Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Unjátok már,hogy a gyakorin...

Unjátok már,hogy a gyakorin minden 4 évben ugyanaz megy? Kormányváltás vízió plusz hozzá nagy lepcses száj, majd sopánkodás és siránkozás, hogy de miért megint a narancszabálók nyertek???

Figyelt kérdés

Nem unalmas még ?

Szerintem baromira.

Mintha megakadt volna a lemez 💿, csak a főszereplőt cserélik...

Nem is tudom, de egy ilyen önáltató hazugságspirál, ami 4 évente körbe körbe megy.

Vagy én rosszul látom ?!


Most megint elkezdődött. Bármikor idejövök, ez megy.


Én nem tudom, de 4 db 2/3 után, igazából úgy hogy mindenki mindenféle formációban indult,esetleg még nem esett le, hogy választással ez a bagázs nem legyűrhető? Mond esrtleg valakinek valamit az,hogy rezsim, diktátor....?!



szept. 1. 02:55
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
A remény hal meg utoljára, még hiszünk abban, hogy tehetünk bármit azzal, hogy körültekintően szavazunk a számunkra legmegfelelőbb pártra, és nem csak arra az egyre, ami a királyi híradóban pozitív hírűként eljut hozzánk.
szept. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Én 18 óta tisztában vagyok vele, hogy őkegyelme nem váltható le, így én csak szimplán nem fizetek adót többé Magyarországnak, siránkozás nélkül.
szept. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1 "még hiszünk abban, hogy tehetünk bármit azzal, hogy körültekintően szavazunk a számunkra legmegfelelőbb pártra"


Itt a probléma, hogy saját magatokban gondolkodtok csak, de a helyzetetek ezt a hozzáállást nem engedhetné meg, így hát hiába szavaztok egy másik pártra, ha csak ti szavaztok egy másik pártra. A 30-34%, amire kb. mérik a Tisza pártot, az épp annyi, mint amennyit az ellenzéki összefogás kapott 22-ben, amennyit az ellenzéki pártok kaptak 18-ban, 14-ben és 10-ben. Azaz tagadhatatlan a kitartás és a hit abban, hogy történhet változás.

Másokban kellene tudni gondolkodni, mert ti megvagytok. Úgy néz ki, 2010 óta megvagytok (szemben állva a Fidesz kormánnyal). Azonban arra kár várni, hogy a passzívokkal lesztek többen, hogy ők aktiválják magukat, mert a passzív az passzív, nem érdekli a politika, számára hiteltelen mindenki, hozhat bárkit is a jövő. Így csak egy marad, az aki a Fideszt támogatja, azt kell tudni meggyőzni. Azt, akit közületek sokan szidnak, hogy ostoba, agymosott, alkoholista, stb. tették ezt eddig egyébként a politikusaitok is, Magyar Péter az első, aki ezt mellőzi, de a média ami (lehet csak kényszerből) de mellette áll, az viszont továbbra sem mellőzi, és az ellenzéki szavazótáborban is még mindig megvan ez a jelenség, hogy ostobázni a másikat, így viszont nem lehet célt érni. Így úgy sem lehetne célt érni, ha végre valaki olyan állna szemben a kormánnyal, ahol eltagadhatatlan lenne, hogy van érzék a politikához, van szakértelem, van intelligencia a politikájában (ez hangsúlyos, mert a magyar politikában valójában nem nagyon vannak unintelligens figurák, csak a politika, amit folytatnak az viszont lehet az).


