Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a baloldalnak sikerülne az...

Ha a baloldalnak sikerülne az összefogás ezzel hány százalékuk lenne a parlamentben?

Figyelt kérdés
Sikerülhet ezeknek a kormányváltás?
2013. márc. 19. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
baloldalnak biztos nem.
2013. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Lehet akármennyi mandátumuk, 2 hét után szétesne a koalíciójuk.
2013. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Remélem semennyi.


Kérdező , te amnéziában szenvedsz?


Ezeket a vörös patkányokat akarod vissza?

2013. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 rémuralom ***** válasza:
64%
Nem fog, és jobb is, ha nem. Emlékszünk még a 2010-es szlovákiai választásra? Négypárti koalíció le tudta váltani Ficót. Nem telt bele két évbe, hogy a koalíció szétessen, és Fico megerősödve térjen vissza miniszterelnöknek. Pedig ott még csak alkotmányos ellehetetlenítés meg szétzilált gazdaság sem volt. Itt meg, ha kormányváltás lesz jövőre, akkor az új kormány eszi meg azt, amit a mostani főzött, aztán az első adandó alkalommal markukba röhögve térnek vissza a "konyhába".
2013. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam egy szimpla kérdést feltenni mindenféle pártállás nélkül.Ha valaki paranoiás a balosokkal szemben arról én nem tehetek,de csak nyugodtan tessék pattogni ha nincs jobb dolga az úrnak/hölgynek !
2013. márc. 19. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok mégis le vagyok pontozva!


alapon baloldalinak mondanám magam (mivel nem vagyok keresztény és nem is vonz a hitnek semilyen formája.), de mivel csak Bajnai és serege illetve Mesterházy és a törpök állnak ott, akik épp a rezsicsökkentést is támadják, illetve a minimálbér növelést is, így kicsit meginogtam, mikor megtudtam hogy ilyenek.


Én addig amíg nincs látókörben egy értelmes baloldali párt, azt javaslom, maradjon így a vezetőség.


Nem vagyunk jók, de nem megyünk legalább lefelé.

2013. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A baloldalnak csak egy olyan választási koalícióban lenne esélye a győzelemre, amelybe jelentős megalkuvások árán szinte mindenkit bevennének aki jelentkezik.

Ha így néhány százalékkal megelőznék a fideszt, akkor is csak kisebbségi kormányt tudnának alakítani, mert a jobbik is ott lesz a porondon kb. 15 %-al mint ellenzéki párt.

Az összetákolt választási koalíció hónapok alatt szétesnek és komoly kormányválságba kerülne az ország, ha egyáltalán eljutnának a kormányalakításig.

Ha a fidesz bedob még néhány rezsicsökkentéses akciót amivel újabb szavazatokat szerez, akkor hátradőlve csinál ismét 2/3-ot 2014-ben.

2013. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, kedves kérdező, a kérdéseddel az a baj, hogy lehetőséget ad az uszító gyűlöletkeltőknek. Őket semmi nem érdekli, csak elmondhassák, mennyire gyűlölnek, milyen alacsony fokon képesek mocskolni másokat. A valóság kifejezetten zavarja őket.


Engedd meg, hogy a kérdésed fogalmazásmódjáról szóljak néhány szót. A feltételes mód azt fejezi ki, hogy objektívnek próbálunk tűnni, de nem hiszünk a saját feltételezésünkben, sőt az ellenkezőjét jósoljuk. A választás előtt több, mintegy évvel - ilyen cseppfolyós helyzetben - vagy provokációt, vagy naivságot sejtet a kérdés. Ezt ki fogják használni.

2013. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha az isten is segití ezt az országot akkor összefogással elérik összesen a szavazatok 1-2 százalékát.

remélem

2013. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!