Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mitől lesz egy párt jobb vagy...

Mitől lesz egy párt jobb vagy bal oldali?

Figyelt kérdés

Mit takar a jobb és a bal fogalom? Hogyan definiálható?

Van egy elméleti skála? Hogyan lehet ezt elképzelni?

Ha valaki létrehoz egy párot, akkor mitől függ, hogy ezen a skálán hova kerül? Mióta van ez így, ezt valaki kitalálta? Van köze a nyugat/kelet-hez? Van más dimenziója is a pártok besorolásának? Egy átlagember is besorolható a véleménye alapján, vagy a tettei alapján? A szélső jobb/bal az azt jelenti, hogy nagyon az egyik pólus?

Mért áll ez a két oldal mindig szemben egymással? Középen van a béke?



2013. szept. 5. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogyan állítja be a média, illetve magukról mit mondanak.
2013. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 The Lizah Reloading ***** válasza:
0%

Én úgy tanultam, hogy a bal oldali az kommunista elveket vall és a csórókat támogatja a jobb oldali náci elveket vall és a gazdagokat.


ezt a két szélsőséget kell vahaogy belőni. Mondjuk töriből buktam, szal lehet nem teljesen így van ez

2013. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Komplikato ***** válasza:
Attól amit TESZ és nem attól amit mond. ;)
2013. szept. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:

[link]


Azért az angol verziót linkeltem, mert valahogy a magyar verzióban elveszett a szöveg fele, ki tudja miért.

2013. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg a baloldal jobban képviseli a szegényebbeket, a nagyobb állami szerepvállalás, gondoskodás híve. A jobboldal inkább visszaszorítaná a nagy államot.

Magyarországon attól baloldali vagy jobboldali, hogy minek mondják magukat.

2013. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt a jobboldal baloldal dolgot nem igazán definiálható, mivel teljesen tudománytalan ez a fajta besorolás.

Magyarországon baloldalinak számít a szocializmus és a liberalizmus is, holott ezek ellentétei egymásnak, a jobboldalt pedig a nemzetérzelműség jelenti, annak ellenére, hogy az nem politikai irányzat.

Képzelj el egy két tengelyes koordináta rendszert, a függőleges (autokratizmus - anarchizmus) mutatja, a kormány hatalmát hogy az milyen mértékben befolyásolja és határozza meg az emberek életét. A vízszintes (kollektivizmus - liberalizmus) a társadalmat jellemzi aszerint, hogy az a közösség, vagy az egyén érdekeit helyezi-e előtérbe, amely a tulajdonviszonyokat is meghatározzák. Ezeken kívül még más politikai ideológiák is meghatározhatják egy párt beállítottságát, de ezek kívül esnek ettől a koordináta rendszertől, ilyenek például a militarizmus, konzervativizmus, nemzetsovinizmus, zöldpolitika, stb.

2013. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

talátam evvel kapcsolatban egy képregényt :D

[link]

2013. szept. 5. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy érzem kár volt válaszolnom a kérdésedre. Amíg ilyen szinten vagy addig, inkább ne is foglalkozz a politikával.

Egyébként a többi kérdésedre válaszolva a pártok maguk választják meg beállítottságukat, aztán idővel elválik, hogy mennyire tudják tartani magukat ehhez, habár Magyarországon egyik párt sem képvisel semmiféle politikai irányzatot, ha csak a korrupciót nem lehet annak nevezni. Nem tudom ki találta ki ezt a jobboldal-baloldal hülyeséget, de nyilván hozzád hasonlóak, akik szintén nem értenek a politikához. Igen a szélsőség azt jelenti, nagyon. Lényegtelen, hogy milyen pártról van szó, mindig is szembe fognak állni egymással, mivel az emberek vannak annyira buták, hogy nem arra a pártra szavaznak, amelyikkel egyetértenek, hanem amelyikkel közös az egyet nem értésük. Középen politikai-kiegyensúlyozottság van, nem béke. Remélem azért mások számára hasznosak voltak a válaszaim.

2013. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A helyes választ a Párizsi Komműnben találod.
2013. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!