Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a Jobbik nyeri a választáso...

Ha a Jobbik nyeri a választásokat, akkor Gyurcsány Ferencet és Sólyom Lászlót is el fogják számoltatni, vagy csak a jelenlegi kormányzatot?

Figyelt kérdés

2014. márc. 30. 20:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sólyommal személy szerint tényleg nincs semmi bajom, (Gyurcsánytól és a Fidsztől most tekintsünk el) de a legtöbb szélsőjobbos fórumon utolsó hazaárulónak stb. titulálják és sokan követelik az elszámoltatását.
2014. márc. 31. 22:13
 12/13 anonim ***** válasza:

"a legtöbb szélsőjobbos fórumon utolsó hazaárulónak stb. titulálják és sokan követelik az elszámoltatását"


A legtöbb szélsőjobbos fórumon már attól hazaáruló vagy, ha szerinted az EU nem diktatúra vagy megtörtént a holokauszt, szóval nem meglepő, hogy a magyar lakosság többségét - így Sólyom Lászlót is - hazaárulónak tartják.


És épp ez a veszélyes szerintem ebben az elszámoltatósdiban... ki mondja meg, hogy, ki a hazaáruló? A jognak kéne, de jog szerint Sólyom László nem igazán támadható, Gyurcsány igen, jelenleg is büntetőeljárás

És ki nyomta fel? Valamelyik büszke Jobbikos vagy Fideszes elszámoltatás-párti? Fenét.

Schiffer András volt.

2014. ápr. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Gyurcsány végleg takarogy!!!


"A mondanivalójával gyakran küszködő pártvezér örömmel csapott le az ellentüntetőre. „Nemzeti érzelmű barátainknak a magyar nyelvvel van egy kis problémája”, kezdett neki az élveboncolásnak, így, alany és állítmány egyeztetése nélkül. „Segítünk a kollegának. A takarodni ige felszólító módban d-re és pontos j-re végződik. Ta-ka-ro-dö-jö. Ha ennyire nemzetiek, ha ennyire védik a magyart, akkor legalább az általános iskola 4. osztályos szinten érdemes megtanulni a magyar nyelv alapvető szabályait.” A jobboldalnak szánt megsemmisítő csapás után pedig levonta a végső következtetést. „Na, ezért nem fogjuk magukra bízni az ország kormányzását. Először boldoguljanak a magyar nyelv alapszabályaival! Ha készen vannak, jöjjenek el, majd levizsgáztatjuk magukat, majd megnézzük, hogy léphetnek-e középfokra.” (Simon csak kacag és kacag.)



Nos, még mielőtt továbblépnénk, álljunk meg egy pillanatra a 4. elemis nyelvtannál, amelynél a kis Feri mindenképp megragadt. Ha igaza lenne ugyanis, akkor a táblán így kellett volna szerepelnie a feliratnak: takarodnidj. A takarodni azonban nem ige, hanem főnévi igenév, aminek – hiába ajánlgatja – felszólító módja nincs. Ám legyünk türelmesek Ferihez, hátha újra csak rosszul fejezte ki magát, és valójában a takarodik szóra gondolt. Ami valóban ige. De sajna, ekkor sem igaz, hogy nyelvtani szabály lenne az, hogy a takarodik ige felszólító módban d-re és pontos j-re végződik. A d ugyanis a szótő vége, a j a felszólító mód jele, a kettőnek nyelvtani szempontból semmi köze egymáshoz. Az pedig nemcsak a takarodik, hanem minden ige esetében igaz, hogy a felszólító mód jele a pontos j – az ly semmiképpen sem –, amellyel így ráadásul csakis az egyes szám 2. személy alakja ér véget. Végül pedig lássuk be, hogy Gyurcsány eredeti kijelentése, miszerint „a takarodni ige felszólító módban d-re és pontos j-re végződik”, körülbelül olyan, mintha azt mondanánk, hogy azért ő Gyurcsány Ferenc, mert van két keze meg két lába.

2014. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!