Ahelyett hogy normális bérezésre törekednének, a kormány külföldieket hozat arra a munkára amit olcsóbban elvégeznek, ezzel csak szerintem foltozgatják a lyukat?
Most meg már azt csinálják hogy inkább pénzt fizetnek annak aki hoz egy dolgozót, hol ott, ha van esze nem megy 180-ért sem, mert kint ugyanazért többet kap, és ne mondja senki más az élet kint mert itthon már rég nyugati árak vannak, belenéztem kíváncsiságból anno egy brit és német újságba az utolsó energiaitalig ami itt is kapható pár ft olcsóbb ott minden élelmiszer.
Mi kéne ide egy háború? Úgy látszik senki nem foglalkozik ilyenekkel.
"Mert azt hiszitek ez úgy megy, hogy a kormány gondol egyet, és a duplájára emeli a béreket."
Igen, úgy.
Ha nem lennének ilyen rohadt magasak az adóterhek, akkor több maradna a lakosságnál.
Mert jelenleg ott tartunk, hogy míg Magyarországon a fizetésed 55%-át levonják, addig ez a környező országokban kb. 35%.
"Azt viszont muszáj megoldani, hogy legyen humán erőforrás"-már dolgoznak rajta. [link]
még pár év és kötelező lesz ledolgozniuk 3 hónapot különben ugrik a nyugdíj.
Ha a betanított gyári munkás 80-120 ezer helyett 250-300 ezret keresne, akkor a cég fogná magát, és átrakná egy olyan országba a termelést, ahol olcsóbb a munkarerő (ha külföldi cégről van szó). Nem véletlenül, hogy manapság a legtöbb cucc "Made in China", mert ott szaré-hugyé dolgoztatják a népet.
Jelenleg az olcsó munkaerő kb. az egyetlen vonzó tényező az országban, amiért külfödi cégek ide jönnek. Ha növeled a foglalkoztatás bruttó költéségét, ezek a cégek el fognak menni, azaz még több munkanélküli lesz, még kevesebb fejlett technológia lesz az országban, stb. Mert amúgy tudásban, innovációban, tehnológiában, vagy bármi másban, amire lehet alapozni, messze nem vagyunk az élen. Ezért hangsúlyozom állandóan az oktatást, és ezért tartom fontosnak a felnőttképzés támogatását, mert pl. egy használható OKJ-s CAD/CAM tanfolyam, ami jelenleg egy elég jó szakmát ad, 500 000 Ft tanfolyamdíj + 70 000 vizsgadíj + 8 000 bizonyítvány. Az ilyenekre sokkal több támogatást kellene fordítani.
A gigantikus építkezések pedig azért kellenek, hogy legyen gazdasági teljesítmény, mert ezek nélkül jóformán szinte nulla lenne (minimális százalék). Ezek a beruházások munkát adnak vállalkozóknak, kereskedőknek, a talicskatologató segédmunkásnak, stb., ezáltal nő a teljesítmény, nő a GDP. Az utóbbi évek tarthatatlan gazdaságpolitikájának eredménye ez, és ezért is ragaszkodott a Fidesz annyira az Olimpiához (meg persze azért, mert a megvalósítások a haverok zsebét tömte volna). A gazdasági teljesítményünket másrészt az EU-s támogatások nyomják felfelé, de azzal meg az a helyzet, hogy ott lopják szét és csalják el őket, ahol csak lehet, nem csak politikai szinten, hanem a KKV-k is (zsebszerződések, nem teljesen tiszta megállapodások, stb.). Ugyan az ment itt is, mint ami a földprivatizációnál. Ahogy Lázár mondta:
„eladtuk az összes mezőgazdasági cégünket, rég túl vagyunk a gazdálkodáson. Nem csinálja a magyar állam. Miért? Mert nem tudott gazdálkodni. Mert szétlopták, ellopták és szétcsalták az állami mezőgazdaság cégeket. Kinek kell ez a világ? Nem hiszem, hogy bármelyikük is ezt akarja, hogy ezen a pár százezer hektárom elkezdjünk gazdálkodni, és amikor szocialista kormány van, akkor a szocialista menedzsment lopja szét, amikor fideszes kormány van, akkor a fideszes menedzsment lopja szét.”
Szóval az az igazság, hogy itt nálunk minden szinten megy a lopás, a mutyi, a sunyiskodás, és amíg ez így van, addig itt nem is fog változni semmi. Jelen pillanatban a Fideszen kívül nincs is olyan potens párt, amelyik képes lenne ez ellen tenni bármit is, a Fidesz meg nem fog tenni semmit, mert ő a legnagyobb sunyi.
