Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Így lehet felosztani a liberal...

Így lehet felosztani a liberalizmus főbb irányzatait?

Figyelt kérdés

A Wikipédián olvasgattam a liberalizmusról, s ha jól értelmeztem, akkor alapvetően két nagy csoportra lehet felosztani.

A klasszikus liberalizmus, tehát amely főként gazdasági értelemben értendő és a kis államot, valamint a laissez-faire-t támogatja, a jobbközéphez szokás sorolni. Ezek a pártok ettől függetlenül nem feltétlenül liberálisak a társadalmi kérdésekben is. Ilyen pl. a német Szabaddemokrata Párt (Freie Demokratische Partei, FDP).

Ezzel szemben vannak a szociálliberális pártok, melyek a liberalizmust társadalmi oldalról közelítik meg, tehát az ideológiájukban a minél nagyobb társadalmi egyenlőség, a különböző kisebbségek felkarolása jelenik meg. Ezt az irányzatot inkább a balközéphez szokás sorolni. Ezek a pártok gazdasági értelemben nem feltétlenül liberálisak, tehát sok esetben inkább a nagyobb állami szerepvállalást tartják jónak. Ilyen volt Magyarországon az SZDSZ.


Helyesen értelmeztem a Wikipédia-cikket?



2017. máj. 9. 08:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!