Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen vázlatpontok legyenek...

Milyen vázlatpontok legyenek a Totalitárius rendszerek a XX. Századi Európában c. szakdogához?

Figyelt kérdés

Aki írt már hasonló témában szakdogát, milyen vázlatpontjai voltak??

Már írtam olyanokat mint pl. totalitárius ideológiák, aztán maguk a rendszerek, totalitarizmus megfogalmazásai. Írnám még a totalitarizmus elméleteit is, de ehhez kevés anyagom van.

Milyen könyveket tudnátok ajánlani??


Köszi


2011. febr. 4. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkora téma, hogy erről húszkötetes enciklopédiát lehet írni, nem szakdogát.


De ha valamilyen szűkebb szempontot tudsz mondani, ahhoz esetleg ajánlhatok pár könyvet.

2011. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából politológusok véleményeire, írásaira lenne szükségem, illetve a totalitarizmust a különböző filozófusok hogyan fogalmazták meg (pl. Hannah Arendt, C.J. Friedrich, vagy Brzezinski).
2011. febr. 4. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok okos lenni, de túl nagy téma, bele fognak kötni, hogy ezt meg ezt meg ezt miért hagytad ki. Szűkíts. Pl xy vagy az x iskola tagjainak véleménye a totalitárius rendszerekről.
2011. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lézer Anton ***** válasza:
100%

Ez nem egy praktikus szakdolg. cím! A historiográfia azt mutatja, hogy szeretnek a tot. rendszerek között (Harmadik Bir.; SZU) párhuzamokat vonni, valójában a legkevésbé sem vehetők egy kalap alá. Értem, hogy mire gondolsz. Vázlatpontokat adni nem tudok, de nem is lenne értelme: higgy nekem, a munka során folyamatosan változni fog! ;)


A sztálinizmussal kapcsolatban tudok neked javasolni egy rövid tanulmányt, mely szerintem nagyon jól foglalja össze a valaha volt vagy jelenlévő paradigmákat:


Bartha Eszter: A sztálinizmus a régi és új historiográfiában: A jelenség meghatározásának elméleti és módszertani problémái In: Krausz Tamás (ed.), Tanulmányok és dokumentumok a sztálinizmus történetéből. Budapest, Tankönyvkiadó, 2003.


A többi totalitárius rendszer megítélésének historiográfiai hátterében nem vagyok ennyire sem itthon, nem ez a kut. területem.

2011. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!! :)

A szakdoga címét a konzulensem adta, ajánlott is jó sok irodalmat hozzá, azt mondta, hogy ebből simán lehet írni 60-70 oldalt; igen ám, csak nem állhat az egész történeti részből, kellenek államtani, filozófiai részek is, és ugye ez okozza a nehézséget... :S

Lézer Anton: Köszönöm a könyvet, amit ajánlottál, hétfőn már megyek is a könyvtárba. :)

2011. febr. 4. 21:46

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!