Nem az lenne az igazi demokrácia ha a nép többsége döntene a fontos kérdésekben és nem egy megválasztott párt akinek fogalma nincs az átlag ember életéről problémáiról stb?
most gyakorlatilag tejhatalmat adunk 4 évre valakinek aki dönthet.ez a diktatúra egyik puhább fajtája.nem az kéne hogy minden szavazókorú ember beleszólhatna minden külügyi és belügyi döntésbe és a többség akarata lenne a döntő nem pedig pár emberé?mint az ókorban.mit tud egy tucat öltönyös milliárdos az átlag ember életéről meg problémáiról véleményéről?semmit.
vagy ha már a jelenlegi rendszer van nem kéne legalább max havi 200ezerért főállásban olyan civileknek adni a parlamenti helyeket aki nem keres milliókat minden más posztról és még kap milliós költségtérítéseket is?és közben olyan ostobaságokat beszélnek hogy néhány tízezerből meglehet élni miközben naponta keres annyit.
Tejhatalmat ugyan nem adunk senkinek, legfeljebb teljhatalmat (tudom: "véletlen elírás). Jelenleg is a "többség" akarata dönt: a szavazók jórészt arra szavaztak, akik helyettük dönt (legalábbis az indulók közül több szavazatot kaptak, mint bárki más). Ezt diktatúrával összemosni sima együgyűség.
Közvetlen szavazás esetén egymást ölnék az emberek. Most arról ne is beszéljünk, hogy mennyibe kerülne egy-egy szavazás, illetve eleve ki dönti el, hogy mi az ami fontos és mi az ami nem. Plusz: ha az emberek (akik jórészt gazdaságilag tudatlanok) szavaznának például adókról és bérekről, akkor igen hamar menne csődbe az ország. Mert ugye ha megteheti, akkor ki lesz az a hülye, aki nem kétmilliós minimálbért meg -10%-os adót fog megszavazni magának? Még ha vitatjuk is, hogy melyik vezető/miniszter mennyit is ért a saját tárcájához, akkor is több lövésük van a dolgokhoz, mint az egyszerű emberek többségének.
"mit tud egy tucat öltönyös milliárdos az átlag ember életéről meg problémáiról véleményéről?semmit. "
Többet, mint gondolnád. Legfeljebb nem igazán érdekli, vagy ha érdekelné is, az anyagi lehetőségei akkor is korlátozottak.
"agy ha már a jelenlegi rendszer van nem kéne legalább max havi 200ezerért főállásban olyan civileknek adni a parlamenti helyeket aki nem keres milliókat minden más posztról és még kap milliós költségtérítéseket is?"
Nem azzal van baj, hogy egy képviselő vagy a sleppje mennyit keres. Ha a fizetésüket szétosztanák a szegényebbik 30% között, azok semmivel sem élnének jobban. Az egyéb "eltűnő" pénz a sok, nem az, hogy most 200 ezret vagy 2 milliót keres egy "képviselő". Ezért röhögtem én nagyot a sokak által istenített "kisebb állam" dolgon, ami végsősoron persze drágább, mint a korábbi, csak más jogcímen. A "családi vállalkozások"-ba (Mészáros Művek, E'lios, Közgép (majd lesz helyette valami) és társaik) havonta több közpénz folyik el, mint amennyibe maga az "állam" kerül.
de ez bizony diktatúra hiszen kitalálhat új törvényeket például amit kb 100+egynéhány igen gombbal már érvénybe is léptethet,elszórhatja az állami pénzeket,önkényesen titkosíthat számár kínos ügyeket,korrupció stb stb.a nép biztosan nem erre hatalmazta fel.úgy gondolom helyettem ne döntsön senki.felhatalmaznék embereket rá de nem a mai politikai életből az tuti.
igen a 2 milliós minimálbér jó példa,nyilván visszafogottabb formában gondoltam.de káosz nélkül is lehetne kérdéseket megfogalmazni és a nép eldönthetné hogy akar e háborúba vonulni a közel keleten,állást foglalni uniós kérdésekben(pl az öngyilkos oroszellenes szaknció ami betett néhány iparágnak),új atomerőmüvet építgetni titkosítgatni,normális béreket kapni(a 47 ezer például úgyanugy nem normális mint a 2millió) vagy sem.és ez csak pár példa. szerény véleményem az hogy teljesen a köznép akarata ellen van a hatalom.csak a példákat említve:ha az orosz veszi meg az almát akkor neki kell eladni,a terrorizmus nem magyarország problémája,atomerőmű helyett,környezeti energia pl szélerőmű kéne,egyenlő fizetés egyenlő munkáért minden szakmában.
Koplárovics Bécivel részben egyetértek, de kiegészíteném azért.
Egyrészt: bizony vannak civilek - ha nem is havi kétszázért, mert ennyit egy kis cég programozója visz haza - akik a politikusok szakértői csapatában dolgoznak. Például atomfizikusok. Akik elég pontosan kiszámolták, hogy még hosszú ideig az atomenergia olcsóbb lesz nálunk, mint a nap- vagy a szélenergia. A részletekbe most nem mennék bele, de a zöld-energia hátránya, hogy amikor nem süt a nap, vagy nem fúj a szél - volt olyan telünk nemrég, hogy ez több mint 4 héten át tartott - akkor úgy kell vennünk az áramot külföldről.
Ez a "47 ezerből meg lehet élni" egy melléduma! Nem mondta ezt így ki senki! Azt mondták, hogy 47500-ból könnyebben meg lehet élni, mint a segélyből, ami 22800! Ha úgy gondolod, hogy ez nem igaz, az a te dolgod!
Bezárásul pedig, van olyan ország, ahol évente több népszavazást is tartanak. Ezt az országot Svájcnak hívják. Rohadtul gazdagok, de azt ők sem engedhetik meg maguknak, hogy ezek a szavazások 30-35%-os részvétel mellett történjenek meg. Ezért a népszavazásokon a részvétel KÖTELEZŐ!
Szerinted itt nem lenne legalább kétmillió okostojás, aki ne azt mondaná, hogy "ki nem szarja le?"
Nos, ők ezt Svájcban komolyan veszik, lévén ott 500 éve demokrácia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!