Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavazhatok más településen,...

Szavazhatok más településen, ha ugyanabba a választókerületbe tartozik?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha kicsit buta kérdés, most szavazok először és jó lenne ezt tudni. Egyébként úgy sejtem, hogy nem lehet. :)


A lényeg, hogy vasárnap 2 településsel arrébb fogok tartózkodni, de ugyanaz a választókerület, a jelöltek, minden. Ilyenkor mindegy, hogy ott szavazok-e, vagy kizárólag ott lehet, ahol be van jelentve a lakcímem?



2014. ápr. 4. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma délután 4 óráig átkérheted magad abba a 2 településsel arrébb levő szavazókörbe!

Ha nem teszed, akkor csak a bejelentett lakcímeden szavazhatsz.

2014. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A választókerületeken belül vannak szavazókörök, ezekbe vannak beosztva a választópolgárok területi alapon. A szavazókörök körzethatárai olyanok, hogy mindegyikbe kb. ugyanannyi ember tartozzon és mindenkihez hellyel-közzel közel legyen.

Te jelenleg a lakóhelyed szerinti szavazókörben szerepelsz a névjegyzékben. Ha oda bemész vasárnap, kapsz szavazólapot, azt' minden oké. Ha két faluval arrébb mész be, ott meg nézni fognak rád, mint borjú az új kapura, hogy te mégis ki vagy. Na, jó, azt lehet, hogy fogják tudni, ki vagy, de nem fogják érteni, miért pont ott akarsz szavazni.

Viszont még ma délután 4-ig jelezheted, hogy azon a másik településen, más szavazókörben szeretnél szavazni. Nem vagy hát elkésve semmivel, meg tudod oldani a problémát. A részletek biztosan fenn vannak a valasztas.hu oldalon.

2014. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat, én is így gondoltam egyébként. Nem küldözgetek, inkább majd hazamegyek. :)
2014. ápr. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!