Hogy gondolja Orbán úr? A hiányt kiadáscsökkentéssel és bevételnöveléssel, de megszorítások nélkül pótoljuk.
Kiadáscsökkentés = szociális kiadásokat csökkentjük;
Bevételnövelés = adó emelés;
Legalábbis más megoldás nem létezik sajnos.
Nemrég használta a nemlétező szót, de persze úgy hogy:
"nem tervezünk megszorításokat" /RTL Klub híradóban nyilatkozott/.
Az ösznépi ellenzéki néphülyités után mindig elérkezik az igazság pillanata. Az ellenzéki ösznépi parasztvakitás a hazugság kategoriába tartozik akar melyik ellenzék csinálja.
Ez figyelmeztetés azon szurkoloknak akik most is felülnek az ellenzéki, azaz felellötlen igérgetésnek.
Ez van! Ezt lehet csinálni.
"Kiadáscsökkentés = szociális kiadásokat csökkentjük;
Bevételnövelés = adó emelés;
Legalábbis más megoldás nem létezik sajnos."
Ez így nem egészen igaz.
Kiadáscsökkentés - átszervezés, ésszerűsítés, fölösleges beruházások leállítása/szüneteltetése, korrupció csökkentése... Ez egyik sem szociális kiadás.
Bevételnövelés - vagyon eladása, befektetés, hitel, munkahelyek számának a növelése... ezek sem adóemelések, igaz nem is mind a jó megoldások.
"Bevételnövelés - vagyon eladása, befektetés, hitel, munkahelyek számának a növelése... ezek sem adóemelések, igaz nem is mind a jó megoldások."
Szerinted a hitel miből fizetik vissza, munkahelyet mikor fog teremteni a kormány?
"Szerinted a hitel miből fizetik vissza, munkahelyet mikor fog teremteni a kormány?"
Százhuszadjára is: a munkahelyet nem közvetlen a kormány teremti (akármennyire is erről beszél), hanem "csak" megteremti a potenciális munkaadóknak a feltételeket. Lásd például az új munka törvénykönyve, ami a réginél sokkal előnyösebb a munkaadónak, ugyanakkor hátrányos a munkavállalóknak. Ugyanígy lehetséges (de egyáltalán nem biztos) módja a bevételnövelésnek az adócsökkentés (ha ettől valóban több munkahely jön létre - ez eddig nem jött be). Ugyanakkor az adónövelés eredményezhet adóbevétel-csökkenést, ha megszűnnek miatta munkahelyek. Egy normális országban lehetne ezekkel tervezni, de itt a Balkánon másképp működik minden.
Ráadásul bármit is csinálnak, annak rövidtávon (2-5) év, valószinűleg nem lesz pozitív hatása. Sőt, mivel alapjában véve bevételcsökkentő intézkedésekről beszélünk, inkább negatív hatása van a költségvetésre.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!