Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem volt fenntartható a...

Miért nem volt fenntartható a szocialista rendszer?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 11:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#18 remekül leírta a lényeget, zöld pacsit kapott!!!

Nem lehet mindent automatizálni meg gépesíteni. Basszus a világ energiaigénye minden évben 5%-kal nő. Honnan a 3,14csából akarjátok azt a tömérdek energiát megtermelni? Hozza a Télapó a zsákjában, vagy mi?

Arról nem is szólva, mi történne akkor, ha valami vicces kedvű hacker átprogramozná mondjuk a termelőrobotokat vagy a közlekedésirányító robotokat, és azok elkezdenék gyilkolni az embereket. Csuda egy világ lenne :D

Lepontozni pedig én is tudok, rögvest be is mutatom. Így ni.

2017. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem minden gépesíthető (mellesleg egyre többminden az) meg hogy nő az energiaigény attól még simán lehet a viszonylag közeli jövőben hogy bőven elég lesz pl. az 50%-os foglalkoztatottság.


Amúgy volt már ilyen: amikor a nők nem dolgoztak :)

2017. júl. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Persze, amíg van miből és hogyan energiát előállítani. A fogyasztói társadalom is addig tartható fenn, amíg vannak erőforrások. Ha nincsenek, ha elfogynak, akkor és ott van vége a dalnak.
2017. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az erőforrások sosem fogynak el, legfeljebb egy fajta fogy el. Majd találunk mást, olyat amilyet ma még el sem tudunk képzelni.

Klasszikus példa erre hogy New York vezetősége az 1800-as években arra a következtetésre jutott hogy a város növekedésének meg kell állnia mert fenntarthatatlan a vele járó lovaskocsik számának növekedése pusztán azért mert nem lehetséges annyi lótrágyát elszállítani végtelenül növekvő ütemben, ill. lókaját beszállítani. Már akkor a felső határ közelében jártak.

El sem tudták képzelni (hogy is tudták volna) hogy pár évtizeden belül feltaláltják az autót és azok fogják leváltani a lovaskocsikat.


Ugyanígy a növekvő energiaigényt sem a mai erőforrások fogják kielégíteni. A határ közelében vagyunk és már látszódnak kezdemények alternatívákra mint a nap-, szél- és fúziós energia, de simán jöhet nemsokára olyan amit most még el se tudunk képzelni és visszatekintve mára úgy fogunk ezen a problémán röhögni mint most a lótrágyán.

2017. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A Föld egy relative kis bolygó, korlátozott kapacitással, hogy mennyi embert tud eltartani. Nem csak az energiáról van itt szó, hanem a vízről, levegőről, élelmiszerről, és még sorolhatnánk. Mivel anyag nem keletkezik és nem is vész el,csak átalakul, egy konstans területre egyre többen és többen vagyunk. Konklúzió: mindenkinek nem fog jutni. 10 süteményt 10 ember közt egyenlően el lehet osztani, 100 ember közt már kicsit nehezebb lesz: vagy 10 ember kap sütit és jóllakik vele, 90 ember meg semmit se kap, vagy mindannyiuknak jut egy morzsa, amivel egyikük sem lakik jól.
2017. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha az energiát megoldottad, a többi már magától megoldódik. Pl. vízre ott a sótalanítás tengervízből. Sok ország csinálja, főleg az arabok, csak nagyon drága mert sok energia kell hozzá. Amúgy a vízprobléma elsősorban vízmenedzsment probléma. Nem az a baj hogy kevés a víz hanem hogy rettentően pazarló iparok terjedtek el (pl a mai mezőgazdaság többsége). A vízproblémát ésszel és akarattal simán meg lehetne oldani.


A levegő probléma is pusztán ész és érdek problémája.


A népesség növekedésre is sok tudós mondja hogy magától megoldódik és valahol 11-14 milliárdnál meg fog állni. Az eddigi tapasztalat is azt mutatja hogy ahogy egyre jobb körülmények között élnek az emberek, egyre kevesebb gyereket vállalnak. Amíg sorra hullottak a gyerekek, addig érdemes volt 8-10 gyereket vállalni hogy talán 2 eljusson a felnőttkorig. Ahogy már Afrikában sem ez a helyzet, a szaporulat is csökken, csak van egy átfutási ideje. Mellesleg egy Hong-Kong-i népsűrűséggel 2 Magyarországnyi területen elférne az egész Föld lakossága, szóval nincs igazán helyhiány se.


Az éhezés probléma is elsősorban igazságos elosztás problémája, nem az a baj hogy kevés a kaja. 2x annyi kaját termelünk mint amennyire szükség lenne 7 milliárd embernek.

Ha mindenki leszokna a húsról és a tejtermékekről, akkor ugyanannyi területen 10x annyi kaját is lehet termelni úgy hogy ráadásul egészségesebb is lenne a táplálkozásunk.


Nem kell ennyire túldramatizálni a helyzetet.


Amikről írtál azok közül egyik sem fizikai korlát. Amiben fejlődni kell hogy ezek megoldódjanak: empátia, igazságosság, önzetlenség, érzelmi intelligencia. Ha ezeket megfejlődjük, máris megoldódik minden.

2017. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!