Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a kormány bevezetné a...

Ha a kormány bevezetné a vizitdíjat, most is leszavaznák azok, akik 3 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Akkoriban óriási hisztit csapott a Fidesz a vizitdíj miatt, és kvázi újabb választási megmérettetésnek állította be a "szociális népszavazást", majd "új többségként" aposztrofálta a jelentős számú protestszavazót. Ha a Fidesz-kormány most, vagy a közeljövőben (természetesen más néven, hiszen "ők nem ismerik a megszorításokat" :)) bevezetné a vizitdíjat, és az ellenzék népszavazást kezdeményezne, vajon most is ellene szavazna az "új többség"?
2011. máj. 29. 18:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha az lenne a neve,hogy "Együtt az egészségügy megreformálásáért" REFORM akkor minden további nélkül megszavaznák.
2011. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Természetesen igen. Én most is leszavaznám, mert semmit nem oldana meg.

Jegyezd meg: az új többség nem egységes.

Ha teszem azt Pityi Palkó pártja szavaztatta volna meg a választókat a vizitdíjról, akkor is leszavazták volna.

2011. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

"Ráadásul tényleg csak az ment orvoshoz, aki beteg volt, unalomból nem ültek ott a nyugdíjasok. Akik miatt ne áltassuk magunkat, gyakran 3-4 órát kell jelenleg várni"


ez milyen rossz duma...

Amíg volt vizitdíj ugyanúgy ráment vagy 2 órám a várakozásra, ugyanazok a nyugdíjasok ültek ott, akik mindig...

2011. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
100%

Én leszavaznám.

Ebből elvi kérdést csinálok.

Ha már fizetjük a tb-t akkor miért fizetnék még mellé?

Ha az az elv ,hogy az orvosi ellátás ingyenes akkor egyen is az.

Az más dolog ,hogy ezt nem egészen így megy mert gyakorlatban megy a hálapénz meg a vesztegetés. Semmire nincs pénz a kórházban. Vedd meg a gyógyszered magadnak, ha nem fizetsz akkor ki sem vizsgálnak stb.

2011. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az az elv ,hogy az orvosi ellátás ingyenes"


Azért eddig sem teljesen ingyenes, hiszen fizetsz TB-t.

Továbbá a "szépészeti" műtéteket nem is fizeti az állam (nagyon helyesen)...

2011. máj. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Leszavaznám. A következő okok miatt:


1) Ott a TB. Pont azért fizetjük, hogy hozzájáruljunk a saját ellátásunkhoz.


2) Évek óta folyamatosan romlik az anyagi helyzete a családnak, eljutottunk arra a pontra, hogy azt az alkalmankénti 300 forintot is megéreznénk. Például nekem a fogammal kellett rendszeresen kezelésre járnom. Ha minden alkalommal otthagytam volna 300 fortintot, akkor a végére közel egy tízezres hagytam volna ott. Kinek van erre pénze?


3) A FIDESZ volt a legnagyobb hanggal a leszavazás mellett anno. Tudom, hogy kb. le vagyunk szarva a vezetőség részéről, de legalább a látszatot próbálják meg fenntartani...

2011. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nepszavazas!?

Azt hiszitek lehetne nepszavazast tartani?

2011. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mivel a 2008-as népszavazás ügydöntő volt, ezért nem hozhatnának azzal ellentétes rendelkezést. Legalább 2014-ig.

Ha mégis megpróbálnák, akkor a köztársasági elnök biztosan visszadobná...

Szóval ha ilyen rendelkezés lenne, akkor az Alkotmánybíróságon biztosan elvérezne, hiszen ellentmond egy korábbi népszavazási döntésnek...

Szóval... az élet szép.

2011. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
annyira igazat mondott az aki azt írta, hogy "együtt a magyar egészségügy megreformálásáért" néven tuti nyerne. a sok birka megrögzött elvakult orbán viktor imádó fideszes tuti arra szavazna. ahogy azok is, akik azt hajtogatják, hogy szarból nem lehet várat építeni. nem lehet ez tény, de akkor a kampány időszakban nem is kell azt mondani, hogy lehet.
2011. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!