Szóval én így látom a dolgot, hogy a kormányváltás azért nem tud megvalósulni, mert 1. próbálkozás sincs arra, hogy bővülni tudjon a támogatók száma, mintha direkt távol tartaná az ellenzék magától ezt a lehetőséget, 2. még mindig nem találja azt az embert, akivel kitudna egyezni a Fidesz szavazótábora is, mert lehet mondani azt, hogy mind agymosott idióta, de ez önámítás, valójában a többségük azért szavaz a Fideszre, mert megélt egy olyan időszakot, ami sokkal-sokkal rosszabb volt, mint a mostani és azt nem felejti és emellett nem látja azt, akinek tudna bizalmat adni, de ezt onnan nézve, ahonnan minden sz-rnak látszik elég nehéz megérteni, hogy valaki meg másképp érzékeli ezt és úgy látja van veszítenivalója, na és ha még hülyének is állítjuk be azért, mert úgy gondolja van veszítenivalója, mert nem ugyanaz az értékrendünk és nekünk az nem érték, ami neki igen és ahelyett, hogy elfogadnánk, viccet űzünk ebből, gúnyt, akkor kész, az ügy teljesen elveszett, a továbbiakban kár a próbálkozásért, mert bezár, onnantól nem figyel rád.

Mielőtt még bárki is belekezdene abba, hogy "de hát a Fidesz szavazótábora sem különb és ott is megfigyelhető pont ez és ez..." teljes mértékben lényegtelen, ugyanis ők köszönik, megvannak, ti viszont nem!

szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
62%

Az ellenzék nagyon lelkes, amikor látja a rahedli kormányváltós kommentet, és szinte nincs fidesz szavazó, akik ez ellen támadnának.

Ezen minden esetben felpörgetik magukat, aztán jön a csattanó választásnál...

Fidesz most ott rontja el, hogy nem igazán szólítja meg az egyszerűbb rétegeket a bolti árakkal....

2026 ig nem tesz valamit, fix, hogy nem lesz 2/3-ad.

szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

(1. Vagyok)

3:

"az ellenzéki szavazótáborban is még mindig megvan ez a jelenség, hogy ostobázni a másikat"

Sajnos politikában mindegyik oldalon vannak ilyenek, amit nem értek. A másik máshogy gondolkodik, más szimpatikus, rendben, legyen, de ne legyen már ebből családrobbantó veszekedés. Vallás ugyanez.

Én nem szeretem idiótázni a fideszre szavazókat, és nekem nem is azzal van a bajom, ha valaki tisztában van a lehetőségekkel, es úgy gondolja, hogy a fidesz a legmegnyerőbb számára. Nem értek egyet, nem értem a döntés indokát, de rendben, legyen. A problémám az olyanokkal van, akik nincsenek tisztában a más pártok által kínált lehetőségekkel, csak azokat a híreket olvassák/hallják, amit a fidesz juttat el hozzájuk, és akkor nyilván csak a rosszat látja a többiben. Ha tájékozódnának ennél jobban, és továbbra is úgy gondolnák, hogy fidesz, ám legyen, de ne azért szavazzanak, mert az az egyetlen, amit ismernek. Édesanyám is ez a kategória, ha felmerül a politika, ő is szokta mondani, majdhogynem ugyanazokkal a szavakkal, ahogy a fidesz a többi pártot ócsárolja, és észre sem veszi, hogy őket ismétli. De ha mondasz valami jót az egyik ellenzéki pártról, akkor az már biztosan hazugság. Igen, lehet, de ez mindegyik pártnál benne van a pakliban. Az ellenzékiek is mondanak csúnyákat a fideszre, és amikor ők teszik, ugyanazt gondolom: nem azzal kellene tudni megnyerni az embereket, hogy a másik ellen beszélsz, hanem hogy magad mellett. Ez egyetlen párttól sem szimpatikus számomra.


"arra kár várni, hogy a passzívokkal lesztek többen"

Magyar Péter megmozgatott pár passzívot, így nem lehetetlen az eset. Ez egyébként pont azt jelenti, hogy sokan már nem hiszik, hogy van értelme szavazni, de így meg csökken a demokrácia ereje. Bár meg tudom érteni, ellenzéki oldalon sincs olyan hűdenagyonszimpatikus párt, amire úgy szavaznék, hogy "igen, szeretném, hogy ők nyerjenek". Egyiket se szeretném, ha nyerne, csak azt szeretném, hogy az általam választottnak nagyobb befolyása lenne.


