Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tegyük fel, hogy a Fidesz...

Tegyük fel, hogy a Fidesz nyer de mondjuk csak 32%-al, ebben az esetben ha az ellenzék összefogna szavazásokon mennyire lennének korlátozva?

Figyelt kérdés
A mostani helyzethez képest. Mert ugye így az ellenzéknek meglenne a 2/3, és a Fidesz nem tudná érvényesíteni a hülyeségét, de akkor ebben az esetben mennyi értelme van annak, hogy ők kormányoznak?

2012. nov. 6. 05:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
valamelyik ellenzéki úgyis hozzájuk csapódna a beígárt koncért, a Fidesz meg igyekezne összeugrasztani az ellenzéki pártokat, és felváltva nyalna be nekik a koalíció reményében.
2012. nov. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Kisebbségi kormányzás nehezen működne.Legalább a szavazásokhoz meg kéne győzniük valakit.Ahogy az MSZP is tette miután az szdsz kilépett.Volt pl.hogy csak az mdf szavazataival együtt tudott keresztűl vinni egy törvényjavaslatot.Az volt az ára,hogy mdf utasításra el kellett törölniük az örökösödési adót.Ez a veszély nem fenyegetné a fityeszt,inkább bevenné a koalícióba a másik férget,a jobbikot.
2012. nov. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Semmi sem történne, mert egymást fenyegetnék azzal, hogy kilépnek a koalícióból, ha ez így lesz vagy az nem lesz úgy. Megegyezésre meg már most sem képes az egész baloldal. Volt már ilyesmi: a 2006-os választást tulajdonképpen a Fidesz nyerte, néhány képviselővel megelőzve az MSZP-t. A két kisebb bejutó (SZDSZ-MDF) közül viszont az SZDSZ volt a nagyobb párt, aki inkább az MSZP-vel állt össze, így ők alakíthattak kormányt, mint előtte is. Hogy mi történt? Gyakorlatilag az SZDSZ irányított (mint a f**z a férfit). Az első MSZP-s ellenkezésre persze kiléptek a koalícióból, és (ál)"ellenzék" lettek.
2012. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Mint a második válaszoló is mondta, kisebbségben nem lehet kormányozni. Viszont az ellenzék közel sem olyan egységes, hogy ezt egy cikluson keresztül tudná vinni.
2012. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gusztustalan ez az egész. A sok nyomorék párt egymással háborúzik, hogy az ő érdekeltségeik legyenek ott mindenhol, ellenben az országgal egyik se foglalkozik.
2012. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Elvileg lehet úgy kormányozni, azaz végrehajtó hatalmat gyakorolni, hogy nem teszi meg automatikusan a törvényhozó hatalom, amit mondasz... sőt, ez lenne a normális, csak ezt mi elneveztük kisebbségi kormányzásnak, és kivételként kezeljük.


Hogy legyen aktualitása: az USA-ban pl. ez teljesen megszokott, az elnöknek a saját pártjával néha nagyonn közelharcot kell vívnia valaminek az elfogadásáért, mint az ellenzékkel.

2012. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A pártokrácia és a demokrácia abnormális rendszer, rendszerváltás kell ide, hogy normális irányba indulhasson el az ország!
2012. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen rendszert szeretnél akkor? :D
2012. nov. 14. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Fidesz kivel lépne koalicióra.

Fidesz listája első helyen az LMP másodikon az MSZP. Amennyiben így képtelen hatalomra jutni, akkor úgy sem lesz hatalmon, mert akkor vagy a Jobbiknak vagy a baloldalnak lenne meg a többsége.

Ez nem a Fidesz, hanem a Jobbik hibája. Sajnos túl következetes és csak a programját nézi. Ismert, hogy amennyiben az MSZP nyújt be neki tetszőt megszavazza. Majd, ha a Fidesz nyújtja be ugyan azon MSZP javaslatot akkor is megszavazza a Jobbik, míg az MSZP ellene szavazz.

2012. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos irreális az, hogy a Fidesz 1/3 alá essen. Ha mégis így lenne, akkor az ellenzék koalícióban lenne. Ha ez nem is sikerülne, és mégis a Fidesz lenne kormányon, akkor minden egyes törvényhez meg kellene győzni egy halom embert, hogy törvényt hozzanak. Én azt tartom valószínűnek, hogy ilyen esetben a Fideszes államfőnk Orbán tanácsára átengedné a kormányzást, nehogy vesztes pozícióban kelljen kormányozniuk, ami a bukásukat kódolná, így pedig esélyük lenne a megerősödésükre.
2013. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!