Ha meglesz a szavazás eredménye, és nem lesz, akkor Brüsszel azonnal meggondolja magát és a hozzánk jövő menekülteket elosztja más országok között?
A szavazás eredményét az Alkotmányban = Alaptörvényben kell rögzíteni. Ettől kezdve egyetlen államfő sem írhat alá olyan szerződéseket, megállapodásokat más nemzetekkel, szervezetekkel (EU, stb.), amely ellentétes az ország alaptörvényében rögzítettel.
Mert egy ország alaptörvényét, alkotmányát még az EU-nak is tiszteletben kell tartania.
Attól kezdve az Országgyűlés (és nem az EU!!) fog arról dönteni esetenként, hogy mikor, kiket, milyen feltételekkel, és főleg hány főt fogadunk be, kiknek adunk bevándorlási, letelepedési engedélyt.
Bocsi, kérdésed másik részére a válaszom:
Hogy Brüsszel ezek után mit csinál a menekültekkel, az ő dolga.
De hangsúlyozom: ez nem jelenti azt, hogy mi, magyarok nem fogunk befogadni valóban rászoruló, valóban menekült embereket, gyermekeket. De egyrészt alaposan megnézzük, hogy lehetőleg valóban menekültek legyenek, és ne migránsok, másrészt ne mások diktáljanak ebben a témában a fejünk felett!
Kicsit nehezebb lesz keresztülverni a kvótát. Ha lenne egy erős részvétel, elsöprő NEM szavazatokkal, akkor valamivel nehezebb lesz figyelmen kívül hagyni a nép akaratát. Mert amúgy most is és a jövőben is figyelmen kívül fogják hagyni.
Ha lenne egy erős NEM többség, esetleg más országok is előállnának hasonló népszavazással, és ha már több ország is hasonlóan politizál, megdőlhet az egész kvótás elképzelés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!