Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi is az a "szakértői" kormány?

Mi is az a "szakértői" kormány?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy naiv vagyok, de én úgy gondolom azért lehetett valaki pl. pénzügyminiszter, mert van szakirányú végzettsége, tehát szakértője a területének! Vagy nem így van?
2008. szept. 5. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Jól gondolod - csakhogy errefelé a tudásnál SOKKAL fontosabb a párthűség.

Ezért mondja mindenki már egy ideje, hogy szakértői (értsd: feladatához értő) szakemberekből szeretne kormányt - aztán mégis mindenki a hűséges káderét ülteti oda, ha hatalomra jut.

2008. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

ebből okosodhatsz:


[link]

2008. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

A szakértői kormány azt jelenti, hogy politikailag semleges országvezetés. Ez bizonyos értelemben nagyon jó lenne. De én inkább abban hiszek, hogy itt igazi semleges személy soha nem fog hatalomra kerülni...

Nem attól szakértő a szakértői kormány, hogy "jobban tudja", mint amúgy pl. a pénzügyminiszter a pénzügyi dolgokat [mert elvileg a pénzügyminiszternek igenis szakértőnek kell lenni a területén], hanem attól lesz igazán szakértői, hogy döntései nem pártérdeket szolgálnak, hanem "valódi döntések."

2008. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A "szakértői kormány" egy nagy blöff. Demokráciaellenes erők leleménye. Szokták mondani, hogy "pártoktól független" "szakértőkből" áll. Senki sem "független", aki részt vesz a politika csinálásában. Ami pedig a "szakértőséget" illeti: ki dönti el, hogy ki (és miben) szakértő, és hogy valóban "független"-e?
2012. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!