Mi a véleményetek a Bokros féle "konzervatív-liberális" pártról?
A konzervatív és a liberális eddig ellentétes fogalmak voltak a fejemben, úgyhogy kicsit zavaros nekem.
Feltehetőleg egy ilyen párt hogyan áll hozzá a mai szociális kérdésekhez, mint az abortusz, eutanázia, melegházasság, marihuána-legalizáció(utóbbit csak azért tettem ide, mert Amerikában most téma)?
Egy ilyen párt mennyire híve az egyház és állam különválasztásának, a világias polgári életnek?
Milyen gazdasági nézeteket vallanak a konz-libek? Szabad piac, egyéni felelősségvállalás, egykulcsos adó, vagy állam által befolyásolt piac, többkulcsos adók, szociális alapú szolgáltatások?
Végül: Milyen jövőt jósoltok Bokros legújabb kezdeményezésének?
"az elnökségbe pedig rajta kívül még Pálfy G. István egykori tévés személyiség,"
Ő összeáll a Lajossal? Amit húsz éve a Hétben művelt, azt máig nem felejtem el neki.
A konzervatív és a liberális csak itthon tűnnek kibékíthetetlennek, valószínűleg Bokros azzal próbálkozik, amivel az MDF-fel egyszer már megbukott. Egy ideológiailag inkább konzervatív, míg gazdaságilag liberális párttal. A konz-libek pontosan a gazdaságba kevésbé beavatkozó államra és a kisebb adókra építenek.
A polgári jogok kérdésében nem tudom hogy állatnak, de gyanítom itt lesznek konzervatívabbak.
Jövő? Ezzel a brigáddal sok jövőt nem látok bennük, bár a jelenlegi ellenzéki pártok között üde színfolt lesznek.
Egyetértek ezzel, nekem is tetszik Bokros.
Egy valami nem tetszik benne: Ha MSZP tag volt, akkor hogyan akarja magát jobboldalra pozícionálni? Mert sajnos itthon a konzervatívok, azok jobboldaliak...
Egy éve arra fog menni, hogy csak védekezik a Fidesz ellen. :(
Az [origo]-ról másolva:
"A párt megalakulásáról tartott sajtótájékoztatón kiosztott dokumentum szerint a párt az egyén, a piac, a magán- és szellemi tulajdon szabadságát akarja képviselni amellett, hogy hisznek a szabad piac, a kereskedelem és a vállalkozás jólétteremtő erejében.
Bokros Lajos beszédében hangsúlyozta: 2014-ben arról kell dönteni, hogy a klasszikus, európai fejlődést, vagy a tekintélyelvű rendszert választják-e az emberek. Szerinte utóbbi esetben mindenféle felzárkózásnak "búcsút mondhatunk", nemzetközi elszigetelődés, társadalmi bomlás lesz az eredmény. A párt alapelvei közé tartozik a nemzeti összefogás, szolidaritás, az európai érdekrend maradéktalan képviselete, a demokrácia igenlése, az emberi jogok védelme, a szabad piac, az egyén szabadságának, méltóságának, megbecsülésének képviselete - mondta az elnök."
Úgy gondolom, ez meg is válaszolta az összes kérdésemet, és ezek alapján úgy tűnik, egész korrekt elképzeléseik vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!