Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jó az egy társadalomnak,...

Miért jó az egy társadalomnak, hogy olyan embereket tart alkalmazásban, akik többnyire csak hazudnak neki? (politikus)

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 07:31
 1/10 anonim válasza:
mert így van valaki, aki meghozza a többség helyett azokat a döntéseket amikhez nekik nincs kevük/gyomruk/tökeik
2015. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na jó, de nem lehet ezeket a döntéseket (melyeket a "többségnek nincs kevük/gyomruk/tökeik" meghozni) úgy hozzák meg, hogy közben nem hazudnak?
2015. okt. 3. 08:36
 3/10 homo ludensz ***** válasza:
Talán mert kitanul egy ember egy szakmát,hivatást és középszerű benne. Nosza elkezd nyüzsögni,dumálni,dörgölődzeni és politikussá avandzsál. Itt -ott szónokol s ígér fűt-fát és ha néhányan tapsolnak akkor sikerként éli meg. Alap feltétel hogy ne legyen lelkiismerete ami esetleg furdalná és bakancsbőr legyen az arcán. A legfőbb ismérve azonban a flexibilis gerinc. Amennyiben ezek a tulajdonságai megvannak akkor kiplakátolják,megválasztják és a jövő héttől már amnéziában szenved és kéretik őt békén hagyni hiszen van elég megoldásra váró problémája. Például meg kell szavaztatni a neki járó busás fizetséget és kiváltságokat.
2015. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A demokrácia lényege, hogy az kerül hatalomra, aki több embernek szimpatikus. És ki a szimpibb a többségnek: az Igazmondó Juhász vagy az, aki azt mondja, amit hallani szeretnének?


[link]

2015. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tökéletes válaszok! A társadalomnak egyáltalán nem jó. De ki is a társadalom? Ma már ahány egyén, család, annyi különböző érdek. A választás hány választót érdekel? Ha már 50%-os a részvétel, az szupinak számít. A politika a hazugság tudománya, amit a célok érdekében cselekszenek.

A politikus (öreg professzorom idézem), akinek nincs szakmája vagy nem tud belőle megélni.(Tisztelet a kivételnek!) Mik a társadalmi, politikai célok? Bizony a választást követően még a véres izzadsággal megszült kortesprogramok is elfelejtődnek a választókkal, a képviseltekkel együtt. A hivatásos politikus nagy dilemmája, hogy az ország érdekében a makrogazdasági célokat támogassa (államadósság, költségvetési hiány csökkentése, GDP növelése, hitelképesség, dörgölődzés az erősebb táborhoz) vagy a választói életminőségének javításával foglalkozzék, amire igazán választották. Össze lehet adni, mi jön ki ebből, mennyibe kerülnek ők a társadalomnak (a jattot is meg lehet becsülni!), a hatalmon lévők csatlósait, uszályhordozóit vajon milyen célok vezérlik? Őket kinek a pénzéből, munkájából tartjuk el? Vajon e kiváló segéderők "munkája" valóban 20-30-szorosát éri az átlagbérnek? Felrajzolva a kereső-élősdi ábrát, láthatóan egy csúcsán szédelgő gúla billeg, ki tudja meddig? És mi választottuk őket!

