Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért költünk évente 4-5000 e...

Miért költünk évente 4-5000 e milliárdod nyugdíjasokra míg az oktatásra alig?

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 12:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim válasza:
82%
Hát, elég bunkó vagy! Mert ezt kikérjük magunknak! Egyrészt nem "nyuggerek" hanem nyugdíjasok vagyunk, és nem mindenki adja el magát, sem nosztalgiából, sem kapzsiságból. Ez olyan általánosítás, mintha minden fiatalra ráhúznánk hogy követelőzik, mert drogra kell neki a "lóvé"! Pedig hála Istennek a legtöbben különbek nálad, és a hasonló hozzászólást produkálóktól. A legtöbb idős ember tisztességesen, takarékosan él, hogy még mindig tudjon adni, segíteni. Az ingyen utazással pedig megy erőn felül is a gyerekeihez segíteni, unokákra vigyázni. Én 50 évesen vizsgáztam angolból - súlyos anyagi áldozattal, és 55 évesen informatikából. Mindezt azért, hogy még hatékonyabban tudjak dolgozni, a te korosztályodért. És nem voltam egyedül. Szóval ne fröcskölődj, mert egyre mélyebbre kerülsz.
2014. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg nem adjátok el, azért vannak még mindig szoci kormányok 25 év után is kormányon.
2014. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként meg lehet, hogy te kivétel vagy, de sokan nem. Bizony a többség eladja a szavazatát az adófizetők kárára.... Másrészt meg egyből azt hiszitek, hogy elakarjuk venni a nyugdíjatokat...fenéket. Azzal van bajunk, hogy ingyen utaztok amikor külföldön hírből se ismerik az ilyet, elég lenne ha csak 50%-ot támogatna az állam, és azt is orvosi beutaló felmutatásával, mert vásárolgatni ne menjetek ingyen... tehát nekünk általában a 150k nyugdíjakkal van bajunk, amikor 80-at keres a nemdiplomás dolgozó. A városok az EU-s pénzt térkövezésre meg parkokra költi hasznosabb dolgok miatt, mert nyugdíjasok szavazatával nyernek polgármesteri címet pl.


Gondold már át egy kicsit.

2014. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
82%
hasznosabb dolgok helyett*
2014. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
87%
Ha ezt nekem szántad akkor olvasd el még egyszer amit írtam az első komentbe hogy hány éves vagyok. Ha nem teszik mennyit keresel akkor végezz jobb iskolát, vagy tanulj-csinálj olyat amit csak kevesen tudnak akkor többet fogsz keresni és segítesz is magadon, nem csak a sült galambot várod. Az én nagyanyám amíg élt 25.000ft nyugdíjt kapott több mint 40 év munkáért. Elhiheted hogy nem a nyugdíjából élt. Sem a 40 év alatt sem a nyugdíjas idők alatt nem a fizetéséből élt. Mégis tisztességesen feltudta nevelni az apám és sokszor segített amíg az erejéből tellett. Lehet hogy otthon nálatok ez másképp megy de ez nem jogosít fel arra hogy általánosícs. Inkább nem hogy azon lennél hogy te a gyermekeiddel ne azt műveld amit kaptál.... Azt hiszem itt be is fejeztem mert aki érti az tudja, aki meg nem annak a fejét is betörheted akkor sem fogja érteni, nekik marad a Mónika show. Mint ahogy a mondás is tartja (falra hányt borsó nem ragadd) :D.
2014. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
91%
Ami lemaradt. A nyugdíjasok már megkeresték 40 év alatt és oda is adták már a nyugdíjra valót az államnak, most csak azt szeretnék visszakapni ami amúgy is az övék kamatostul inflációstul, és normál körülmények között ez a minimum.
2014. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
75%
Megint ki a fene beszél 25 ezres nyugdíjról? Olvasd már el mit írtam....
2014. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
8%
Kéne tudni a sorok között olvasni. Pusztán arra céloztam hogy nyavalygás helyett megoldásokat keresett nem kifogásokat, annak ellenére hogy sz*r volt a vezetőség. Nem a 25.000ft volt a lényeg.
2014. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
78%
Kezdem azt érezni hogy te is csak egy nagyvárosi vagy pesti vagy. Fogalmad sincs, hogy mennyire nehéz egyáltalán megtanulni bármi értékeset...mindenhez pénz kell, és aki alá nem tolnak pénzt, az csak 80-at tud keresni...bár nem ártana elnézned a központi állami álláshirdetős oldalra, ott általában kivan írva, mennyit ajánlanak az állásokért, és akkor talán észreveszed, hogy déli országrészen és keleten nemhogy normális munka nincs, hanem még a diplomás állást is nettó 100-ért kínálják tapasztalattal... Hatalmas különbségek vannak országrészenként. A lét határozza meg a tudatot. Ezért nem látod át.
2014. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:

" Erőlködik az ország, és hisszük, hogy lassan mindenkinek jobb, csak észre kellene venni, nem mindig panaszkodni, és azt lesni, kitől lehet elvenni, hogy neked több legyen. Nem az a fontos, mennyiből élsz, hanem hogy megelégedett legyél!"


Jelenleg a ti nyugdíjatokért vesznek el többet tőlem mint mondjuk svájcban vagy németországban vagy szingapúrban.


CSerábe én nem fogok annyit kapni mint amennyit befizettem plussz a gazdaságunk versenyképtelenebb a többi országgal szemben.


De azért hajrá végül is észek koreai éleszínvonal is jó lesz nekünk.

2014. szept. 6. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!