Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lenne a fidesz válságkezelő...

Mi lenne a fidesz válságkezelő programja ha előrehozott választások útján ők kerülnek hatalomra? Hogy rántanák ki az országot ebből a gödörből?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Főleg adócsökkentéssel, munkahelyteremtéssel. Az állami pazarlások lefaragásával, pl. több milliárdos bútorbeszerzések, több milliós miniszteri jutalmak megszüntetésével.


A korrupció visszaszorításával, vagy pl. nem csináltatna 200 millióért egy honlapot mint a kormanyszovivo.hu.


Nem büntetné azt aki dolgozni akar, és aki vállalkozni.


Stb.

2009. ápr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Az a gond, hogy egyik kutya, másik eb. Mind a kettőnek megvoltak/vannak a maga stiklijei.

A kérdésre válaszolva pedig: a Fidesz sem tud szarból várat építeni, mint ahogy az MSZP sem.

2009. ápr. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Igaz, megvoltak a stiklik. Csak épp az baromira nem mindegy mekkora. Feneketlen zsákba ömlik jelenleg a pénz az országban. A zsákot nem az emberek fogják...

A FIDESZ idején legalább gazdaságilag jobb úton volt az ország. De ezt ugye igyekszik a média a "de a zOrbánviktoris" szövegével jól elrejteni. Aztán jönnek az előzőhöz hasonló "tökmindegy mert ugyanaz" kényszerképzetek.

2009. ápr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelmű; adócsökkentés, emellett szociális kiadás- és fizetésemelés.

A Fidesz összehozza a kettőt...

2009. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Majd ha csökkentik a politikusok juttatásait és a zsebelést, akkor elhiszem, hogy tudnak adót csökkenteni és fizetést emelni további adósságfelhalmozás nélkül, addig a semmiből nem tudnak többet adni.

Én nem a tévéből, hanem saját családomon tapasztaltam, hogy a narancskáék idején is volt olyan, ami bizonyos rétegnek nem volt jó, például a pedagógusoknak. Tőlük akkor sokmindent elvettek, ami korábban járt, hogy a munkakörüket el tudják látni, manapság már az önkormányzat dönt, hogy ad-e vagy nem, és nem ad mindenhol, míg narancsék nem vették el, jutott mindenhol. Hillernek hála ez még jobban romlott, eltüntették már a minisztériuma éléről? Ferinek tervben volt, hogy elzavarja, de nem követem a híreket. Remélem, már nincs ott.

2009. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Az első évben egyensúlyba hozná a költségvetést (megszorítás ez is, de elsősegélyként, hiszen nem a saját hibájából előállt helyzettel kéne kezdenie valamit). A második-harmadik évben gazdaságélénkítéssel és a hazai vállalkozások segítésével próbálkozna, remélem, sikerrel. Itt kerülne igazán elő az adócsökkentés és a családbarát adózás. A negyedik év pedig osztogatással, szociális felzárkóztatással telne, hogy megnyerjék a következő választásokat.

Ebből csak az első lépéseket kiemelni azzal, hogy "ezek is csak megszorítani fognak" téves és igazságtalan. A Fidesz egész más keretben dolgozik, a társadalmat szeretné jóléthez, önállósághoz juttatni. A cél az önállóan gondolkodó, szorgalmas állampolgár, aki családot alapít, hisz a közösségben, a közjóban, a jó cselekedetek hosszú távú ésszerűségében. A Fidesz-kormány egy ilyen társadalomért dolgozna. Nem hasonlítanám ezt a jelenlegi kormány céljaihoz, végezd el magad a műveletet.

Külön vitatéma lehet, hogy ezért milyen árat kér (kevesebbet, mint a csődtől mentett bankok, de többet, mint amit te más jó munkájáért szívesen kifizetnél).

Újabb talányos kérdés, hogy a magyar társadalom többsége miért fogadja ezt úgy, mint az öreg néni az úttörőket, akik át akarják vinni a túloldalra. A többség ugyanis inkább maradna ott, ahol van... Három gyerek? Fúj, akkor lesz nyugdíjam! Hazai vállalkozások? Baromság, minek nekem munkahely?!

Hülye leszek dógozni. Inkább zaciba csapom az ingyenvirslit, oszt veszek 40% kamatra plazmatévét a bótba, hogy végre nagyba' lássam a valóság nevű sót.

Ez az igazi kihívás a Fidesz számára: úgy kommunikálni ezzel a pár millió "öreg nénivel", hogy szíveskedjék már hagyni magát átsegíteni a zebrán, ha amúgy célszerű neki arra menni.

2009. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha úgy tesszük fel a kérdést, tud-e a Fidesz kakából kastélyt építeni egy év alatt, a válasz nem.

Ha úgy tesszük fel, tudunk-e várat építeni mi, egy többetnikumú közösség tudatos állampolgárai a Fidesz-kormány irányításával és támogatásával négy év alatt, akkor a válasz: valószínű, legalábbis komoly eredményeket érhetünk el.

A mostani széthúzással csak a szakadék felé haladhatunk előre. Ha a társadalom többsége nem áll a várépítés mellé, akkor nem lesz vár. A lehetőség és a tudás bennünk van, a Fidesz csak keretet adhat ehhez, ha hagyjuk.

Melyik építőbrigádban dolgoznál szívesebben?

1. A csapat fele lerombolja, amit a többiek építenek.

2. A csapat többsége egy feladatért dolgozik, és a többieket is békésen ösztönzi a munkára.

Megjegyzem, ha a társadalomnak keretet ad a boldogulásra, akkor az MSZP is alkalmassá teheti magát erre a feladatra.

2009. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Lopni,lopni,lopni aztán lepasszolni az egész trágyadombot valaki másnak,majd néhány év múlva újrakezdeni az egészet...
2009. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Én öszintén szólva még nem láttam a Fidesz válságkezelö programját. Mindig csak általánosságok vannak, hogy majd Mi megcsináljuk és akkor jó lesz. De valljuk be, a pontos számadatok sosem hangoznak el.


Több kis párt konkrétan kitette a honlapjára, hogy "mi pontosan így fogjuk kezelni a válságot" és alatta ott vannak a tényleges tervezett lépések (ami persze nem feltétlenül valósulna meg, de mégiscsak program). A Fidesz ezzel szemben csak általánosságban beszél, amíg pedig nincsen konkrét programja addig én nem tudom komolyan venni öket.

2009. ápr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

A Fidesz válságkezelő programját én sem láttam, én is hiányolom.

Viszont egy olyan politikai közegben, ahol a túlfűtött érzelmek diktálnak, nem lenne taktikus közzétenni.

Ha az emberek többsége úgy választ autót, hogy "ennek jó a hátsó lámpája", az meg ronda "libazöld", akkor autókereskedőként én sem hangsúlyoznám a 16 szelepes befecskendezést meg a fékút-optimalizációs rendszert, hanem rátennék egy bögyös macát a motorháztetőre ezzel a szlogennel: "Válassz engem, és rád köszönt a boldogság."

A kérdés az, hogyan győzhetjük meg a Fideszt arról, hogy többségünket valóban és őszintén érdekel a 16 szelep meg a műszaki kiválóság, és aztán becsszóra nem a bögyös maca meg holmi krómcsíkok alapján döntünk.

2009. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!