Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Igaz lehet, hogy a kormány...

Igaz lehet, hogy a kormány már intézkedett arról, hogy a nők elmehetnek nyugdijba 40 év ledolgozott munkaviszony után?

Figyelt kérdés
Egy kolleganőm érdeklődött hivatalos helyen, és azt a választ kapta állitólag, hogy semmi akadálya ennek, mert már be van vezetve.
2010. jún. 7. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Na állj. Valaki nyugdíjba 20 év után mehet és a megszabott korhatárnál. Javítsatok ki, ha tévednék, de ez a 40 év nagyon irreális.
2010. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Ja és szerintem tudnék róla, ha lenne ilyen ügyben bármi módosítás, harsognia kellene a médiának.
2010. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Még nem, csak tervezet.
2010. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Én az elmúlt időszakban megpróbáltam elmenni nyugdijba. Több mint 42 év szolgálati időm volt, mégsem sikerült, mert túl fiatalnak minősültem. Hiába volt meg a 42 évem!

Most 57 évesen csak úgy tudtam elmenni, hogy a cégem kifizette a következő két évre kiszámított nyugdij összegét az összes járulékos költséggel. Ez a korengedményes nyugdij. De erre is csak az 1953-as vagy korábbi években születetteknek van lehetőségük(ha jól tudom).

2010. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Ez is csak egy Fidesz-féle mézesmadzag,amiek csak akkor lenne gyakorlati értelme,ha a nyugdíjkorhatárt jelentősen megemelnék!

Én 15 éves koromban kezdtem el dolgozni,és 55 évesen mentemnyugdíjba,40 év munkaviszony után.

Ma viszont 18 éves korig ilskolaköteles mindenki. Ha azonnal elkezd dolgozni,akkor lehet értelme annak,hogy 40 év után nyugdíjba mehet,ha a nyugdíjkorhatárt legalább 60 évre vagy még feljebb emelik.

Ha viszont egyetemet végez és 25-26 évesen kezd dolgozni,akkor 65 évesen lesz 40 év szolgálati viszonya. Ehhez azért az is kell,hogy azonnal legyen munkahelye,és a 40 év alatt egyszer se legyen munkanélküli.

2010. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Én 20 évről tudok mondom...40 évet most hallok itt először..Mármint hogy 20 kötelező. Nem ismerem jól ezeket a törvényeket, szóval ha valaki esetleg jártas a jogi részében felhomályosíthatna.
2010. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne poénkodj már. ezek inkább emelni fogják a korhatárt.
2010. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam róla, hogy intézkedtek volna ez ügyben. Még a választások előtt beszéltek ilyesmiről, de azóta síri csend. Szomszéd és anyós is erre várnak, mint a messiásra, mindkettőnek megvan a 40 éve, de még a nyugdíjkorhatár alatt vannak. Ha megszavazták volna a törvényt, akkor biztos lenne róla hír a médiában.
2010. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ilyenkor hol vannak a nagy feministák? ilyenkor gondolom nem hirdetik az "egyenlőséget"...
2010. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

06-07 20:13 - válaszolónak: a 20 év azt jelenti, ha valaki elérte a nyugdíjkorhatárt és megvan a 20 éve jogosult a nyugdíjra. Tehát ha nincs 20 év hiába érte el a 62 évet, tovább kell dolgoznia annyiszor 365 napot, amennyi a 20*365 napból hiányzik.

Mi ellenben arról beszélünk, ha valakinek megvan a 40 év szolgálati ideje (40*365 nap), elmehet-e korábban teljes összegű öregségi nyugdíjba a 62-3 év év betöltése előtt. A 365 napot nem véletlen írom, mert csak a teljes, tehát 365 nappal osztható éveket veszik figyelembe. Ez azt jelenti, ha valakinek 39 év és 300 napot igazolnak le, az a nyugdíj kiszámításakor csak 39 évet jelent .

2010. jún. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!