Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok a milliós fizetése...

Mit szóltok a milliós fizetésekhez amiket a politikusok és az állami vezetők kapnak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Azt eddig is tudtam,hogy nem minibálbérért dolgoznak.Nem csak a bérük háborít fel,meg a plusz juttatásaik.Azt is megtiltanám,hogy valamelyik másik állami cégnél Felügyelőbizottsági elnökök-tagok legyenek plusz milliókért,miközben nem csinálnak érte semmit.Ha valamelyiket elbocsájtják,vagy akár lemond egy veszteséges cég éléről,ne kaphasson végkielégítést.És ha távozik,akkor ne mehessen el másik állami céghez.Mert most egymást váltják az igazgatói székben.Kapják a milliós fizetéseket,a végkielégítést,és teszik veszteségesebbé az "új " cégüket is.

Eddig a Fidesz csak sóderolt,értelmes javaslatok nélkül.Most tett - ha nem is teljeskörű,- de jó javaslatot,amikor a fizetések felére csökkentését javasolja.A kérdés csak az,hogy lesz-e foganatja? Ugyanis már emlegetik,hogy a szeződéseket nem lehet egyoldalúan módosítani.Már pedig a vezérek biztosan nem járulnak hozzá a pénzecskéjük csökkentéséhez.

2009. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon felháborító, de nem is az, hogy egy vezető embert megfizetnek, mert oké legyen normális fizetése de könyörgöm milliós fizetések??? Extra prémiumok, juttatások?

8 millós fizetés?

Én munkanélküli vagyok, az utolsó fizetésem bruttó 130ezer Forint volt.

Itt meg csak repkednek a milliók, fulladjanak bele.

2009. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
IGAZSÁGTALANSÁG!
2009. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész egy nagyon mocskos és undorító dolog. Nem értem, hogy azt a szakértői kormányt, amiről már évek óta szó van, miért nem lehet létrehozni, és a mostani bagázst elküldeni krumplit kapálni a francba valahova.


Persze, értem azért, nem lehet, mert túl nagy az összefonódás és az összefogás köztük. Tudják ezek, hogy kell kiszedni a kincstárból a pénzt úgy, hogy legálisnak tűnjön.

2009. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az teljesen normális, hogy az állami cégek vezetők magas (akár milliós) fizetéseket kapjanak. Nagy felelősséggel jár a posztjuk, nagy szakmai kompetenciát igényel (elméletben, mielőtt valaki belém köt, olvassa végig), és ilyen posztokért a versenyszférában simán megkapnak ennyit, ezért hogy ilyen posztokba megfelelő kvalitású embereket tudjanak szerezni, azt meg kell fizetni.

Ami nincs rendben, az az, hogy ekkora fizetésért cserébe viszont nincs kőkemény ellenőrzés és teljesítmény-elvárás. Hogy ugyanolyan szarul és átláthatatlanul működnek ezek a cégek, mint ha pl, én vezetném őket. Ez pedig már felháborító.

Nem az a gond, hogy sokat keresnek. Ilyen állásokban az járna. Az a gond, hogy ezért nem kell arányosan teljesíteniük.


A politikusok meg alapból nem kapnak milliókat, sőt, igaziból alapból alacsony fizetésük van a munkájukhoz képest. Alapból. Aztán persze ezt azért turbózzák. Az ő fizetésüket normálisan emelni kéne akár a többszörösére is, cserébe kizárni az összes "mellékest", mint költségtérítés, ilyen-olyan juttatások. Mert ez így egyrészt abszolút kontraszelekció, másrészt egy amolyan élni és élni hagyni elv alapján (az alapfizetésed nem sok, de amit mellé még tudsz lopni, az a tied) egyértelműen a korrupció irányába mutat.

2009. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

22:36-nak minden szavával egyetértek.


A Szijjártó meg miért nem akkor volt ilyen baromi okos, amikor a képviselői költségtérítések dolgáról volt szó??? Akkor is fiúzott?

Álszent, semmirekellő disznó! Nem csoda, hogy meleg. Bocs! Biszex. Egyre megy. Fogadnék, hogy a többi politikus 50%-a is az.

2009. szept. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igazad van 22:36-os. De pld. egy sebésznek sokkal nagyobb felelősséggel járó posztja van, mégsem keres milliókat (tisztelet a kivételnek, aki nem fogad el hálapénzt).


A politikusokat pedig valóban nem lehet és nem is ellenőrzi senki.


Így én is elvállalnék bármilyen nagy felelősségel járó posztot, főleg ennyi fizetésért. (a 2 diplomámmal és a 2 nyelvvizsgámmal).

2009. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Vérlázító! Nem félnek ezek az emberek, hogy egyszer elég lesz, és meglincseli őket, felgyújtják a házukat?

A parlament meg NEM TESZ SEMMIT azért, hogy ezeket a pofátlanul magas teljesítés nélküli juttatásokat, fizetéseket törvényileg szabályozná. Ebben az országban ki-kinek a teljesítését igazolja a kifizetés előtt, mert ugye a céljutalom/prémium valamilyen előírt feladat teljesítésének igazolását követhetően fizethető csak ki. Tehát azok a felelősök, akik az engedélyt aláírták!

A megszavazott gyes HAVI összege: 28.500.-Ft Gratulálok!

2009. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az én gyetem is 28 ezer mellé kapok még a három gyermekemre 48 ezer családi pótlékot amit ettől a hónaptól megadóztatnak.Na ebből aztán lehet élni!!!!Ez után mennyi kafetéria jár???A világon nincs olyan munka ami annyi kockázattal és felelősséggel jár,hogy pl:8 milliós fizetés járjon érte.MÉg a bérgyilkosok sem kérnek már szerintem ennyit.Más azon gondolkodik esténként ,hogy: ISTENEM, MIBŐL FOGOK HOLNAP KENYERET VENNI A GYERMEKEMNEK????????????Ha nem dolgozna a férjem is akkor tuti,hogy éhen "döglenénk"!!Ezek meg csak nyelik a pénzünket el,mint egy feneketlen kút!Én azért kipróbálnám,hogy megtudna-e élni egy pár hónapig a mi havi pénzünkből?Mocskos rabló banda az egész!
2009. szept. 18. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekik EU-s fizetések járnak, a többi sok millónak meg afrikaiak. Vagy dögöljenek már éhen. Aljas, korrupt tolvajbanda, ezeket a pénzeket már rég ki is vitták a Kajmán-szigetekre, off-shore cégekbe. Lerabolták az országot, mit vártok még ettől az ELITTŐL?!
2009. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!