"valójában a többségük azért szavaz a Fideszre, mert megélt egy olyan időszakot, ami sokkal-sokkal rosszabb volt"

Egyébként ha lehetne kutatni, nagyon kíváncsi lennék arra, hogy valóban azért szavaznak rájuk, mert őket gondolják legjobbnak, vagy azért, mert a többit akarják a múlt miatt elkerülni. De ismétlem: ha valaki körültekintően, a lehetőségekkel tisztában léve szavaz rájuk, azt elfogadom, csak az zavar, hogyha nem tudják, az alternatívák mit kínálnak.


"ahelyett, hogy elfogadnánk, viccet űzünk ebből, gúnyt, akkor kész, az ügy teljesen elveszett, a továbbiakban kár a próbálkozásért, mert bezár, onnantól nem figyel rád"

És teljesen jogosan teszi. Ha lehülyéznek, én sem fogom a másik embert utána komolyan venni. Nem is értem ezt a stratégiát néhány embertársamban. Fideszes édesanyám és ellenzéki nagyapám sajnos mindketten elég temperamentumosak, és ha felmerül a politika, szokott is menni egymás hülyézése... De mindketten nagyon beszűkült világlátásúak, nagyon nehezen tudják elfogadni, ha a másik embernek más a véleménye. Így nyilván nem fogják a másikat meggyőzni a saját igazukról.

szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az volt a vicces , amikor Márky Zay Péter rendszert akart váltani Gyurcsánnyal.

Ez most más, amit Magyar Péter elindított, Márky Zay Péter az első pillanattól kezdve támogatta, a többi meg szapulta Magyar Pétert, ezek a nagy ellenzékiek egy brancs , fideszt háziasított ellenzéke.

szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
úristen bazdmeg... ennyi összeesküvés elméleteket...
szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Édesanyám is ez a kategória, ha felmerül a politika, ő is szokta mondani, majdhogynem ugyanazokkal a szavakkal, ahogy a fidesz a többi pártot ócsárolja, és észre sem veszi, hogy őket ismétli."


Mindannyian valahonnan tájékozódunk, így mindannyian azt ismételjük, azon újság, TV, újságíró, elemző, politikai szereplő szavait, ahonnan, akitől tájékozódunk, hisz ma hír nem áll önmagában. Régen sem volt jellemző, hogy hír önmagában állt, de nyilván nem volt ennyi politikai műsor, ekkora szabadság (amit az internet nyújt) a hírközléssel foglalkozó média létrehozásában, így nem hallhattunk annyi helyettünk megfogalmazott véleményt. Tehát lehet jogos a kritika az ellenzéki tábortól, hogy a Fideszesek a Fidesz által elhangzottakat ismétlik, mert akár jogos, csak ha ezt így nézzük és így értelmezzük, akkor elmondható, hogy egyik papagáj mutogat a másikra, hogy papagáj. Egyébként ezt én nem így gondolom, szerintem ez teljesen természetes, hogyha tudsz dönteni, melyik oldalt támogatod, akkor nyilvánvalóan egyet is értesz azon oldal gondolataival, világmeglátásaival. Merem feltételezni te is voltál már számos helyzetben úgy, hogy pontosan úgy értékeltél ki egy akármilyen történést, eseményt, mint ahogy azt később megtette egy veled mondjuk úgy "egy oldalon álló" hírportál, újságíró, politikus stb. Velem ez sokszor előfordult már. Egy adott párt támogatása feltételez egyfajta meglátást is, így azt is, hogy azon belül túlzottan nagy viták nincsenek, nagyjából ugyanúgy látják a dolgokat és ugyanúgy reagálnak.

A problémát értem, azon részét, hogy egyoldalúan tájékozódunk, a hibás kilétével viszont nem értek egyet, akit a többség megjelöl, mint felelős, mert ezért tulajdonképpen mi magunk vagyunk a felelősök, hisz összességében megvan a lehetősége a többoldalról való tájékozódásra, csak sokan nem élnek vele. Mondjuk zárójelesen sok mindennel így vagyok, hogy magunkban kellene keresni a hibát, nem másban.


