Jobb lenne, ha ilyen lenne az élet Magyarországon?
Szerintem jobb lenne, ha a mai, nyugati mintájú, feszült világot kicsit leegyszerűsítenénk. Tesco, Auchan és Lidl helyett az emberek piacon kereskednének. A vásárlók alkudoznak a piaci kofákkal, a közelben egy kazettás magnóból az Omega és az Időgép slágerei szólnak.
A gyerekek legfőbb szórakozása a számítógép helyett az erdőben bújócskázás lenne, illetve a különböző militarista táborokban és rendezvényeken való részvétel. Az utcán csendőrök és a honvédség tartaná a rendet.
A magyar házakon kivétel nélkül magyar, illetve árpádsávos zászló lenne kitűzve. Uniós zászló sehol. Az emberek többsége önfenntartó életet folytatna, a depresszió helyett a kecskék és tyúkok gondozásával lennének elfoglalva.
A fiatalok különböző közösségekbe járnának, lehetnek ezek sima közösségek vagy akar katonásak is, ahol táncolnának, énekelnének, életre szóló barátságok alakulnának ki.
Előtérbe kerülnének a nemzeti értékek, a kultúra, a történelem és a művészet.
Mit szólnátok egy ilyen világhoz? Jó lenne egy ilyen leegyszerűsített élet, vagy jó a mai rohadó, liberális, nemzeti értékeket mellőző világ?
"Látom, még mindig divat támadni a nyugati kultúrát elítélő, nemzeties embereket..."
Mivel a magyarság alapvetően mindig a nyugati kultúrkörbe tartozott a nyugati kultúra támadása kultúra és nemzetellenes.
De ha ez megnyugtat a kérdés olyan nagy baromság, hogy még arra is lusta vagyok, hogy darabjaira szedjem.
Ettől még persze lehet ez trollkodás is, nincs abban semmi szégyen!
Én 21 éves fiú vagyok és nagyon nem tetszene. Szeretem használni a facebookot rajta keresztül egyszerre beszélni a miskolci, budapesti, salgótarjáni, kazincbarcikai barátaimmal beszélni.(Bár látom te is szükségesnél többet használod a számítógépet). Általános iskolába ötödiktől nyolcadikos osztályig az osztályfőnököm mindig szerzett támogatást és elvitt minket egyhetes erdei táborokba, ahol rengeteget túráztunk, megtanultunk egy hagyományos karóra segítségével tájékozódni és egyéb hasznos dolgokat.
Amúgy nekem az osztálytársaim közül többel nagyon jó és szoros barátságot ápolok, viszont apám és nagybátyám egyetlen egy embert se mutatott be úgy, hogy hadseregbe együtt szolgáltak és azóta nagyon jó barátok, osztálytársból viszont nem is egyet.
Szerintem az embereknek joga van olyan zászlót kitenni a házára amilyet akar, megjegyzem én még egyszer sem láttam uniós zászlót családi házon. Nem látom az összefüggést depresszió és az állattartás között.
Az, hogy most az utcán csendőrök vagy rendőrök vannak szerintem lényegtelen, mert nem a név teszi őket naggyá és köztiszteletnek örvendőnek, hanem az emberek akik ott dolgoznak, úgy tudom a honvédségnek viszont nem a közbiztonság betartása a kötelezettsége.
A közösségbe járáshoz, pedig ma is szoktunk, csak mondjuk nem közösségi háznak hívják, hanem szórakozó helynek, nem twistet, foxtrott táncolunk, hanem hiphop-t illetve a mai zenére amit szoktak. Amúgy nem értem, miért kéne nekem Omegát és Időgépet hallgatnom, mikor kitűnő magyar elődadók és együttesek vannak, mint például Kowalsky meg a Vega, Ákos, Republic(számomra addig amíg Cipő élt), Tankcsapda, NextDay, Ganxsta Zolee és Kartel, Quimby, Punnany Massif és még sorolhatnám. Szerintem akkor lenne jogos ilyen kritikát megfogalmaznod, ha te csak olyan zenéket hallgattál illetve hallgatsz, amiket a szüleid hallgattak, és olyanokat nem amiket a kortársaid.A legtöbb mai fiatalnak is meg van a maguk közössége, akikkel egy csapatba játszottak vagy csak szimplán egy a zenei ízlésük, ezért ugyanazokra a koncertekre járnak vagy csak szimplán barátok lettek.
Én nem tagadom le, hogy a szüleim baloldaliak anyukám az MSZP tagja illetve részt vett a városvezetésbe évekig, de érdekes módon, ha nyaralni mentünk elővettük a Magyarország térképét és megnéztük, hogy hol nem voltunk még nyaralni, minden nyáron és szinte láttam az egész országot.Nem mentünk külföldre pedig anyagilag meg is tehettük volna. Először külföldi nyaralásba akkor volt részem, mikor nagybátyáméknál nyaraltunk Németországba 3 éve.
