Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Orbán Viktor miért nem látja...

Orbán Viktor miért nem látja be, hogy az egykulcsos adó miatt fuldoklik a költségvetés?

Figyelt kérdés

Statisztikai adatok alátámasztják a hiányt. Egy jó miniszterelnök az ország gazdasági fellendülése érdekében változtathat(na) a szja mértékén. A gazdagok miért nem fizethetnek többet? A megszorítások kizárólag a szegényebb rétegeket érintik, és még kéri is a "megértésünket". Az a legjobb megoldás,hogy szép lassan elkezdi likvidálni a betegeket, mert a gyógyszerárak támogatásának csökkentése azt fogja eredményezni,hogy a csóró, magára hagyott emberek nem tudják kiváltani a drága gyógyszerüket. Vagy: ez szándékos???? A beteg megdöglik, nem kell nyugdíjat fizetni.

Mikor felejtette el menet közben OV, hogy a magyar nép érző, esendő EMBEREK-ből áll, akik arra adtak neki(k) felhatalmazást, hogy megszűnjön az ország kirablása. Lassan ott tartunk,hogy ők többet lopnak,mint elődeik. Az elmúlt majd' 2 év adatai sajnos ezt igazolják.


2012. febr. 23. 11:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

[link]

Olvassatok

2012. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mert az új alkotmánya nem elég önmagában, hogy szinten tartsa a táborát. Ettől Orbán Viktor Orbán Viktor.
2012. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 nem dávid ***** válasza:
100%

Azért nem látja be Viktor mert makacs mint az öszvér. Az eu sem támogatja az egykulcsos adót, az imf se , és az emberek nagyobb része sem. Rengeteg ismerek akiknek nem kompenzálták a bérét és ha szólt akkor azt mondta neki a munka adó hogy lehet máshova menni ha nem tetszik valami. És aki eddig is nagyon beosztotta a 80-90ezres fizetés most meg hazavisz 65-70ezret annak igenis nagyon fáj az egykulcsos adó.


Úgyhogy evvel az egykulcsos adóval az emberek nagy része és az állam se járt jól.


Azt a szöveget felejtsük el hogy akinek több marad a zsebébe az többet is költ. Attól aki eddig is jól kereset és most még jobban keres nem fog több lcd tv-t venni ha már van neki 3.

2012. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"...de nem az a lényeg,hogy mindenki, anyagi helyzetének "nagysága" függvényében??????"


Most is ez történik, aki 1 milliót keres havonta az ebből 160.000-t fizet be, aki csak 100.000 forintot keres, az 16 ezret.


Nem ez a legnagyobb baj az országban, hanem az, hogy az levonások után az alsóbb fizetési kategóriájú embereknek nem marad pénze megélni. Kit érdekelne, hogy mennyit kell adózni, ha a maradékból biztonságosan meg lehetne élni?

2012. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

"És aki eddig is nagyon beosztotta a 80-90ezres fizetés most meg hazavisz 65-70ezret annak igenis nagyon fáj az egykulcsos adó. "

Kevered a szezont a fazonnal. Nem az egykulcsos adó miatt kapnak egyesek kevesebbet, hanem a megszüntetett adójóváírás miatt. Ne keverd össze a kettőt.

2012. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
A kettő pedig összefügg,mert azért veszik el az átlag alatt keresőktől az adójóváírást mert ha maradna akkor nem lenne értelme az egykulcsos szja -nak.Másrészt a gazdagoknak adott többletet valakiktől el kell venni.
2012. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy azért szüntették meg az adójóváírást, mert az egykulcsos adótól várt adóbevétel-növekedés nem jött össze. De OV ahhoz túl büszke, hogy ezt bevallja, hanem inkább mást talál ki.

Recesszióban nem működik az, hogy akinél több marad, az többet költ, mert az emberek ilyenkor elkezdenek megtakarítani. Jelen esetünkben külföldi bankokba tenni a pénzt. És azzal az ország nem járt jól. De nem fogja OV bevallani, mert az ciki lenne. Inkább kozmetikázott adatokkal jön, de ha annyira jó az adóbevétel, akkor minek kellenek újabb megszorítások?

Aki jól járt az egykulcsos adóval, nyilván igazságtalannak tartja azt, hogy aki többet keres, az magasabb kulcs szerint adózzon. Pedig ez majdnem mindenhol így van, nem ördögtől való gondolat. Az a baj, hogy a minimálbéres nem tud venni magának egy almát, hogy egészségesen étkezzen, addig a felső tízezer meg külföldi nyaralásokra, meg sokadik új autóra költi a pénzét. Nyilván senkinek sem fájna az egykulcsos adó, ha az alsóbb néprétegek is tisztességesen meg tudnának élni a fizetésükből.

2012. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
74%
mer hülye
2012. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem ilyen gyszerű a kérdés. A Fidesz és az összes többi De-Magóg párt szívesen elvenné jövedelmed 100%-át. De mindennek következményi vannak. Mikor vezették be az 1 kulcso adót? 2011-től. Mikor nyitotta meg az EU a munkaerőpiacát? 2011-től. Ha nem nyitják meg, Magyarországon nincs egykulcsos adó. Miért mondom ezt?

