Kik azok az országgyűlési képviselők, akik a "rendszerváltás" óta folyamatosan tagjai a parlamentnek?
Az 1., 15:38-kor megjelent választ én írtam, a 4 névvel.
A 2., 17:54-kor megjelent válasz írója vitatja, hogy csak ők azok, akik a "rendszerváltás" óta folyamatosan tagjai a parlamentnek
Továbbra is állítom, hogy csak ők négyen azok, akik 1990.05.02. és 2015.02.03 (a kérdés megjelenése) között folyamatosan – tehát megszakítás nélkül – tagjai a parlamentnek, azaz, országgyűlési képviselők.
Szerettem volna ellenőrizni a 2. válaszban hivatkozott választási bizottsági honlapon, de nem tudtam.
A hatályos, „2013. évi XXXVI. Törvény a választási eljárásról” szerint, választási bizottság, többféle van (Nemzeti választási bizottság, területi választási bizottság, országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság, helyi választási bizottság, szavazatszámláló bizottság), és vannak, amelyekből igen sok van, illetve volt, a választások körüli időszakban.
Ezek közül a Nemzeti választási bizottság állandó, de nem találtam honlapjukat; a valasztas.hu honlapon szerepelnek, a Nemzeti Választási Irodával közösen.
Egy olyan linkjét találtam, ami, tippem szerint, tartalmazhat a kérdésre választ: a „Választástörténet”-et. Ennek, azonban, utolsó módosítási dátuma: 2009.06.23., és nem is tudtam megnyitni.
Tisztelt 2. válasz írója!
A helytálló válasz kiderítése érdekében, kérlek, segíts! Azzal, hogy pontosan megnevezed a helyet, amire hivatkoztál.
Vagy, legalább, sorold fel a hiányzó neveket; a néhány név nem viszi el sok idődet.
De, ha nem érsz rá, legalább egyetlen ilyen képviselő nevét add meg!
Köszönöm, ha ezt megteszed, mert enélkül, a hiányos válasz marad meg.
Sajnos nem volt időm módszeresen végigkeresni. Hajlok rá, hogy tényleg csak ennyi van. De a pontosításhoz az alábbi linken szerepel az összes valaha volt képviselő, akár töredék ideig is szerepelt.
Üdv
Az 1., 03-án, 15:38-kor megjelent válasz írója vagyok, ismét.
Olvasom, hogy tippelések mennek. Szeretném, ha nem kéne ezt feleslegesen tenni.
Azért nem írtam meg eddig a biztos forrást és a módszeremet, mert reméltem, hogy valaki talál sokkal egyszerűbbet.
2015. január 9-étől az országgyűlési létszáma 197 fő. (Veszprém 01. sz. választókerületében, 2015.02.22-én megválasztott Kész Zoltán még nem tette le az esküt, ő még nem tagja az országgyűlésnek. Veszprém 03. sz. választókerületében pedig április 12-én lesz a választás.)
Az eddigi választási ciklusok közül ez a legkisebb létszám, tehát az ő adataikat érdemes végignézni. Aki most nem képviselő, az nem lehet a rendszerváltás óta folyamatosan képviselő.
Első lépésben, az jöhet szóba, akinek 1990.05.02-én kezdődött a képviselősége; második lépésként, közülük az, akinek ez kieső idő nélkül folyamatos, akár máig.
Ehhez a [link] oldalt használtam.
A „Képviselők”-re húzva az egeret egy legördülő lista jelenik meg. Ebből az „Aktív képviselői névsor”-ra kattintva egyenként lehet a képviselők neveire kattintani.
A megjelenő képviselői adatlapon a „Választások”-ra kattintva olvasható a mandátum(ok) kezdete és vége.
Ha valakinek tippje van, itt ellenőrizheti, hogy helytálló e. Illetve, végig is lehet böngészni.
Egyébként, bár nem tippelt rá senki, Varga Mihály közel van a fenti 4 képviselőhöz. Nála mindössze az 1994.06.28-tól 1994.09.25-ig terjedő rövid időszak hiányzik. (1994-ben, a május 29-én tartott választáson, nem jutott be a parlamentbe. A lemondott Eperjes Károly lemondása után lett képviselő, 1994.09.26-án.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!