Nemzeti értékeinkről meg csak annyit, hogy amíg nem azt nézzünk, hogy mi a tartalmi mondani valója, hanem azt, hogy melyik rendszer használta addig felesleges ilyenről beszélni. Például én a mai napig nem értem, hogy miért nem tanítják az iskolákba a Pajtás daloljunk szép magyar hazánkról című dalt, mert szerintem az első két versszakba és a refrénbe semmi olyat nem énekelnek ami ne lenne igaz. A történelmet mindig az aktuális politika határozza meg, hogy milyen szempontból vizsgáljuk. Ezért kéne szerintem a mindenkori kormány helyett az Magyar Tudományos Akadémiának meghatározni a tanmeneteket. Az iskolába irodalomból pedig szerintem több kalandregényt kéne olvastatni, mert gyerekként a hosszú és unalmas könyvnek tűnik Mikszáth Kálmán művei, amik tele vannak 10 oldalas tájleírásokkal, viszont mikor elolvastam az első Rejtő Jenő regényt vagy Verne Gyulának művet, akkor rájöttem, hogy olvasni nem is olyan rossz dolog, csak rossz könyveket olvastam eddig.
Az embereket se törvény, se rendelet nem kötelezi arra, hogy a piac helyett áruházakba járnak. Amúgy a nagyobb városokba a legtöbb piacon se lehet már alkudozni vagy elviszem azért az árért vagy üres kézzel távozok. Az áruházak amúgy pont a világ egyik leegyszerűsítése, hiszen mindent megkapsz egy helyen és nem kell az egész várost körbe utazni, hogy bevásárolj. Ez által több időt marad az otthoni munkákra vagy a családra.
Összegezve a mai világgal szerintem nincs gond, persze más lehet hozzászokni, mint beleszületni. Nem állítom, hogy nincsenek hibái, mert órákig lehetne sorolni. Nekünk az a természetes, hogy nem egy hétig telik el egy levél megírása és a válasz megkapása között, hanem egy perc. A mai világ nem csak rohanó, hanem nyitott is, egy barátság nem csak addig szól amíg egy városba laktok, egy közösségbe jártok, hanem azután is fent lehet tartani akár egy életem át a barátságok. Amiket leírtál annak a nagy részért nem a világ felelős, hanem az emberek és legfőképpen a szülők és nagyszülők. Én a szüleimtől tanultam meg sok dolgot, ők mutattak példát, arra, hogy az olvasás jó dolog, ők mutatták meg, hogy nem kell külföldre mennyi, hogy sok érdekes dolgot, művészetet lássak, hanem itthon is meg lehet őket találni. A szüleim és nagyszüleim mutattak példát a becsületes életre, megtanították, mi a helyes és mi a helytelen mind viselkedésbe, mind cselekedetbe. Átadták a változatos és bőséges szókincsüket. Nagymamán, aki 1922-be született elmesélte, milyen volt az élete és elmondta, hogy a háború mennyi szenvedéssel és szörnyűséggel jár, amit nem adnak vissza a számítógépes játékok. Edzőimtől megtanultam, hogy becsületes és kemény munkával, ha elérsz valamit azt már nem veheti el tőled senki, ha veszítesz akkor pedig elmondhatod magadról "Mindent megtettél a győzelemért".
Legfontosabb dolog szerintem az, hogy az államtól és annak vezetőitől lesz nagy az egy ország, hanem az emberektől akik benne élnek és az ő felelősségük, hogy gyermekeiknek utat mutassanak, mint ahogy én is próbálom majd azt átadni neki, amit szüleimtől és nagyszüleimtől tanultam illetve azon tapasztaltaimat, amik segítik őt abba, hogy jó ember lehessen és ezáltal jobbá tegye az országot is.
Elnézést kérek, az utolsó bekezdésbe hibáztam, helyes így van értelme
*Legfontosabb dolog szerintem az, hogy nem az államtól és annak vezetőitől lesz nagy az egy ország...
Bocs, hogy beléd kötök, de emellett nem tudok szó nélkül elmenni:
"megtanultunk egy hagyományos karóra segítségével tájékozódni"
Ha jól számítom a korodból, ez olyan 2000-2008 között történhetett, amikor már majdnem mindenkinek volt mobilja, mutatós karórája meg alig valakinek. Mennyire életszerű karórával tájékozódni? :D
Persze érdekes lehetett, tényleg nem bántásból írtam, csak vicces.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!