Mit vennék észre, ha most hirtelen a Jobbik, az MSZP vagy az LMP kormánypárttá válna?
Azt látjuk, hogy nem értesz a politikához.
Kezdjük azzal, hogy kb. egyik felsorolt pártnak sincsen kormányzóképes apparátusa.
A másik, meg hogy egyik napról a másikra nem történnek "csak úgy" ilyen dolgok.
Egy fontos dolog kimaradt az előző válaszból.
Ha lehetőséged lenne belenézni, három borítékot vennél észre az újdonsült Jobbikos, MSZP-s vagy LMP-s miniszterelnök fiókjában.
Ez a három párt markánsan különbözik egymástól.
1. Az MSZP egy erős államot képviselő, de baloldali párt, ami azt jelenti, hogy progresszív többkulcsos adózással törekedne erős szociális védőhálót létrehozni, esélyegyenlőséget teremteni, a mai egykulcsos (tehát a gazdagabbaknak kedvező) rendszer helyett.
2. A jobbik egy szélsőjobboldali nacionalista párt, ami a fideszhez hasonló politikát folytatna (érdemi különbség alig van köztük), de még kevésbé érzékeny szociálisan és még inkább kisebbségellenes, demokráciaellenes, európaellenes és külpolitikailag méginkább agresszív.
3. Az LMP se nem jobboldali, se nem baloldali hanem liberális és kissé zöld politikát folytatna, vagyis leépítené az államot, csökkentené az adókat (ezzel ugyan a gazdagabbaknak kedvezne), sok környezetvédelmi intézkedést hozna, jogállamiságot erősítené és talán a leginkább európai integráció párti lenne a 3 közül.
Én mindenesetre azt, hogy valóban nem értesz a politikához. Ez a három párt nagyjából körbeutálja egymást, mind személyi tulajdonság, mind ideológiai alapon alapvetően eltérnek egymástól. Ha valaki képes lenne egybe kényszeríteni őket, hamar hatalmas belharcok dúlnának náluk - és mivel kormány lennének, az egész országban.
Úgy tűnik, az a meglátásod, hogy rosszul élünk. Valóban, de ennek sok összetevője van. Ebből a legfontosabb, hogy együttműködő egyensúly legyen. Ebből az első szó azt jelenti, hogy ha egy elképzelés jó, csak mi másképp csinálnánk (mert általában mindenre több megoldás van), attól még elfogadjuk és mi is csináljuk. Ezt hívják belátásnak. A második szó pedig azt jelenti, egyetlen szervezet, csoport sem kerülhet olyan helyzetbe, hogy azt tegyen, amit akar. Mindig kell lennie olyan szervezetnek, amely képes megakadályozni rossz lépéseket.
Viszont azt sem árt tudni, hogy jó tündér nem létezik, minden eredményt magunknak kell elérnünk. Azt is, hogy ebből a diktatórikus állapotból kikerüljünk. Nem szabad elfelejteni, ha néhány millió ember mást akar és tesz is érte, mint pár ezer, akkor azoknak hiába van akár hadseregük, nem győzhetnek. A hadsereg minden tagjának is van családja, és csak a tábornokoknak van ebből hasznuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!