2015. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Széchenyi szavaival élve: " A politika ott kezdődik, ahol az emberi tisztesség véget ér". Általam is mélyen tisztelt néhai Gönc Árpádról szokták volt mondani, hogy nem volt a szó igazi értelmében politikus. Ez a hétköznapi értelemben azt jelentette, hogy tisztességes volt szavaiban és tetteiben. Manapság el sem gondolkodunk azon, hogy milyen sok is múlik ezen a hozzáálláson. Erény, ha valaki talál egy hülyét, és megvezetheti, szívathatja. Ha egy balek rovására jól járunk, azzal nincs semmi baj. Még kifejezéseink is vannak erre a mentalitásra: szívni a vérét, hülyét csinálni belőle stb. Ha egy társadalom morális egyensúlya eltolódik mások kihasználásának, a kölcsönös tiszteletlenségnek, szószegésnek, tisztességtelenségnek, csúsztatásnak, hazudozásnak az irányába, akkor ne csodálkozzunk, hogy miden társadalmi rétegződésben teret fog hódítani ez az értékrend. A politikusok miért lennének kivételek? Ők is a társadalom szövetéből jönnek. Semennyivel sincs több romlott ember közöttük, mint az orvosok, újságírók, operatőrök, vagy a jogászok között - bár kétségtelenül aránytalanul könnyebben lepleződnek le. Reformkori nagyjaink abból a szempontból könnyebb helyzetben voltak, mint a mai politikusok, hogy akkor a társadalom morális szempontból sokszorosan a mai felett állt. Szóval szerintem a politikusok hazudozásai csak a mutatója egy igazán nagy problémának. Amikor 4. osztályos kislányom egyik osztálytársának szüleit behívatja a tanító néni, mert nem lehet az agresszivitásával bírni, évek óta blokkolja az osztály építő jellegű törekvéseit, és a tényekkel szemben is csak érzelmileg elfogult válaszokat tud adni a "tisztelt" anyuka, védve a védhetetlent, akkor ne csodálkozzunk, hogy az ilyen devianciák teret nyernek.
2015. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez valamelyest korrigálja azt, hogy az emberek képtelenek egymással megegyezésre jutni. Így aztán jön valaki, aki meghozza a döntést. Most azzal ne foglalkozzunk, hogy ez a valaki mennyire kompetens a kérdésben. Lényeg, hogy döntéseket hoz, mert erre őt felhatalmazták.

A másik az, hogy az emberekbe belenevelik, hogy ezekben a fontos kérdésekben ők nem elég okosak, ahhoz, hogy saját maguk döntsenek.

A harmadik dolog, hogy az átlag dolgozó embernek sem rálátása, sem ideje arra, hogy ilyesmikkel foglalkozzon. Valószínűleg gyomra sincs hozzá, sőt a tisztességes neveltetés meg egyenesen gátolja az embert a politikai játéktéren.


Kicsit hasonlít ez ahhoz, mint amikor állandóan győszködik a népet, hogy a bankban van a legjobb helye a pénzüknek.

Pedig egy kis gondolkodással belátható, hogy a saját pénzének mindenki saját maga a legjobb gazdája.

Én pl. nem szoktam meglopni, meg becsapni magam.

Itt most az egészséges cselekvő képes emberekre gondolok, nem azokra, akik gyámságra szorulnak.


Vagy hasonló szitu pl. a vallás.

Úgy gondolom, hogy alap esetben egészséges lelkületű ember simán élheti az életét a hite szerint az egyházi funkcionáriusok (papok)közreműködése nélkül is.

Biztos vannak helyzetek, amikor szükség van a közreműködésükre, de alap esetben közel sem olyan fontosak, mint ahogy a vallási hagyományok állítják.

2015. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A Tengerész ***** válasza:
Moldova írja valahol és nagyon igaza van, hogy az emberek maximum azt fogadják el vezetőnek aki csak egy kicsit különb náluk. Aki sokkal felettük áll azt gyűlölik, mert egyrészt irigylik, másrészt nem is értik és ezt szégyellik. Nézz körül, 10 magyar közül 9 ilyen! Az is igaz, valami nálam okosabb ember mondta, hogy minden nemzet olyan vezetőket kap amilyeneket megérdemel. Ahol a többség irigy, lusta, kicsinyes, buta, haszonleső, széthúzó, ott a vezetői olyanok lesznek amiket ez a többség kiérdemel magának. Miután a többség ilyen, a demokrácia szabályai szerint ez a szint ami diktál. EZ a demokrácia csapdája.
2015. okt. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os! Mélyen t. Gönc Árpád!

Hallgasd meg a szintén halálra és börtönre ítélt HARCOSTÁRSAIT !Azok sokkal jobban ismerik nálad.

Ja,és hogy került oda. A BŰNÖZŐ SZDSZ megzsarolta Antallt.na ilyen a politika.Meg az agymosás.

2015. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szükség van a sok gyökérre, hogy bőséges legyen a termés.
2015. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!