Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki volt eddig a legjobb...

Ki volt eddig a legjobb miniszterelnök Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 16:36
1 2 3
 21/29 titak ***** válasza:
0%
Erre csak egy válasz lehet: Orbán Vicike, mivel eddig csak Magyar Köztársaság volt meg vlmi hasonlók.
2012. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

gr. Batthyany Lajos


mi a kérdés?

eddig, vagy az utolsó 10 évben ???

A II.vil. háb. utániak említésre sem méltók

2012. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
56%
csak úgy elmondanám a kedves "felvilágosulatlan" emberek (tisztelet a kivételnek),hogy én tudom,hogyan lehet kikeveredni az adósságválságból.Nem én vagyok a legokosabb eme kis hazánkban,így gondolom,hogy nagyobb fejesek is tudják ezt.Sajnos a ma embere nem tud a színfalak mögé nézni,így azt sem látja,hogy Viktor mit is akar(szerényen megjegyzem,hogy szembeszáll Európával,és hasonlít Kossuth-hoz)-és hogy mit akar az IMF.Ajánlom figyelmetekbe a szabadkőművességet,illetve a rothscildokat.Ja,és azt is,hogy a régebbi miniszterelnökeink,akik az mszp-hez vagy az szdsz-hez tartoznak,mennyi részesedésük van a mai adósságunkban-e miatt rossz a közélet.
2012. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 copido válasza:
Én voltam és vagyok mert a Nyu(ö)gdíjamat betudom osztani,de a jövőben sikerül e azt még nem tudom.
2012. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22%
10/24.-bár csak igazad lenne,hogy Vona lesz,én is azon vagyok!
2012. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ha a rendszerváltás után nézzük:


1. Horn Gyula- nagyon jó pályára állt akkor az ország, Orbánék ebből a pénzből mulattak, és ezt a pályát fordították lejtősre 2000 körül


2. Bajnai Gordon- hasznos volt, amit tett, következetesen vitte végig választásokig), amit elkezdett, a válságkezelést. Talán első is lehetne, de a pár hónap szolgálati idő miatt ide sorolom.


3. Orbán Viktor ('98-2000) és Gyurcsány Ferenc megosztva- üssetek, de így gondolom. Szokás az adósság növelése miatt csépelni, de az önmagában nem tragédia. Időszaka a legtöbb szempontból félresikerült, de ebbe tessék beleszámolni, hogy ellenzéke (fidesz) gyakorlatilag mindenben ellene működött, minden reformkísérlet már születésekor halálra volt ítélve. Ha pedig a világválság nem kapott volna minket derékba, ma nem itt tartanánk. Azt, hogy az ország ennyire megsínylette a recessziót, inkább Medgyessynek köszönhetjük.


Orbán Viktor 1998-2002- arroganciája már akkor szemmel látható volt, már ártalmas szintű autoriter jelleme, illetve az, hogy bólogató Jánosai miatt nem képes szembesülni (nemhogy azonosulni) más véleményével, akkor még nem volt ennyire szembetűnő. 2000-ig feszes költségvetéssel még jól haladtak a dolgok, utána azonban megkezdődött az oly sokat szidott, de a végletekig ki- és elhasznált horni-bokrosi örökség felélése.


4. Medgyessy-Antall- mindketten az ideák világába tartoztak, úgy gondolom, jó szándékkal és jó célokkal. Antall hibája a múltban való elveszés és a rossz értelemben vett hagyománytisztelet volt, gazdaságilag pedig a felszín kapargatása. Az MDF-KDNP-FKGP kormányok államcsőd-közeli helyzetet hagytak maguk után, ettől is volt oly nagy teljesítmény a Horn kormány munkája ('95-től leginkább). Medgyessy legnagyobb hibája az, hogy ígért és betartotta azt; 2002-ben az ország már igencsak lejtmenetben volt, még ha e fideszfanok nem is veszik tudomásul. 2000 után ugyanis Orbánék szépen elindították az országot a lejtőn. Medgyessyéknek fordítani kellett volna a folyamatokon, nem ráerősíteni.


5. Orbán tudéj- nem minősítem


Borosst kihagytam, nem tudom hova tenni, rég volt, rövid volt, jelentéktelen volt.


Szívem szerint Németh Miklóst betenném a tiszteletbeli harmadik helyre, de az másik korszak volt.

2012. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
18%
Gróf BETHLEN ISTVÁN és ORBÁN VIKTOR
2012. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
18%
Egyértelműen Orbán Viktor!!!
2012. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Orbánt alázni csúnya dolog.Amennyiben kancelláriája is felnő szintjére-erre is van esély-a kitűzött és szép célok teljesülni fognak.Örültem,hogy lekerültünk a túlzott deficit listáról-ez siker? ORBÁN VIKTOR
2013. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!