Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az Európai Unióban Magyarorszá...

Az Európai Unióban Magyarországon a legrosszabb a munkanélküliek helyzete?

Figyelt kérdés
Nagyon gyenge a szociális háló.

szept. 16. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem igaz, hoyg így lenne.

Ott a legrosszabb a munkanélküliek helyzete ahol a legnagyobb a munkanélküliség.

Hiába kapsz tovább ellátást és több pénzt ha aztán évekig nem találsz munkát. Azért lehet ilyen rövid az ellátás ideje mert alacsony a munkanélküliség nálunk. Aki akar az tud valamilyen munkát találni, legfeljebb nem olyat amit szeret csinálni vagy jól keres vele, de munkát azt találhat.

A spanyoloknál, görögöknél 10% feletti a munkanélküliség és a fiatalok körében ennél sokkal durvább. A spanyoloknál 4 hóna a minimum ellátás, maximum 2 év, de csak ha előtte 6 évig folyamatosan dolgozott. A görögöknél meg alacsony a munkanélküli ellátás.

[link]

szept. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Én 2012-ben voltam életemben egyszer munkanélküli egy fél évre. Azóta kijöttem külföldre, igy nem tudom, hogy most milyen, de akkor borzasztó volt. Nem önszántamból lettem munkanélküli, megszűnt a munkahelyem és egy fél éves időszak volt. Dolgozni akartam, pénzt keresni, az önéletrajzomat, ha nem küldtem el 300 helyre, akkor egyre sem, de mindenhol elutasitottak, volt, hogy olyan kevés fizetést ajánlottak, hogy konkrétan éhen haltam volna, ha kifizetem még a bejárást is, vagy egyszerűen nem alkalmaztak, mert vidéki voltam. 2, vagy 3 hónap után jött egy levél az önkormányzattól, hogy menjek be, jelentkezzek közmunkára. ITs vonalon mozogtam, kommunikációképes angol nyelvtudással, iskolával és elöször, ki akartak küldeni levelet seperni az utcára. Életemben nem éreztem még magam ennyire megalázva. Aztán 2 nappal a munkakezdés előtt hiv valaki, hogy nem akarnak kirakni, látják, hogy nem feltétlen vagyok oda való, irodán lenne helyem a hely NAV kirendeltségnél. Elkezdtem dolgozni nagy-nehezen, fillérekért. Időm nem volt munkát keresni, mert ugye bent ültem az irodában. Ha hivott valamelyik munkáltató, akkor kikéredzkednem kellett és csak a főnököm jóindulatán múlt, hogy elengedett interjúra, ha volt, de egyébként nem volt köteles.

Nem tudom, mi változott 10 év alatt, de, hogy ekkor úgy éreztem, hogy a rendszer még vissza is húz, hogy véletlenül se tudjak kikerülni ebből a spirálból. Baromi nehezen tudtam belőle kitörtni és az első adandó alkalommal húztam el külföldre. Soha többet a magyar munkakörülmények közt.

tegnapelőtt 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Nem ellátás kell hanem el kell menni dolgozni

Gyárba folyamat keresnek embert

tegnapelőtt 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Jah, mert minden magyar álma, hogy egy gyárba legyen robot élete végéig. Nem.
tegnapelőtt 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 readymix ***** válasza:

3-as Hol van Mo.-on gyár? Akkugyárra, autószereldére gondolsz? Vagy a Dunaferr-re? Amúgy, aki úgy gondolja, hogy ezek lehetőségek, ezekbe lehet jönni... De! Vendégmunkások előnyben!

[link]

tegnapelőtt 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!