Hányan települnek ki évente. Azt mondják 1000 orvos gyanítom ez csak 1-2%-a a teljes számnak. ( Abban az esetben, ha az orvosok számarányukhoz viszonyítva 3x többen vándorolnak ki mint az átlag munkavállaló ) Én pl. azért jöttem számítástechnikusként Németországba, mert kirúgtak a munkahelyemről, ahol jól kerestem havi átlag 500 nettó. Nem találtam egy fél évig Pesten munkát ( már 50 vagyok ) Itt a dupláját keresem szintén nettóban ami lakásbérletet és egyebeket is bszámítva legalább 50% plussz. A fiam fogtechnikus, egyáltalán nem talált Magyarországon munkát ő azért ment el. Az orvosok, nővérek gondolom a megalázó fizetés miatt. Egy statisztikában olvastam, hogy az elmúlt években 35.000-en távoztak évente az EU-ba - a befogadó országok regisztációja szerint. Tavaly májustól nyílt meg igazából a munkaerőpiac, erről az időszakról nem szólt a statisztika, úgy tippelem ez minimum megduplázza az éves számot. Abból következtetek, hogy 5 éve is mentem volna Németországba, fel is vettek, megkérte a cég a munkavállalási engedélyt, azt mondták ez semmiség. Hát nem ( kaptam meg ). Aki menni akar most menjen amíg le nem zárja az ország, a határokat. Itt most nem Németországra gondolok, ők rájöttek, hogy ez nekik tuti üzlet az elöregedő és eltörökösödő társadalmuk mellett. ( Itt sokan élnek. aki járt már Egyiptomban, Tunéziában gondolkodjon el azon, hogy Vona Úr miért is akar barátságot velük? Ill. hogy mekkora segítséget jelentett, Mo-nak, hogy a németek elzavarták őket Mo-ról. Amit Rákóczi Úr mindjárt meg is hálált. ) Mindamellett jobban érzem magam, mint Magyarországon. A rendőr még egyszer nem állított meg vegzálni, büntetni. Ahol Magyarországon 60 as táblát tesznek, ki itt mehetsz 120-al. Ahol itt 60-ast ott a saját érdekedben jobb ha 55-el mész. Az elvonás még ebből a bérből is ( csak ? ) 40% os. + AFA (19%) ( Gondolom ebből van, hogy a megélhetési költségek nem sokkal magasabbak mint Mo-n. ) Persze otthon az MSZP - LMP - Jobbik de-Magóg hármas minimum ebből a bérből 80%-ot szeretne. Persza a munkából nem kérnének, csak a jövedelmből. Amit remélek be is vezetnek, ha megnyerik a következő választásokat. Azután együtt maradhatnak szegény hazánkban az általuk ( legalábbis MSZP LMP ) kedvelt népcsoporttal. Azoktól meg vonhatnak akár 100%-ot is abból sem fogják az a8 autóikat talatankolni.

Elkalandoztam a tárgytól: Összefoglalva, ha maradt volna a 40%-os adó, vagy De-Magógok bevezetnék a 60%-os jövedeladót a "Gadag" rétegre. ( aki megkeresi egy átlag német fizetését ) Az minimum megháromszorozná a kivándorlást az országból. Két lehetőségük maradt. 1. a vasfüggony leeresztése. Ez rövid távon katasztrófába sodorná az országot az EU tőke és munkahely kivonása miatt. 2. Adócsökkentés. ( ami minimális az egyéb adók és járulékok miatt. ) A kérdezőnak válaszul: Az igazi gazdagok Off-shor és egyéb módon kerülik el a fejés egy részét. Nekik többé kevésbé indifferens az SZJA -mértéke. Az az alkalmazotti réteg ami meg tud keresni 1 - 3 ezer euró nettót, pedig tömeges menekülésbe kezd ha megfelezed a jövedelmét.

A kérdés egyébként felháborít. Miért kell nekem többet fizetnetm adóban mint másnak, ha cserében ugyanazon szolgáltatásokra jogosult. Miért kell nekem kifizetnem mások egészségügyi ellátását. Azért mert keveset keres?

Mert kissebbségi? A boltban, a benzinkúton mindennek megvan az ára. Az orvosi ellátásért gyerekek iskoláztatásáért miért kell nekem tízszer annyit fizetnem, mint annak aki papíron az 1/10-ét keresi. Van ismerettségi körömben aki 4x annyit keres mint én és minimálbéres. Az új zöld bárókról nem beszélve akik az x 1000 hektár birtokuk után bezsebelik az támogatást az adómból. Az életben nem fogok megkeresni annyit amennyit egy évben bezsebelnek és támogatást kapnak. Felháborít az a hozzáálás, hogy nem megköszöni nekem, hogy 1öx-es jövedelmem mellett 10x-es adómból az én verítékemből szolgáltatásokat vehet igénybe. Ha rajtam múlna éhen és orvos nélkül dögölhetne, hanem még rám is köp. Ez a pofátlanság teteje.

2012. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!