Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért kapnak a parlamenti...

Miért kapnak a parlamenti pártok a költségvetésből működési kiadásokra?

Figyelt kérdés
Az MDF-frakció megszűnésekor olvastam a hírekben,hogy milyen hatalmas összeg folyósításától esnek el havonta.(milliókra emlékszem)Szegény ország vagyunk!A pártok keressenek szponzorokat, a szimpatizánsok fizessenek pártoló tagdíjat.Kíváncsi lennék arra az összegre, amit a költségvetésből ilyen célra fordítanak. Csak bevételből telik kiadásra,de az én befizetett összegeimből miért működhet olyan párt,amelyik politikájával nem értek egyet?!
2009. márc. 28. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert ezt írja elő a pártokról szóló törvény



az a párt, mely 1%-kot eléri választásokon évente kb. 30 millió Ft-ot kap,

amelyik 5%-ot eléri az 80 milliótól a csillagos égig kaphat támogatást államkasszából


a törvényt politikusok kezdeményezik, szavazzák meg, írják


lehet, hogy alkotmányellenes

2009. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Én sem tartom ezt helyesnek, volt is olyan javaslat, h népszavazás arról, h csak a pártok csak az államháztartási többletből kapjanak pénzt. Ha nincs akkor nem. Ha van akkor jól dolgoztak tehát miért ne?
2009. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
8:14 Köszönöm a választ.Ha így igaz,akkor nagyon rossz ez a törvény!(persze ezt is a parlamentben szavazták meg)Úgy tudom,hogy több nyugati országban ilyen módon nem támogatják a pártok működését.Mennyi pénze maradna az országnak, ha ezt a juttatást eltörölnék!!!!!
2009. márc. 28. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Nekem már régóta ugyanez a véleményem, de a képviselők megszavazták maguknak. Népszavazást kellene indítani róla, mint a képviselői költségtérítésekről. De kellene egy elszánt valaki aki ezt végig is viszi. Nagyon igaz, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. Pláne, ha nem is szent... Csak azt nem értem, hogy van képük hozzá!???
2009. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%

A pártok a választási eredmények alapján kapják a pénzt, amit kapnak. (1% felettiek)

"Keressenek szponzorokat"

Mikor így is mindenki a mindent behálózó korrupció miatt . Az lenne csak a jó világ.

A politikai képviselők javadalmazása régi hagyomány, azért vezették be, hogy ne csak arisztokraták lehessenek parlamenti képviselők.

2009. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!