hogy nem kell, sőt kifejezetten nem szabad gondolkodni. Csak végrehajtani. Ez azért is jó, mert így felelősség sincs. És a zöme ettől boldog. Ezért szereti a királyságot.


A demokráciát sokkal kevesebben szeretik. Ott ugyanis megköveteltetik a felelős gondolkodás. Ez azt jelenti, folyamatosan vizsgálni kell a körülményeket, történéseket, kitalálni, arra mi a legjobb reakció, de nm ám csak úgy kitalálni, mert a hibás válaszra jön a retorzió. És ezt bizony sokan utálják. Ráadásul a demokráciának vn egy átka, nálunk ez az átok különösen jól látszik. Mégpedig az, ha a demokráciában az emberek elkezdenek leszokni az értelmes gondolkodásról, a felelős döntésekről, meg ami ezzel jár, akkor könnyen lesz belőle diktatúra, ha más nem, kiskirályság. És ez bizony e nem gondolkodók felelőssége, amit ők különösen utálnak. A felelősség szótól borsózik a hátuk. Ezért lett nálunk kiskirályság, ami egyre nagyobb. Inkább a szolgaság, csak gondolkodni ne kelljen, csak felelősséget ne kérjenek számon. Hát bizony felelősségre vonás is csak demokráciában létezik. Királyságban ezt úgy hívják: büntetés. A mértékét a király, és nem a felelősség határozza meg. Hamarosan lesz halálbüntetés is, már sokan akarják. Nem tudják szegények, hogy ők is részesednek belőle.

2018. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
''A demokrácia rossz politikai intézmény, de még nem találtak ki jobbat nála'' - Winston Churchill (Nem biztos, hogy pontos idézet, de a lényege ez)
2018. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!