Ha lemondana Székely Tamás, javulna az egészségügy helyzete?
Egészségügyben dolgozóként mondhatom, kedves első, hogy amit írsz, minden valóságalapot nélkülöző baloldali agitpropaganda.
Az orvosok és ápolók legjava számodra _elképzelhetetlen_ tempóban, gyakran munkaidejükön kívül éhbérért dolgozik, hogy a hozzád hasonló betegek megkapják a megfelelő ellátást. Leszámítva azt a nagyon szűk, nyíltan a politikai elittel kokettáló réteget, az orvosok és ápolók java nemhogy hálapénzt nem lát, még gyakran a saját fizetését sem.
Kórházbezárás? Hol élsz te? Azon kívül, hogy még kevesebb beteget tudnánk csak ellátni, a legtöbb EÜ-s dolgozó venné a kalapot, és irány nyugat. És akkor megint azok szívnának, akik nem vették be a baloldali hülyeségeket, hogy reform így, reform úgy.
Mellesleg egy reform sem tudja rendezni azt az adóssághalmazt, melyet - hála horvátkocának és molnárgörénynek - még mindig nyögnek a kórházak.
Gyökeres átalakítás és béremelés, nem toldozó-foldozó reformok szükségesek.
„Nem,itt annál sokkal nagyobb a baj.Teljes átalakítás reformok kellenének,kórházbezárásokkal”
Igen kellenek, de nem úgy hogy valamit megszüntetünk és pénzt kérünk ugyan azért amiért addig nem.
A reform lényege hogy az egyik rendszerről át állunk egy másikra, ami jobb hatékonyabb, költség hatékonyabb. De amíg nincs másik, addig hova?
Az egészségügy egyetlen esélye ha a lépcsőzetes ellátást követjük, aminek a lényege hogy csak az ápolásnak vagy az ellátásnak, a vizsgálatoknak az elvégzését azon a ponton végezzük ahol az indokolt.
Egy háziorvos 6-10 000 / rezsi órával dolgozik, egy korház ha diagnosztizál 30-50 000 vagy a csillagos ég.
De csak úgy lehet átalakítani ha van rendszer amire át lehet állni, és nem előbb leépítünk és megszüntetünk hanem fejlesztünk és kidolgozunk. Ez húzós munka sok sok előkészülettel és befektetéssel.Ez nem megy az MSZP nek.
Egy jobbikos.
"Ők nagyon rosszul járnának.Ezért kellenének magánbiztosítók a rendszerbe akik sokkal hatékonyabban,ellenőrizhetőbben költenék el azt a pénzt amit Mi adófizetők befizetünk például az egészségügy működtetésére.Nem a pénz a kevés amit az egészségügyre költünk,hanem a hatékonysággal van a baj."
Nagyon rosz ötlet.
Pillanatok alatt kialakúlnak a szegény és a gazdag korházak. És egyre kevesebbet válalnak mint alap szolgáltatás. Nem ismerős a bankszférából az hogy kartell! Az egészségügybe ezt nem lehet engedni.
A magán biztosítók nem foglalkoznak a finanszírozással.
1. a betervezett profit, 2. a működési kiadások
3. az ellátás mimősége 4. az ellátás mennyisége
Ha nem kapnak elég költségvetési pénzt, egyszerüen csökkentik az ellátás mennyiségét .
Persze ha van pénzed akkor kikerűlheted a listát, és nem kell várnod 10 évet egycsípő protézisre elég 2-3 milla.
Ezt a roncs társadalmat nem lehet erre kényszeríteni mert ez = népírtás.
Itt már csak az javíthatna, ha polgári engedetlenség keretében az adófizetők felhagynának az adózással, DE összefogás mellett ezt a pénzt nem egészében nyelnék le, hanem közös igényeiknek megfelelő intézmények alapításába és fenntartásába ölnék. Még senki nem gondolt bele, hogy egy harmincezres település (vagy több, egymás melletti) lakossága 1000 Ft/fő/hó hozzájárulással micsoda eü intézetet hozhatna magának létre? Ahol a legkorszerűbb eszközökre is futhatná, az orvos megfizethető volna és semmiféle 'képviselőnek' nem juthatna eszébe /nem volna lehetősége/ becsődöltetni, majd ingatlant eladni +sikkaszt, a privát céget becsődöltetni (ha lehet, akkor állami vagy egyéb, adófizetőkkel megtámasztott kezességgel), majd abból is részesedni.
Rendőrségre ugyanez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!