Hogy valóban betudott-e hívni passzívokat Magyar Péter, az majd 26-ban derül ki, mert az EP választás az teljesen más... Az EP választásokhoz mérve magas részvételi arány lehetséges, hogy annak köszönhető, hogy egyszerre tartották az ÖNK választással, szóval ebből még nem lehet semmilyen következtetést levonni, a Fidesznek sem kellene, de Ők sem óvatoskodnak. Azt tudom, hogy az én környezetemben a passzívok maradtak passzívok. Egyébként ha azt nézed nem állunk rosszul a részvételi arányban, 98-ban vettek részt a legkevesebben, a fele ment el a választásra jogosultaknak szavazni, ez az egy "mélypont" volt. 90-től ezt leszámítva, rendszerint 65-70% ment el szavazni OGY-i választáson, szóval a passzívok aránya az érdemben szinte sosem változott, egyedül 98-ban történt ilyen és az alacsony részvételi arány ebből is megérthető, hogy akkor van ilyen, ha elégedetlenség van a politikai teljesítménnyel (nem feltétlen az irányvonallal, mert ha azzal van, az csak átterel a másikhoz, nem tesz passzívvá). Mert ha a teljesítménnyel van elégedetlenség, akkor mondja azt az ember, hogy élek azzal a jogommal, hogy sz-rok a fejükre.

szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a hír ismétléssel igazad van, elismerem. De hogy konkrét példát mondjak: amikor mondogatták, hogy az ellenzék háborúba sodorná az országot, ők háborút akarnak, édesanyám ezt így el is hitte, ismételte is - és ahogy ő sem, valószínűleg vannak mások is, akik nem gondolnak bele: mégis miért akarna bárki háborút? Dehogy akár bárki háborút, senkinek nem előnye, Magyarországon legalábbis biztosan nem. De értem, amit mondasz, igen, én is ismételtem már "számba adott szavakat", mert azt éreztem a legleíróbbnak.


"hisz összességében megvan a lehetősége a többoldalról való tájékozódásra, csak sokan nem élnek vele"

De ha nem is élnek vele, akkor akarva akaratlanul a kormány oldalát hallják, mert az megy az ingyenes csatornákon, ők tudják a leginkább befolyásolni a sajtót, nekik van a legtöbb pénzük és joguk teleplakátolni a városokat. Ilyen tekintetben a többi pártot valóban elnyomják, így pedig a tájékozódásra nem vágyókhoz csak a kormány sajtója jut el, ami viszont igazságtalan. Bár a másik oldala a dolognak, amikor valaki csak azért szavaz valaki másra, hogy ne a fideszre szavazzon - bárki, csak ellene. Az sem feltétlenül tájékozódik, nem biztos, hogy tudja, hová teszi az x-et, csak az érdekli, hová ne tegye. Egy normálisan működő demokráciához nem csak a pártokra van szükség, hanem magára a népre is, és jelenleg mindkét összetevőben vannak problémák.


"Hogy valóban betudott-e hívni passzívokat Magyar Péter, az majd 26-ban derül ki, mert az EP választás az teljesen más..."

Ez is igaz, meg az is, hogy az önkormányzatival együtt, ha már ott van az ember, ki-x-eli a másik papírt is. 26-ra pedig simán lehet, hogy elfogy az a lendület, ami most volt, mert ideig-óráig lehet tüzelni a népet, de ez nem egy hosszútávon fenntartható állapot.


"az alacsony részvételi arány ebből is megérthető, hogy akkor van ilyen, ha elégedetlenség van a politikai teljesítménnyel"

Ez viszont az "uralkodókat" vajmi kevéssé érdekelné gondolom, ha továbbra is maradnak hatalmon. Az a probléma, hogy rájuk már nem igazán szól rá a főnök, hogy "Lacikám, valamit dolgozni kéne, mert káosz van"


Egyébként köszönöm ezt a vitát, beszélgetést, határozottan jól esik a témában normális hangnemben kommunikálni :)

szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!