# 11/13
Igen, baromi magasak az adóterhek, és ez nagyon szomorú. De nézd már meg, hogy mekkora a foglalkoztatottság: 4 millió ember dolgozik teljes munkaidőben, miközben vagyunk 9,8 millióan. Sok a rokkantnyugdíjas, sok az alacsony képzettségű, magasak a szociális ellátás költségei, magas a GYED/GYES/TGYAS összege, stb. Ezt a pénzt valahonnan elő kell teremteni.
14-es:akkor tehát kijelenthető hogy 30 év alatt nem jutottunk sehova még a töméntelen mennyiségű uniós támogatással se.de ha nincs járható út akkor hogyan tud fejlődni a többi ország?lengyelek,csehek stb.az észtek már '11-ben bevezették az eurót.
" akkor a cég fogná magát, és átrakná egy olyan országba a termelést, ahol olcsóbb a munkarerő "-de akkor miért van ennyi cég európában?az elméleted szerint nyugaton semmit nem érné meg gyártani.pedig ott aztán van járulékos költség egy munkavállaló után aki megkeresi a 2500-at.akkor hogy éri meg termelni?
"miért van ennyi cég európában?"
Kb. 668 ezer cég van Magyarországon, aminek a 18%-a kereskedelmi vállakozás. Ez a legnagyobb kategória. Ők jellemzően nem gyártanak semmit. Utána jönnek a "szakmai, tudományos, műszaki tevékenység"-et végzők, ők 17%. Ez már összesen 35%, akik nem gyártanak semmit. Utána jön az építőipar, majd a feldolgozóipar, stb. Szóval összeségében sok a szolgáltató vállalkozás nálunk, ezért van olyan sok cég. Az olyan cég, aki ténylegesen gyárt is valamit, nem sok. És amúgy azért beszélünk ennyit a gyártásról, mert ez a szektor az, ahol majdnem a legmagasabb az alacsonyan képzettek (tehát az olcsó munkaerő) száma.
"az elméleted szerint nyugaton semmit nem érné meg gyártani."
Nem csak a munkaerő ára az egyetlen tényező, amit figyelembe kell venni.
- vannak olyan termékek, amiknek a gyártását nem éri meg kiszervezni (nem az olcsó munkaerő, hanem pl. alapanyagbeszerzési költségek miatt).
- vannak olyan termékek, amiknek a gyártását nem is lehet kiszervezni, mert pl. nincs meg hozzá a technológia vagy a megfelelően képzett munkaerő az idegen országban
- egyes cégeket az állam adókedvezményekkel, támogatásokkal próbál maradásra bírni, vagy eleve állami kézben vannak
- vannak olyan szektorok, ahol nincs értelme kiszervezni a termelést, pl. ha frissen sült pizzát árulsz
- a határontúlra kiszervezett termelés koordinálása komoly logisztikai feladat, megvannak a buktatói és a maga nehézségei, sok cégnek nem éri meg ezeket bevállalni az olcsóbb munkaerő ellenére sem
- stb.
Hogy a csehek meg az észtek mit csináltak, azt nem tudom, de azt tudom, hogy a járható út megtalálása egy nagyon összetett, és egyáltalán nem triviális feladat. Van, aki azt mondja, hogy a tudástőkébe érdemes fektetni (pl. én is)... van aki azt hogy meg kéne erősíteni a külkapcsolatainkat keleti államokkal is, gazdasági szövetséget kötni velük... van aki szinte a nullára mérsékelné a szociális támogatásokat...
Én azt látom, hogy minden kormánynak voltak jó és voltak rossz intézkedései. Jelen pillanatban az a nagy helyzet, hogy amíg egy párt a korkedvezményes nyugdíj visszaállításával (MSZP), vagy "ők lopnak mi visszavesszük és béremelésre fordítjük" szöveggel, meg elszámoltatással kampányol (miközben Kágébélá a mai napig Jobbik tag, sőt EP képviselő), addig kb. nincs ellenzék. Korkedvezményes nyugdíj, mikor évek óta attól hangos a média, hogy 20 év múlva már nyugdíj sem lesz? Vicc az egész, viccpártokból áll az egész ellenzék (pedig én személy szerint szívesen látnám már az egész Fideszt elsunnyogni a retkesbe).
""Azt viszont muszáj megoldani, hogy legyen humán erőforrás"-már dolgoznak rajta. [link] "
A nyugdíjas nem fog pl. a jászfényszarui Samsung gyárban nehéz fizikai melót végezni bruttó 135 ezerért, az ukrán meg boldogan megcsinálja, mert otthon havi 100 eurónak megfelelő jövedelemből nyomorogna, 300 euró már qrva nagy királyság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!