Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki nyeri meg a választást...

Ki nyeri meg a választást fidesz, mszp, vagy a jobbik?

Figyelt kérdés
ki lehet a jó?
2009. nov. 24. 18:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Okosan hangzik, hogy a rossz múlttal nem rendelkező jobbikra kell(ene) szavazni.

De még okosabb a szinte bármikor használható "miért?"


Miért szavaznék pártra, miért mondanék le az alkotmány adta közvetlen hatalomgyakorlás jogáról írásos formában ismert (v. inkább hírhedt/rossz múltú) vagy ismeretlen (tiszta lappal induló?) emberek javára? Miért jobb nekem, ha helyettem döntenek a nevemben?

2009. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
tényleg mindegy bekünk úgy se lesz jobb ők meg hadd vitázzanak.am szerintem a jobbik még nem elég erős és az öszödi beszéd stb után valószínűnek tartom hogy a FIDESZ
2009. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Kedves 10:52-es!

És ezt hogy gondolod?

Minden egyes döntési helyzetben írjanak ki népszavazást. Akkor hónapokba telne olyan döntés meghozása is, ami így percekbe.

Logikus, amit mondasz, de jelen állapotban megvalósíthatatlan.

Ez a rendszer csak városállamoknál, apró országoknál működhet, amelyek lakossága alig pár ezer fő.

Mellesleg pedig hogy döntenél olyan ügyekben, amikről gőzöd sincs? Akkor tájékoztatni kéne téged, ami plusz idő, plusz pénz és persze hihetetlen mértékben manipulálható.

2009. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 bumbi02 ***** válasza:
valószinüleg a fidesz nyer, de majd bajba lesz h kivel kössön koaliciot. (csak a vicc kedvéért remélem h az mszpvel:) ) a fidesztöl sokan átpártoltak a jobbikhoz igy az is erösödött és kicsit lesz csak lemaradva az mszptöl sztem és még bejut a parlamentbe egy kicsi párt pl az lmp... én a mostani hármasban (Fidesz, Jobbik, Mszp) nem hiszek... kéne egy uj, racionális gondolkodásu, kivitelezhető tervekkel rendelkező párt ...
2009. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

11-26 16:26


Kétféleképp lehet igazságosan:

1. ha szedem a polgártól a pénzt a központba és onnan osztom szét, akkor igenis kell, hogy beleszólása legyen

2. nem szedek be mindent a központba, pl. az eü-jét, egyebét fizesse a lakhelyére, vagy akár polgári szervezésű saját, tőlük elvehetetlen intézményekbe, tanárokba, orvosokba, rendőrökbe, egyszóval közülük valóba fektessék;


Az elv, hogy az emberek vállaljanak több részt a közigazgatási feladatokból, melyek egy jelentős részét közösen, saját maguknak sokkal hatékonyabban tudják megoldani, mint egy feléjük se néző, inkább csak a zsebét látó parlamenti képviselő.

Hosszú távon nem működik, hogy látatlanul hozott rossz döntésekért a teljes lakosság készfizető kezességét állíthassák szembe a politikusok. Ill. igen, de abba belepusztul a nemzet.

2009. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

De ezzel feltételezted, hogy az embereket érdekli ez az egész.

Szerintem a te módszered sokkal hamarabb becsődölne, mert az emberek nem vennének részt benne.

Így is az emberek több mint 50%-a nem megy el szavazni, java részük érdektelenség miatt

2009. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!