Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a logikája annak, hogy egy...

Mi a logikája annak, hogy egy politikai párt bal- vagy jobboldali?

Figyelt kérdés
Van valami szabály, ami megmondja, hogy melyik eszme bal és melyik jobboldali? És ha igen, akkor ezzel függ össze a radikalizmus fogalma? Pl minél jobban megfelelek a "jobboldali definíciójának" annál szélsőségesebb vagyok? Remélem nem értelmetlen a kérdésem. Csak ez valahogy nekem nem világos.
2014. márc. 10. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Beírod keresőbe, hogy jobboldal és baloldal. Amit kiad, olvasod.

40 fokos lázban döglődök de nekem eszembe jutott...

2014. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a szélsőségest jól gondolod. nem hiába szélsőség.


nekünk anno a tanár ugy magyarázta el hogy ugy képzeljük el mint a számegyenest. annak is van jobb és bal oldala.


az eszmékről pedig itt találsz:


[link]


[link]

2014. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1 jobbulást! (Érted?! :-)


"A jobboldal elnevezés eredetileg a nagy francia forradalomra vezethető vissza, ahol a Nemzeti Konventben az elnöktől jobbra foglaltak helyet a monarchiát és a nemesi előjogokat (a status quo-t) támogató és a radikális változásokat elutasító képviselők, vagyis az ancien régime hívei." - wiki


Balra meg gondolom a változást, a rendszer megváltoztatását a "Szabadság, Egyenlőség, Testvériség" jegyében elképzelők ültek.


Érdekes dolog ez a beskatulyázás, mert a nácikra sokkal inkább illik egy a társadalmi változást antikapitalista módon elképzelő párt fogalma. Sok mindent lehet rájuk mondani, de reakciósok nem voltak. A zászlójuk alapja vörös, az elnevezésük NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei - Nemzetiszocialista Német Munkáspárt


Csak miután összerúgták a port keleti elvtársaikkal (addig nagyon is jól kijöttek egymással) , azok meg bucira verték őket, szalonképtelenek lettek a baloldalon. A baloldali ideológisták meg elkezdték hangoztatni már a háború kitörése után (1941),hogy tulajdonképpen szélsőjobboldaliak.


Politika...

2014. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Általánosságban a jobboldal nemzetekben gondolkodik, a baloldal osztályokban, rétegekben. Szélsőséges, radikális nem csak a jobboldal lehet, hanem a baloldal is, csak az utóbbit szinte nem képviseli már senki, ezért szokásos a szélsőséges jobboldaliakat, csak röviden szélsőségeseknek nevezni.
2014. márc. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 T-55 2.0 ***** válasza:
Ez attol függ,hogy az út melyik oldalán haladnak.😁
2014. márc. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Általánosságban a jobboldal nemzetekben gondolkodik"


Kezdetben nagyon sokáig a baloldal gondolkodott nemzetben.

Aztán egyre inkább előretörtek az internacionalista irányzatok és a nacionalizmus így lett jobboldali.


Igazából a jobboldal a már meglévő rendszer és értékek mellett van, a baloldal pedig újítani akar ezeken.

Ez a különbség. Amíg a nacionalizmus új volt, addig baloldali volt, miután elterjedt nézetté vált és abból lett hagyomány, már az volt a jobboldali.

2014. márc. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az se igaz hogy az egyik rétegekben gondolkodik a másik meg nem...


mindkettő rétegekben gondolkozik, csak amig a baloldal minden réteget egy szintre akar hozzá (még aztis aki nem érdemli meg mert lusta) addig a jobb oldal a felsőbb rétegeket támogatja csak (lásd fidesz és belső köreinek gazdagítása. és nem, nem a fidesz ellenesség szól belőlem ezt anno maga OV mondta hogy a gazdagokat még gazdagabbá kell tenni mert akkor ők több embert dolgoztatnak pl takarítónő)


és igen, a jobbik is ezt teszi, csak ők egyelőre a magyarságot kezelik mint egy réteget.

2014. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Végletekig leegyszerűsítve azt lehet mondani, hogy a baloldalt a hagyományon alapuló hierarchikus rendszer rombolásáról lehet megismerni, a jobboldalt pedig ennek a hierarchikus, tradicionális rendszer fenntartására, visszaállítására való törekvéséről.


Ez alapján látnunk kell, hogy a jelenlegi pártok a Jobbik kivételével baloldaliak. Igen, még a FIDESZ is. A Jobbik tevékenysége mutat egyedül jobboldali jellemzőket, de egyértelműen csak a jövőben dőlhet az el, hogy melyik irányba is billen majd.


Ha valaki megkérdőjelezi a baloldaliságról alkotott véleményemet, illetve azt, hogy ez egyértelműen romboló szemléletmód, annak csak azt tudom javasolni, hogy vizsgálja meg az elmúlt évtizedek tendenciáját.


Nem várom el, hogy mindenki megértse azt, amit leírtam. Azt sem várom el, hogy mindenki egyetértsen ezzel, hisz a plebsnek nem kell mindent értenie. Csak manapság divat, hogy például egy írni nem tudó analfabéta is beleszólhat egy nép irányításába.

2014. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Így körülbelül sikerült megértenem. Zöldet nyomtam mindenkinek.
2014. márc. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!