Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért vannak oda annyira a...

Miért vannak oda annyira a szocializmusért?

Figyelt kérdés
Meg a társaiért, de nem vagyok benne annyira otthon... Nem értem miért kívánjátok azt. Valaki azt írta, hogy csak egy dolgot nem szabadna tenni a pártot kritizálni nyilvánosan stb... Jó érzés lenne ilyen világban élni, ahol nem lehet arra gondolni, azt mondani amit akar az ember? Jó érzés lenne, hogy a vezető meg a párt feljebb lévő tagjai élnek mint hal a vízben, a "nép" meg agy-mosottan csak dolgozik, csak termel? Mert lehet mindenkinek lenne munkája, de ez csak egy dolog. Olvastátok már Orwelltől az 1984-et? Komolyan normális válaszokat várok, én nem értek ehhez, nem vagyok otthon benne.

2012. febr. 8. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is kívánják vissza páran, mert akkoriban az állam fogta a kezünk és rengeteg mindent kifizetett helyettünk. (Suli, BKV, stb.) Ezt sokan stabil, biztos életnek nevezik, és azt hiszik, ezek a szolgáltatások mind ingyen voltak, és ezt hiányolják még most is.
2012. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam Oewelltől az 1984-et, és éltem is a Kádár-rendszerben, ami egyáltalán nem volt olyan orwelli. Az egyszerű tömegek akkor sokkal nyugodtabb, méltóságteljesebb életet éltek. Volt mit enniük, nem fagytak meg, tudtak közlekedni, ki tudták fizetni a rezsit, nem kellett rettegniük az öregségtől.


Ez a mondatod meg 100 %-ig a mai világról szól:


"Jó érzés lenne, hogy a vezető meg a párt feljebb lévő tagjai élnek mint hal a vízben, a "nép" meg agy-mosottan csak dolgozik, csak termel?"


Ez nem jó érzés, de ez sokkal inkább igaz ma, mint 30 éve.

2012. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is díjazom, hogy nyitott vagy ezekre a dolgokra, és beismered hogy nem vagy benne otthon. Ez nem szégyellnivaló, inkább becsülendő. Respect!


Akik kommunizmus fogalma az utóbbi évtizedekben sajnos nagyon elferdült, és az emberek 90%-a csak azt szajkózza, hogy nincs szólásszabadság, elnyomás, közös szegénység. Ez pedig, mint bármely más propaganda, nem igaz. Az oroszok által létrehozott rendszer nem volt kommunizmus, se szocializmus. (Proletárdiktatúra volt inkább)


Az igazi kommunizmus valójában egy osztály nélküli társadalmon alapul, ahol a termelőeszközök nem magántulajdonban vannak. A közhiedelemmel ellentétben tehát ez nem azt jelenti, hogy nem lehet saját borotvád, hanem hogy nem lehet saját gyárad, ergó nem lesz egy ember harminc fölött, aki a termelésből megszerzi a profitot. A proletárforradalmi fázison kívül a szólásszabadság megmarad, tehát nem egy elnyomó rendszerről van szó. A folyamat végső stádiumában kialakul a teljes kommunizmus.


Itt az emberek közös jóléten osztoznak, nem pedig szegénységben. Az állam elhal, lassan egy teljesen idilli társadalom alakul ki, ahol már nem a személyes vagyon felhalmozása az egyén célja.

2012. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ez nem jó érzés, de ez sokkal inkább igaz ma, mint 30 éve."


Igen mondjuk ebben maximálisan igazad van. Nos igen, tényleg nem vagyok otthon benne, írjatok még nyugodtan érveket-ellenérveket, nem pontozok le senkit sem.


De azt azért nem értem, ha olyan jó volt Kádárral miért lázadtak fel az emberek?

