Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki miért lépne be egy pártba...

Ki miért lépne be egy pártba és miért nem lépne be?

Figyelt kérdés
ÉRdekelne, hogy az itt vitázók szerint mik az előnyei és hátrányai egy párttagságnak.

2013. ápr. 28. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én inkább sajátot alapítanék, mert egyik párt sem fellel meg 100%-ban de még csak 80%-ban az én igényeimnek...
2013. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Iszonyatos mennyiségű munkával, és stresszel jár, arról nem is beszélve, hogy onnantól nincs magánéleted, mert minden apró lépésedet kiteregetik!

Köszönöm, én ebből nem kérek!

2013. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előnye, hogy közel nagyon közel is kerülhetsz kerülhetsz a húsos fazékhoz, ha Jézus reinkarnáció vagy jó retorikai készségekkel, vagy egy törtető és gátlástalan gerinctelen valaki szintén jó beszélőkével.


Hátránya, magánélet teljes hiánya, meg én speciel leköpném a tükröt, ha ilyenné válnék.


Sima párttagnak lenni, csak hogy fényezzem valakinek a valagát semmi értelme, csak a kapcsolataidat és az agyadat vágja tönkre.

2013. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pro Patria ***** válasza:

Rosszul értelmezitek. A párttagság nem jelent országgyűlési képviselői helyet is. Ha valaki most lesz párttag, akkor csak a 27.000. lehet. Ez gyakorlatilag nulla jelentőséggel bír, nem rohannakmeg riporterek, de pénzt sem lehet vele keresni.


Az én válaszom pedig az, hogy nem. Mert egyik mellett sem tudok teljes vállszélességgel kiállni, és nem akarok egy rossz döntés miatt elhiteltelenedni. Az országnak vagyok elkötelezve, nem egyik vagy másik pártnak.

2013. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen hátránya van? Ez párttól függ. Pl.

- biztos van tagsági díj, de nem hiszem, hogy eget verő.

- kérdéses, hogy mennyire fanatizál

- milyen "kötelező" programok vannak (legtöbb pártban ezt nyilván nem veszik olyan komolyan, de talán van, ahol igen.)

- ha komolyan gondolod, és nem csak úgy játékból, akkor sok idődet, figyelmedet és energiádat el tudja venni, de nem feltétlenül.

- óhatatlanul vannak minden párton belül konfliktusok, amik megviselhetik az embert.


egyéb:

-Az, hogy a kapcsolataid a párttagságod miatt hogyan alakulnak, két embertől függ: a másiktól, és tőled.

- próbára teszi az ítélő- és igazságérzet objektivitását: vajon mennyire mérsz kettős mércével, mennyire ítélsz el másokat, míg ugyanazért a sajátjaidnak többet is elnézel.

- ha csak segítő, vagy támogató akarsz lenni, általában arra is van lehetőség, de akkor kulimunka (népszerűsítés) van, de pénz ami a rendes párttagok 99%-nak sincs, szavazati jog, stb. nincs.


- előnye az, hogy lehetőségeddé válik az, hogy tegyél azért a pártért, amelyikről hiszed, hogy kedvezően befolyásolja az ország jövőjét.

- biztos vannak jó bulik is a sok munka mellett néha.

- tehetsz az elveidért

- ha tényleg jó vagy (vagy jó s€gget nyalsz), akkor előfordulhat, hogy lesz belőled "valaki".


Én azért léptem be egy pártba, mert úgy gondoltam, hogy lehetőség adódik így a program szervezésébe beleszólni olyan értelemben, hogy az ötleteimet megosztom, amit talán befogadnak. Nos, helyi szinten erre volt is példa, országos szinten nem voltam túl aktív, ezért nem.

Ellenben elfogultság nélkül elmondhatom, hogy a munkámmal bejutott a képviselőjelöltünk, és amennyire én látom, ő a kerület legaktívabb, legbecsületesebb képviselője. (Én a sajátjaimra is kritikus szemmel nézek, nem a párthoz vagyok hűséges, hanem az elvekhez, amiket kitűztek a zászlajukra. Ezért harcolok.)

2013. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
be : Fizetésért. nem : Ha ingen kéne dolgázni őnkétesen
2013. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vannak akik idealizmusból, és vannak akik tényleg számításból lépnek be. Az utóbbiak miatt vetik meg a politikusok összességét, szidják a politikát. vannak még más csoportok is, pl. a téglák (kémlelési, kiszivárogtatási, bomlasztási, és egyéb célokkal)
2013. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!