Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan alakulhat ki egy...

Hogyan alakulhat ki egy országban egypártrendszer?

Figyelt kérdés

2016. jan. 21. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Kérdezd a Fideszt.
2016. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Hogyha egy olyan part van ami kepes megmozgatni tomegeket vagy egy olyan ami kepes a hatalom kozelébe kerulni. Amerikában lényegében egy párt van hogyha a teteiket nezzuk mert mind a ketto ugyan ugy háborúzik egyebek másra szavazni nem is lehet ha annak a valakinek nincs egy rakás pénzeszsák a háta mögött.
2016. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így csinálta a MKP

[link]

vagy egyszerűen betiltatsz minden pártot és lecsukatod a másként gondolkodóakat, emellett olyan törvényt szavaz meg a parlament, ami felhatalmaz egy személyt vagy egy csoportot a törvények meghozására, azok pedig parlamenti szavazás nélkül is hatályosak. Így csinálta Hitler.

2016. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Hogyan építsünk egypártrendszert:


Mutatni kell egy másik pártot, ami tényleg diktatúrát épít, és ahol hatalomra kerül, ott elnyomja a népet. El kell hitetni az emberekkel elhiszik, hogy az egyetlen "védőpajzs" a másik párt diktatúrájával és elnyomásával szemben én vagyok. Emiatt mindenki rám fog szavazni és elfogadják a diktatúra felé vezető lépéseket. Utána már nincs visszaút.


Példák:

Észak korea: Japán elnyomás, majd amerikai invázió. Az egyetlen demokratikus erő Kim Ir Szen munkáspártja.

Kína: Japánok és Koumintang elnyomás. Szerencsére Mao megvéd.

Szovjetúnió: Intervenció, majd az imerializmus kiteljesedése a nácizmus. Szerencsére Sztálin megvédi a demokráciát.

Magyarország 1947: Amerika a fél világot uralma alatt tartja. A régi földbirtokosokkal szövetkezve vissza akarják állítani a Horthy rendszert. Rákosi Mátyás pártja az egyedüli erő, amely kiáll a demokrácia és a liberalizmus mellet.

Németország: A kommunisták(a tudjukik vezetésével) diktatúrát akarnak. Az egyetlen nyíltan szembeszálló eszme a nácizmus. A "demokratikus" nyugat a kommunista elnyomást(Spanyolországban tényleg) támogatja.

Nyugat Európa: A gonosz diktatórikus szélsőjobboldali újra utat törtek maguknak. Szerencsére a liberális egypártrendszer megvédi a demokráciát.

Magyarország: Az eu liberális vezetői korlátozzák a gondolatszabadságot. Szerencsére Orbán -királyunk megvédi a demokráciát.


A lényeg, hogy szerintem az egypártrendszer mindig valami, egyébként valódi fenyegetésre adott hibás válaszreakció. Csak úgy nem lehet egypártrendszert kiépíteni.

2016. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Tévedés. Nem a népet nyomja el. A népnek alapértelmezetten van ereje, már csak a mennyiségénél fogva. Ha a nép hagyja, azaz hallgatás-beleegyezés, akkor bármit véghez lehet vinni.
2016. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy a dicsőséges vezető megvéd a gonosz ellenségtől, viszont ehhez hatalomra van neki szüksége. Rengeteg sok hatalomra.
2016. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

-Puccs

-Demokratikus úton. Megválasztják, aztán átalakít mindent

Ebből is létezik tisztességes és tisztességtelen fajta megválasztás.

Hitler tisztességes volt, sokat várt amíg megválasztották. Igaz utána már nem volt tiszetsséges.

Rákosi tisztességtelen volt. Az ellenzéki alakokat vagy koholt vádakkal lejáratta, vagy szovjet katonákkal való "baráti beszélgetés" után "jobb belátásra bírta". Sőt, a kommunisták szovjet jóváhagyással jártak településről településre, és mindenhol szavaztak (kék cédulás választások), mondjuk az a ciki, hogy még így sem nyertek elsőre.

2016. jan. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Végső soron két dolog kell hozzá. Egy ember, aki nagyon akar uralkodni. És egy helyzet, amely ennek az akaratnak kedvez.

Aztán e kettőtől erősen függ a kivitelezés módja. Mert módszer viszont ezer van. Az ügyes mindig megtalálja a helyzethez legjobban illőt (optimalizál).

Példák: 1945-ben Magyarországon a helyzet a külső feltételrendszer volt. A Teheréni értekezleten eldőlt, a jaltain írásba foglalták: a saját (győzelmi) területén mindenki azt csinál, amit akar. Itt egypártrendszert akartak. Kellett hozzá egy alkalmas ember, aki hatalmat akart. Találtak, Rákosi. Itt a helyzet talált az emberre.

1917-ben egy gazdasági, politikai helyzet a végsőkig kifacsart egy népet. Hozzá jött egy (az addigiakhoz képest) embertelenül nagy és gyilkos háború. A helyzet adott volt. Volt egy ember, aki éveken át dolgozott azon, mit lehet tenni, ha helyzet adódik. Amikor adódott (kicsivel korábban, mert ezt át lehet látni) lépett: ez volt Lenin. Személyes pechje az volt, hogy akadt valaki, aki nálánál is nagyobb (egyszemélyes) hatalmat akart. És meg is szerezte: Sztálin.

Angliában is sokan akartak hatalmat. De soha nem adódott megfelelő helyzet. Ott olyan intézményrendszer alakult ki pár száz év alatt.

Van, hogy a helyzetet fokozatosan alakítják ki. Ennek jellemzője, hogy mellébeszélnek, amíg az létre nem jön. Ehhez nagyon sok embert, van hogy a fél világot meg kell győzni. Okos és hatalmat erősen akaró embernek ez szép apránként sikerülhet. Nálunk például Orbánnak. A világban például az USA-nak. Mindkettő arra játszik, hogy apránként a törvényt saját érdekeihez igazítja. Az USA például a világgazdasági szabályokat. A szabad verseny mai formáját. Ami aztán másoknak is megtetszik, máris nincs egyedül. Orbán is átalakította a legtöbb törvényt, hogy neki hozzon hasznot. Persze egy országot könnyebb, igaz, kevesebb pénz és ész is kell hozzá. Utóbbit például az okos emberek megvásárlásával lehet szerezni. Nevezik azt a jelenséget agyelszívásnak is.


Más módszer jelenleg nem ismert, de akár lehet is. Úgy tűnik, egyelőre nincs rá szükség, ez az egy is elég jól működik.

2016. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!