Mi a lisszaboni szerződés? Miről szól?
A lisszaboni szerződés az EU alkotmánya lenne, ha megszavaznák. Erősítené Brüsszel hatalmát a nemzeti kormányok felett (ez nekünk nagyon rossz lenne, mert annyira szuperhatékonyak vagyunk, hogy bármilyen hatáskörelvonás csak rontana kormányaink ténykedésén). A tagállamok többségi szavazással dönthetnének a mostani egyhangú szavazatkényszer helyett (ez is rossz lenne, mert döntéseket hozhatna, mondjuk, Franciaország, Németország, Spanyolország, Olaszország és Lengyelország a kicsik nélkül, és ők tök vaktában döntenek, csak mi, magyarok tudjuk a tutifrankót).
Kár lenne erősíteni az EU-t, mert kimaradt Svájc (nálunk is van annyi bank, csoki meg óra, mint náluk, és ezekből a tevékenységünkből hihetetlenül gazdagok vagyunk), valamint Norvégia (jól tették, nálunk is van annyi olaj, hal meg fjord, hogy csak na, még a GDP-nk is magasabb az övéknél). A meggondolatlan Izland meg fogta magát, és jelentkezni akar EU tagnak - ezek tényleg nem nooormálissak. A lényeg, hogy mi tartsunk be, úgy leszünk még gazdagabbak (vagy szegényebbek). Tessék ezt jól meggondolni.
Azt, hogy miről szól, ne kérdezd a parlamenti képviselőktől (akik mellesleg nem téged, hanem a pártjukat képviselik ott), mivel ők - ezáltal a Magyar Köztársaság - elsőként és úgy szavazták meg, hogy magyar fordítás még nem állt rendelkezésükre. Ez pedig feltételezi, hogy jogi angol nyelvből mindegyikük kiváló. (vagy, hogy igen, ezzel a néppel/ennek nevében bármit meg lehet tenni, fel se tűnik)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!