2012. febr. 8. 17:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de senki nem lázadt fel a Kádár-rendszerben, max pár száz értelmiségit leszámítva. A Kádár-rendszert nem a nép, és nem is az alig létező ellenzék döntötte meg, hanem a nemzetközi konstelláció változása, illetve az akkori uralkodó párton belüli változás volt a döntő. Gorbacsov valamikor 87-ben bejelentette, hogy a szovjet hadsereg nem fogja erőszakkal fenntartani a kelet-európai országokban a szocialista rendszert. E mellett, az MSZMP-én belül is felismerték, hogy az a rendszer úgy abban a formában nem folytatható, ezért kezdtek tárgyalásokat a rendszerváltásról, aminek az alapvető törvényeit még a régi parlament fogadta el.
2012. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! A Kádár korszakot ne úgy képzeld el mint egy tejel mézzel folyó kánaánt az elejétől a végéig. A háború után volt egy nehéz de felívelő időszaka ez volt az Ország újjá építésének időszaka. ezek nehéz idők voltak de felemelő érzés volt a romokból újjá építeni az országot. ezt követően kezdett javulni az életszínvonal a 70es 80as évekre már elég tűrhetően éltünk na nem luxusra kell gondolni de ha szorgalmasan dolgoztunk tudtunk venni egy lakást vagy házat egy kocsit egy kis vikkend telket lehetett tanulni dolgozni volt ingyenes oktatás az általános iskolától az egyetemig volt ingyenes orvosi ellátás volt ingyenes üdülés ingyenes könyvtárak szóval mindenünk megvolt amire egy normális élethez szüksége van az embernek.A munkásokat viszonylag jól megfizették és megbecsülték. Ez után viszont elkezdődött egy lassú hanyatlás még mindig jól éltünk de már nem elég termelékenyen müködtek a gyárak nem fordítottak kellő figyelmet a fejlesztésekre elindult egy rabló gazdálkodás. Rosszul szervezték a munkát az üzemekben elkezdtek a fizetések csökkenni ekkor tájt terjedt ezzel kapcsolatban egy aranyköpés ami így hangzott: Ők fizetgetnek mi meg dolgozgatunk. hát ilyen hangulat uralkodott el az országon. Voltak próbálkozások a hanyatlás megállítására de ezek rendre elhaltak hogy kiknek a hibájából? hát azt kell mondanom hogy mindenki benne volt ebben a vezetőktől a munkásokig mindenki tehetett róla hogy nem tudott meg újulni a gazdaság de leginkább a vezetőknek róható fel leginkább. Nos a rendszerváltás ebben a légkörben jött létre. De az biztos hogy a rendszerváltást nem a munkásemberek akarták ők csak azt remélték hogy ha lesz valamilyen változás az hozhat egy fellendülést és ismét jólét lehet az országban.De ahova most jutott az ország azt álmunkban sem mertük volna gondolni! Kádár volt az utolsó kormányfő ebben az országban aki nem lopott! Attól kezdve ahogy ő kiadta a hatalmat a kezéből megindult a helyezkedés és a szabadrablás! És ez mindenkire érvényes a mai napig akik hozzáférnek az állami vagyonhoz sajnos.Röviden kb ennyi.
2012. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előzőt annyiban korrigálnám, hogy azért a rákosizmus kiépülése aligha nevezhető felívelő időszaknak. A Kádár-korszak meg ugye nem a háború után kezdődött, mert Kádár csak 56 végén jött.
2012. febr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22:29! Valóban félre érthető volt amit írtam az elején. Én nem a Rákosiról írtam hanem az ország újjá építéséről mint egy felemelő érzésről. A másik észrevételhez a Kádár korszak valóban 56 ban kezdődött ez tényleg nem tűnik ki egyértelműen az írásomból miközben erre gondoltam.Legközelebb pontosabban fogalmazok.
2012. febr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert a jelenlegi rendszerrel összevetve éles a kontraszt a többség számára...


A Kádár-rendszer 25 000 000 millio dollár adósságot vett fel, és azt a népre költötte.


A mostani rendszer adóssága 225 000 000 millio dollár, és szétvan rombolva az ország.

2012. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!